gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opknapbeurt Winkelcentrum Bieshof gestart

b5cfe3683e9a527a70c9af8bc890f513

Er wordt de komende maanden hard gewerkt aan het winkelgebied rondom Winkelcentrum Bieshof. Het winkelgebied in Stadspolders moet toegankelijker, groener en gezelliger worden.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het belangrijkste dat wordt aangepakt is de scheve bestrating, zegt projectleider Annet ter Huurne. “Het wordt opgehoogd zodat alles recht loopt, zodat mensen niet meer scheef met hun winkelwagentje hoeven lopen.”

Ook voor het verkeer gaat de situatie veranderen. Het laad- en losverkeer kan straks dankzij pollers nog maar vanaf twee plekken het winkelcentrum bereiken. Verder wordt de ruimte zo ingericht dat het voor fietsers minder aantrekkelijk is om het winkelcentrum als route richting station te gebruiken.

De openbare ruimte in en om het gebied wordt ook verbeterd: Het plantsoen wordt opgeknapt, er komt een watertapppunt, een schaaktafel en een trampoline. Daarnaast wordt de parkeerplaats voor Verhage verkleind, daardoor blijven er alleen nog een paar invalideparkeerplaatsen over. Anderen kunnen parkeren op de grote parkeerplaats naast de Bieshof, en op parkeerplaats Groene Zoom voor station Stadspolders.

Het vernieuwde winkelcentrum moet in april 2021 opgeleverd worden. “We zorgen wel dat rond kerstmis de voorkant klaar is, in het nieuwe jaar gaan we dan door met de achterzijde.” Ter Huurne benadrukt dat winkels tijdens de opknapbeurt gewoon bereikbaar blijven. “Het Kruidvat krijgt zelfs een brug naar de ingang.”

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.