gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OPOD en KIEN gaan samenwerken

Stichting openbaar primair onderwijs Dordrecht (OPOD) en KIEN beginnen deze maand met een samenwerkingsproject op het gebied van ICT.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In het samenwerkingsverband bundelen zeven verschillende schoolbesturen in de regio Drechtsteden hun krachten en werken samen op het gebied van ICT en het onderwijs. De samenwerking bestaat uit het versterken van de gezamenlijke infrastructuur, kennisdeling en vergroting bij gemeenschappelijke ICT-vraagstukken, de gezamenlijke inkoop van ICT-apparatuur en de technische ondersteuning op locatie.

De kwaliteit van het onderwijs wordt volgens de organisaties mede bepaald door een betrouwbare en veilige ICT-infrastructuur. Bovendien weten de schoolbesturen op deze manier hun kosten te drukken door het gezamenlijk inkopen van apparatuur en licenties. Daarnaast biedt KIEN ondersteuning via een eigen helpdesk en support-afdeling.


OPOD en KIEN investeren allebei in ICT en innovatie. De samenwerking moet meer ruimte scheppen voor toekomstgerichte onderwijsconcepten en leerlinggerichte software.

Lees ook

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.