gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opmerkelijkste dierenverhalen asiel Louterbloemen gebundeld in een boek

1a7c7e37fdc58fd7795db72bd20a81ed

Van een herder die meehelpt bij het opruimen van explosieven tot de A16-kitten: Mirjam Addiks, manager van Dierentehuis Louterbloemen, heeft over haar 35 jaar bij het dierenasiel een boek geschreven. In 'Onvergetelijke Dieren' worden vijftig dieren geportretteerd die in de Louterbloemen werden opgevangen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Niet elke hond die bijt is aggressief, niet elke kat die naast de bak plast is onzindelijk en niet ieder mens dat een dier wegdoet is slecht. Daar wilde ik een inkijkje ingeven", legt Addiks uit.

Naast leuke verhalen en schattige dierenfoto's komen in het boek ook levenslessen langs. Zoals bijvoorbeeld bij het verhaal van Cactus. Hij was een bange hond. Een meisje, dat weinig zelfvertrouwen had, ging het beestje voorlezen.

Dat had volgens Addiks een positief effect op Cactus - die hierdoor stil werd - én het meisje, dat het gevoel kreeg dat ze iets kon. "Die twee dingen zijn niet in geld te betalen", zegt Addiks.

Het boek Onvergetelijke Dierenverhalen is via

Lees ook

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.