gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

OPOD en KIEN gaan samenwerken

Stichting openbaar primair onderwijs Dordrecht (OPOD) en KIEN beginnen deze maand met een samenwerkingsproject op het gebied van ICT.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In het samenwerkingsverband bundelen zeven verschillende schoolbesturen in de regio Drechtsteden hun krachten en werken samen op het gebied van ICT en het onderwijs. De samenwerking bestaat uit het versterken van de gezamenlijke infrastructuur, kennisdeling en vergroting bij gemeenschappelijke ICT-vraagstukken, de gezamenlijke inkoop van ICT-apparatuur en de technische ondersteuning op locatie.

De kwaliteit van het onderwijs wordt volgens de organisaties mede bepaald door een betrouwbare en veilige ICT-infrastructuur. Bovendien weten de schoolbesturen op deze manier hun kosten te drukken door het gezamenlijk inkopen van apparatuur en licenties. Daarnaast biedt KIEN ondersteuning via een eigen helpdesk en support-afdeling.


OPOD en KIEN investeren allebei in ICT en innovatie. De samenwerking moet meer ruimte scheppen voor toekomstgerichte onderwijsconcepten en leerlinggerichte software.

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

PSX_20261025_023824

Schade aan ruit na explosie bij rijtjeshuis in Zwijndrecht

Bij een woning in Zwijndrecht is in de nacht van zaterdag op zondag een explosie geweest. Er ontplofte iets bij de voordeur. Daardoor sneuvelde een ruit. Niemand raakte gewond.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

dierenziekenhuis

Betere zorg voor huisdieren: van poeptransplantatie tot dieet voor te dik stinkdier

Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.