Verkeer op de Crayensteynstraat heeft te maken met opstoppingen, vanwege het snoeien van bomen.
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 23 juli 2026 17:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 24 juli 2026 10:59
Redactie Streekomroep | 24 juli 2026 15:00
Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.
nieuwbouw
Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.
‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.
De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.
Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”
Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.