gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vaccineren in Albert Schweitzer ziekenhuis: 'Zonder twijfel voor de boosterprik'

03ff14b53cc22005c4bebc3a3ba552b9

Er stond een rij woensdagmiddag in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Medewerkers konden hun zogenoemde ‘boostervaccin’ krijgen. Landelijk kregen 80-plussers vorige week al hun boostervaccin tegen corona. Met die extra prik moet de bescherming tegen het virus op peil worden gehouden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De medewerker vooraan de rij geeft aan niet te hebben getwijfeld. “Nee, eigenlijk niet. Ik vind het eigenlijk een logische keuze.” Het is een bijzondere dag, vindt ook Matijs Dekker, afdelingshoofd P&O, van het ziekenhuis. “Heel fijn dat we eindelijk met de booster aan de slag kunnen.”

Andere medewerkers die voor de camera reageren, zeggen ook niet getwijfeld te hebben of zij wel of niet het vaccin zouden nemen. “Ik werk op een afdeling met mogelijk hoog-risicopatienten,” zegt een van hen. “Dus ik doe het voor hen en natuurlijk voor mezelf.” Een ander geeft aan regelmatig op de covid-afdeling te werken; “Een en een is twee. Zeker nu. Ik heb een keer Moderna gehad en nu dus de tweede.”

Matijs merkt dat het ziekenhuis steeds meer te maken krijgt met positief getesten medewerkers. “Het is niet zo dat zij er heel ziek van worden, maar zij zijn zeker wel een week thuis. Dat kunnen we in deze tijd moeilijk gebruiken.” Een van de medewerkers vertelt ook net uit quarantaine te komen. “Een van mijn kinderen was positief. Ik had het zelf gelukkig niet en kon ik zo snel mogelijk gevaccineerd worden.”

Daarnaast is er een hoog ziekteverzuim. “Onder de verpleging ruim 12%, dus we moeten er alles aan doen om iedereen aan het werk te houden,” sluit Matijs af. De komende twee weken worden het ziekenhuispersoneel, huisartsen en ambulancemedewerkers gevaccineerd.

Afbeelding: Jordy Nijenhuis

&t=68s&ab_channel=RTVDordrecht

Lees ook

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

Zwijndrechtsebrug

Landbouwvoertuigen mogen toch Zwijndrechtsebrug gebruiken

Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen land- en bosbouwvoertuigen vanaf 17 juli tijdelijk weer gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. Deze tijdelijke maatregel geldt naar verwachting tot april 2027, zo heeft Rijkswaterstaat bekendgemaakt.