gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt station Krispijnzijde gaat nu opschieten

De schetsen voor de verbeteringen aan de zuidzijde van het station moeten in maart van volgend jaar klaar zijn. Ook de kostenraming is dan beschikbaar. Daarmee worden de benodigde subsidies aangevraagd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hier over de plannen voor de korte termijn. De plannen voor de lange termijn zijn er al langer, maar vergen overeenstemming met veel meer partijen en veel meer geld. De gemeente wil daar niet op wachten.

Als knelpunten worden genoemd de bereikbaarheid en ontsluiting van het station voor auto en fiets, de sociale veiligheid in de omgeving, de capaciteit van de fietsenstalling en de wateroverlast in het Weizigtpark. Een nieuw plan is een ‘fast lane’ voor fietsen, die een gemakkelijke verbinding moet vormen met het Leerpark en het Gezondheidspark.

In het project ‘Zuidelijk Stationsgebied’ wordt samengewerkt met ProRail, de NS en de provincie Zuid-Holland. Als de subsidies worden toegekend kunnen de definitieve plannen worden opgesteld. Met de uitvoering kan dan in 2019 worden begonnen. Die plannen moeten nog wel zo flexibel zijn dat inpassing in de plannen voor de lange termijn mogelijk blijft.

Lees ook

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.