gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw blauwalg in plas Merwelanden

Amper een week was het zwemwater in Plas Merwelanden in de Hollandse Biesbosch weer blauwalgvrij, maar sinds vandaag wordt er weer gewaarschuwd voor de alg. Huidirritatie en maag- en darmklachten kunnen optreden als je in het besmette water zwemt. Logisch advies is dan ook om niet de plas in te gaan.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Zwemplasbeheerder Henk Bronkhorst baalt van de situatie maar zegt hij: “het gedrag van het natuurwater is onvoorspelbaar.” Bronkhorst benadrukt wel dat het nu niet gaat om een negatief zwemadvies maar om een waarschuwing. “Vooral kleine kinderen en kwetsbare mensen zullen snel last hebben van de blauwalg. Je kunt er goed ziek van zijn.”

Afgelopen dinsdag nog werd er door het Waterschap geconstateerd dat het zwemwater veilig was. Donderdagochtend bleek het genomen watermonster toch weer blauwalg te bevatten. Komende dinsdag wordt het water weer gecontroleerd. Bronkhorst hoopt dat mensen dan weer verkoeling in het water kunnen vinden.

Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

merwedebrugrws

Onbegrip over plotselinge afsluiting Merwedebrug: ‘We hebben twee uur extra omrijtijd’

Het is chaos op de wegen voor vrachtverkeer. Nadat de Papendrechtsebrug (N3) al werd afgesloten vanwege een negen maanden durende renovatie, bleek afgelopen weekend ook de Merwedebrug (A27) niet meer sterk genoeg voor vrachtwagens. Belangenvereniging TLN overweegt zelfs juridische stappen tegen de overheid.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.