Dordrecht, Netherlands

Opnieuw blauwalg in plas Merwelanden

Amper een week was het zwemwater in Plas Merwelanden in de Hollandse Biesbosch weer blauwalgvrij, maar sinds vandaag wordt er weer gewaarschuwd voor de alg. Huidirritatie en maag- en darmklachten kunnen optreden als je in het besmette water zwemt. Logisch advies is dan ook om niet de plas in te gaan.
Jordy Nijenhuis | 17 juni 2021 13:21 | Aangepast op 17 juni 2021 13:21
Zwemplasbeheerder Henk Bronkhorst baalt van de situatie maar zegt hij: “het gedrag van het natuurwater is onvoorspelbaar.” Bronkhorst benadrukt wel dat het nu niet gaat om een negatief zwemadvies maar om een waarschuwing. “Vooral kleine kinderen en kwetsbare mensen zullen snel last hebben van de blauwalg. Je kunt er goed ziek van zijn.”

Afgelopen dinsdag nog werd er door het Waterschap geconstateerd dat het zwemwater veilig was. Donderdagochtend bleek het genomen watermonster toch weer blauwalg te bevatten. Komende dinsdag wordt het water weer gecontroleerd. Bronkhorst hoopt dat mensen dan weer verkoeling in het water kunnen vinden.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...