gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opfriscursus voor ouderen op de scootmobiel: 'Dat is toch wel spannend'

1d8b6d5706d7df1382143457b03c8c64

Aangereden worden op je scootmobiel of juist aangereden worden dóór een scootmobiel komt helaas voor. Dat is Veilig Verkeer Nederland (VVN) ook opgevallen. Daarom kregen ouderen die gebruikmaken van een scootmobiel woensdag een cursus: van theorie over het verkeer tot een controle van hun rijstijl.

Sander de Jonge |  | Aangepast op
Een cursus, die samen met de gemeente en de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid is georganiseerd, is ‘heel erg nodig’ volgens Jan de Jong van VVN: “Heel veel mensen hebben toch een gebrekkige kennis van hoe ze in het verkeer en met een scootmobiel moeten omgaan.” De bocht niet goed nemen, richting niet op tijd aangeven of geen voorrang verlenen aan voetgangers op een trottoir zijn voorbeelden van de dingen die op de weg fout gaan.

“Het verschil tussen een voetganger en een scootmobiel weet ik normaal gesproken wel,” vertelt een mevrouw. Toch vindt De Jong het nog nodig om het verschil duidelijk te maken: “Een scootmobiel mag van het voetpad gebruik maken, maar ook van het fietspad en de rijweg.” Ervaring is volgens hem geen garantie voor veilig rijden.

De ronde door de wijk was spannend voor de deelnemers. “Als er iemand onverwachts voor je scootmobiel staat mag je niet remmen, maar dan moet je loslaten,” zegt een van de deelnemers. Op dit soort dingen werd tijdens de rit goed gelet.

De controle ging niet bij iedereen vlekkeloos: “Wat er fout ging was dat ik te links door de bocht ging,” zegt een dame na de cursus. Toch is zij geslaagd en kreeg ze een certificaat mee. “Daar kan ik mee thuis komen. Ik ben trots op mezelf!”

Lees ook

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.