gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vaccineren in Albert Schweitzer ziekenhuis: 'Zonder twijfel voor de boosterprik'

03ff14b53cc22005c4bebc3a3ba552b9

Er stond een rij woensdagmiddag in het Albert Schweitzer ziekenhuis. Medewerkers konden hun zogenoemde ‘boostervaccin’ krijgen. Landelijk kregen 80-plussers vorige week al hun boostervaccin tegen corona. Met die extra prik moet de bescherming tegen het virus op peil worden gehouden.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De medewerker vooraan de rij geeft aan niet te hebben getwijfeld. “Nee, eigenlijk niet. Ik vind het eigenlijk een logische keuze.” Het is een bijzondere dag, vindt ook Matijs Dekker, afdelingshoofd P&O, van het ziekenhuis. “Heel fijn dat we eindelijk met de booster aan de slag kunnen.”

Andere medewerkers die voor de camera reageren, zeggen ook niet getwijfeld te hebben of zij wel of niet het vaccin zouden nemen. “Ik werk op een afdeling met mogelijk hoog-risicopatienten,” zegt een van hen. “Dus ik doe het voor hen en natuurlijk voor mezelf.” Een ander geeft aan regelmatig op de covid-afdeling te werken; “Een en een is twee. Zeker nu. Ik heb een keer Moderna gehad en nu dus de tweede.”

Matijs merkt dat het ziekenhuis steeds meer te maken krijgt met positief getesten medewerkers. “Het is niet zo dat zij er heel ziek van worden, maar zij zijn zeker wel een week thuis. Dat kunnen we in deze tijd moeilijk gebruiken.” Een van de medewerkers vertelt ook net uit quarantaine te komen. “Een van mijn kinderen was positief. Ik had het zelf gelukkig niet en kon ik zo snel mogelijk gevaccineerd worden.”

Daarnaast is er een hoog ziekteverzuim. “Onder de verpleging ruim 12%, dus we moeten er alles aan doen om iedereen aan het werk te houden,” sluit Matijs af. De komende twee weken worden het ziekenhuispersoneel, huisartsen en ambulancemedewerkers gevaccineerd.

Afbeelding: Jordy Nijenhuis

&t=68s&ab_channel=RTVDordrecht

Lees ook

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.