gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt station Krispijnzijde gaat nu opschieten

De schetsen voor de verbeteringen aan de zuidzijde van het station moeten in maart van volgend jaar klaar zijn. Ook de kostenraming is dan beschikbaar. Daarmee worden de benodigde subsidies aangevraagd.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het gaat hier over de plannen voor de korte termijn. De plannen voor de lange termijn zijn er al langer, maar vergen overeenstemming met veel meer partijen en veel meer geld. De gemeente wil daar niet op wachten.

Als knelpunten worden genoemd de bereikbaarheid en ontsluiting van het station voor auto en fiets, de sociale veiligheid in de omgeving, de capaciteit van de fietsenstalling en de wateroverlast in het Weizigtpark. Een nieuw plan is een ‘fast lane’ voor fietsen, die een gemakkelijke verbinding moet vormen met het Leerpark en het Gezondheidspark.

In het project ‘Zuidelijk Stationsgebied’ wordt samengewerkt met ProRail, de NS en de provincie Zuid-Holland. Als de subsidies worden toegekend kunnen de definitieve plannen worden opgesteld. Met de uitvoering kan dan in 2019 worden begonnen. Die plannen moeten nog wel zo flexibel zijn dat inpassing in de plannen voor de lange termijn mogelijk blijft.

Lees ook

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

yv2026714NKS02899

Invallers helpen FC Dordrecht aan oefenzege op Borussia Dortmund II

FC Dordrecht heeft dinsdag een fraaie 4-1 oefenzege geboekt. Op het hoofdveld van VV Papendrecht was de ploeg te sterk voor Borussia Dortmund II, uitkomend op het vierde Duitse niveau. Drie goals kwamen van invallers.