Dordrecht, Netherlands

Opknapbeurt Winkelcentrum Bieshof gestart

Er wordt de komende maanden hard gewerkt aan het winkelgebied rondom Winkelcentrum Bieshof. Het winkelgebied in Stadspolders moet toegankelijker, groener en gezelliger worden.
Vivian Rutte | 30 september 2020 15:08 | Aangepast op 30 september 2020 15:08
Het belangrijkste dat wordt aangepakt is de scheve bestrating, zegt projectleider Annet ter Huurne. “Het wordt opgehoogd zodat alles recht loopt, zodat mensen niet meer scheef met hun winkelwagentje hoeven lopen.”

Ook voor het verkeer gaat de situatie veranderen. Het laad- en losverkeer kan straks dankzij pollers nog maar vanaf twee plekken het winkelcentrum bereiken. Verder wordt de ruimte zo ingericht dat het voor fietsers minder aantrekkelijk is om het winkelcentrum als route richting station te gebruiken.

De openbare ruimte in en om het gebied wordt ook verbeterd: Het plantsoen wordt opgeknapt, er komt een watertapppunt, een schaaktafel en een trampoline. Daarnaast wordt de parkeerplaats voor Verhage verkleind, daardoor blijven er alleen nog een paar invalideparkeerplaatsen over. Anderen kunnen parkeren op de grote parkeerplaats naast de Bieshof, en op parkeerplaats Groene Zoom voor station Stadspolders.

Het vernieuwde winkelcentrum moet in april 2021 opgeleverd worden. “We zorgen wel dat rond kerstmis de voorkant klaar is, in het nieuwe jaar gaan we dan door met de achterzijde.” Ter Huurne benadrukt dat winkels tijdens de opknapbeurt gewoon bereikbaar blijven. “Het Kruidvat krijgt zelfs een brug naar de ingang.”

Lees ook

6,1 miljoen illegale pillen gevonden in loods, burgemeester grijpt in

Burgemeester Marco Oosterwijk heeft een loods in Ridderkerk voor drie maanden gesloten. In oktober w...

Deze nieuwe slogan moet Dordrecht beter op de kaart zetten

'Het begint in Dordrecht' is de nieuwe slogan van de stad. De leus is bedoeld om de stad sterker in ...

Toeristen cruisen massaal naar Dordrecht deze maand en dit is waarom

Het worden drukke Dordtse Decemberdagen: er meren in een maand liefst 66 cruiseschepen aan, met in t...

Let op: Papendrechtsebrug (N3) nacht dicht

Weggebruikers die maandagavond en -nacht van Papendrecht naar Dordrecht moeten of andersom, moeten r...

Marco Stam kritisch over opgravingen Essenhof: 'Werknemers getraumatiseerd'

“En dan zijn we verbaasd dat mensen het vertrouwen verliezen in de politiek”. Gemeenteraadslid Marco...

PVV gaat voor het eerst meedoen aan verkiezingen in Papendrecht, mikt op negen zetels

De PVV gaat voor het eerst meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Papendrecht. Lijsttrekker Nik...