Dordrecht, Netherlands

Opknapbeurt Winkelcentrum Bieshof gestart

Er wordt de komende maanden hard gewerkt aan het winkelgebied rondom Winkelcentrum Bieshof. Het winkelgebied in Stadspolders moet toegankelijker, groener en gezelliger worden.
Vivian Rutte | 30 september 2020 15:08 | Aangepast op 30 september 2020 15:08
Het belangrijkste dat wordt aangepakt is de scheve bestrating, zegt projectleider Annet ter Huurne. “Het wordt opgehoogd zodat alles recht loopt, zodat mensen niet meer scheef met hun winkelwagentje hoeven lopen.”

Ook voor het verkeer gaat de situatie veranderen. Het laad- en losverkeer kan straks dankzij pollers nog maar vanaf twee plekken het winkelcentrum bereiken. Verder wordt de ruimte zo ingericht dat het voor fietsers minder aantrekkelijk is om het winkelcentrum als route richting station te gebruiken.

De openbare ruimte in en om het gebied wordt ook verbeterd: Het plantsoen wordt opgeknapt, er komt een watertapppunt, een schaaktafel en een trampoline. Daarnaast wordt de parkeerplaats voor Verhage verkleind, daardoor blijven er alleen nog een paar invalideparkeerplaatsen over. Anderen kunnen parkeren op de grote parkeerplaats naast de Bieshof, en op parkeerplaats Groene Zoom voor station Stadspolders.

Het vernieuwde winkelcentrum moet in april 2021 opgeleverd worden. “We zorgen wel dat rond kerstmis de voorkant klaar is, in het nieuwe jaar gaan we dan door met de achterzijde.” Ter Huurne benadrukt dat winkels tijdens de opknapbeurt gewoon bereikbaar blijven. “Het Kruidvat krijgt zelfs een brug naar de ingang.”

Lees ook

Henri (66) wordt gebeten door besmette vleermuis: 'Raak ze nooit aan'

Tijdens een werkdag als vrijwilliger bij het Dordtse dierenzorgcentrum Louterbloemen, krijgt Henri S...

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Het ongeluk gebeurde rond ...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...