gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vaccineren in Albert Schweitzer ziekenhuis: 'Zonder twijfel voor de boosterprik'

03ff14b53cc22005c4bebc3a3ba552b9

Er stond een rij woensdagmiddag in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Medewerkers konden hun zogenoemde ‘boostervaccin’ krijgen. Landelijk kregen 80-plussers vorige week al hun boostervaccin tegen corona. Met die extra prik moet de bescherming tegen het virus op peil worden gehouden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De medewerker vooraan de rij geeft aan niet te hebben getwijfeld. “Nee, eigenlijk niet. Ik vind het eigenlijk een logische keuze.” Het is een bijzondere dag, vindt ook Matijs Dekker, afdelingshoofd P&O, van het ziekenhuis. “Heel fijn dat we eindelijk met de booster aan de slag kunnen.”

Andere medewerkers die voor de camera reageren, zeggen ook niet getwijfeld te hebben of zij wel of niet het vaccin zouden nemen. “Ik werk op een afdeling met mogelijk hoog-risicopatienten,” zegt een van hen. “Dus ik doe het voor hen en natuurlijk voor mezelf.” Een ander geeft aan regelmatig op de covid-afdeling te werken; “Een en een is twee. Zeker nu. Ik heb een keer Moderna gehad en nu dus de tweede.”

Matijs merkt dat het ziekenhuis steeds meer te maken krijgt met positief getesten medewerkers. “Het is niet zo dat zij er heel ziek van worden, maar zij zijn zeker wel een week thuis. Dat kunnen we in deze tijd moeilijk gebruiken.” Een van de medewerkers vertelt ook net uit quarantaine te komen. “Een van mijn kinderen was positief. Ik had het zelf gelukkig niet en kon ik zo snel mogelijk gevaccineerd worden.”

Daarnaast is er een hoog ziekteverzuim. “Onder de verpleging ruim 12%, dus we moeten er alles aan doen om iedereen aan het werk te houden,” sluit Matijs af. De komende twee weken worden het ziekenhuispersoneel, huisartsen en ambulancemedewerkers gevaccineerd.

Afbeelding: Jordy Nijenhuis

&t=68s&ab_channel=RTVDordrecht

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”