Dordrecht, Netherlands

Opgehoogd en Overspoeld

‘Opgehoogd en Overspoeld’ is de titel van een lezing van Deborah Paalman geeft over de unieke archeologische bodemvondsten in en rondom Dordrecht.
Gert van der Steen | 4 maart 2019 11:25 | Aangepast op 4 maart 2019 11:25
De opbouw van de bodem in en om Dordrecht is bijzonder, net zoals de geografie. Er zijn bovendien flinke verschillen tussen opgravingen in de oude stadskern en in het buitengebied. In de stad unieke leervondsten in een middeleeuwse ambachtswijk, buiten de stad resten van verdronken dorpen.

Paalman is archeologisch conservator van het Dordrechts Museum. Zij neemt een aantal van de mooiste vondsten mee en zal vragen van geïnteresseerden beantwoorden.

De avond wordt georganiseerd door de Vereniging Oud-Dordrecht en vindt plaats op dinsdag 5 maart in de Trinitatiskapel aan de Vriesestraat. De lezing begint om 20.00 uur.

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...