Het belangrijkste dat wordt aangepakt is de scheve bestrating, zegt projectleider Annet ter Huurne. “Het wordt opgehoogd zodat alles recht loopt, zodat mensen niet meer scheef met hun winkelwagentje hoeven lopen.”
Ook voor het verkeer gaat de situatie veranderen. Het laad- en losverkeer kan straks dankzij pollers nog maar vanaf twee plekken het winkelcentrum bereiken. Verder wordt de ruimte zo ingericht dat het voor fietsers minder aantrekkelijk is om het winkelcentrum als route richting station te gebruiken.
De openbare ruimte in en om het gebied wordt ook verbeterd: Het plantsoen wordt opgeknapt, er komt een watertapppunt, een schaaktafel en een trampoline. Daarnaast wordt de parkeerplaats voor Verhage verkleind, daardoor blijven er alleen nog een paar invalideparkeerplaatsen over. Anderen kunnen parkeren op de grote parkeerplaats naast de Bieshof, en op parkeerplaats Groene Zoom voor station Stadspolders.
Het vernieuwde winkelcentrum moet in april 2021 opgeleverd worden. “We zorgen wel dat rond kerstmis de voorkant klaar is, in het nieuwe jaar gaan we dan door met de achterzijde.” Ter Huurne benadrukt dat winkels tijdens de opknapbeurt gewoon bereikbaar blijven. “Het Kruidvat krijgt zelfs een brug naar de ingang.”