gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt station Krispijnzijde gaat nu opschieten

De schetsen voor de verbeteringen aan de zuidzijde van het station moeten in maart van volgend jaar klaar zijn. Ook de kostenraming is dan beschikbaar. Daarmee worden de benodigde subsidies aangevraagd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hier over de plannen voor de korte termijn. De plannen voor de lange termijn zijn er al langer, maar vergen overeenstemming met veel meer partijen en veel meer geld. De gemeente wil daar niet op wachten.

Als knelpunten worden genoemd de bereikbaarheid en ontsluiting van het station voor auto en fiets, de sociale veiligheid in de omgeving, de capaciteit van de fietsenstalling en de wateroverlast in het Weizigtpark. Een nieuw plan is een ‘fast lane’ voor fietsen, die een gemakkelijke verbinding moet vormen met het Leerpark en het Gezondheidspark.

In het project ‘Zuidelijk Stationsgebied’ wordt samengewerkt met ProRail, de NS en de provincie Zuid-Holland. Als de subsidies worden toegekend kunnen de definitieve plannen worden opgesteld. Met de uitvoering kan dan in 2019 worden begonnen. Die plannen moeten nog wel zo flexibel zijn dat inpassing in de plannen voor de lange termijn mogelijk blijft.

Lees ook

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.