gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oppositie: "snel meer geld voor sportclubs"

c837559762baec922f6ebdcf3234c23c

In de commissies kwam het hoofdpijndossier van wethouder Stam dinsdagavond weer op tafel. De sportparkenvisie stond weer op de agenda. Drie clubs moeten noodgedwongen verhuizen van hun huidige locatie naar Sportpark Schenkeldijk. Daar is 5,5 miljoen voor beschikbaar gesteld. Maar dat is voor de clubs te weinig. En daarom liggen de plannen al maanden stil.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Gesprekken met de wethouder hebben tot nu toe niets opgeleverd. Stam kan ook niet veel: de raad heeft ingestemd met het bedrag en daar kan hij niet van afwijken. De oppositie vindt dat het allemaal veel te lang heeft geduurd en wil de sportclubs toegemoet komen. "Er is zo makkleijk uit te leggen waarom er meer geld naar toe moet," vindt Kevin Noels van D66. Volgens hem was die 5,5 miljoen destijds alleen bedoeld voor de verhuizing van een drie clubs, maar wordt er nu al veel meer mee gedaan. "De sportverenigingen worden aan het lijntje gehouden. Zorg gewoon dat ze een degelijke accomodatie krijgen. Waar bij mij de boosheid zit, is als er gesuggereerd wordt dat die clubs overvragen. Ze hebben in het hele proces nooit om meer gevraagd dan dat ze nu hebben."

Maar Beter voor Dordt houdt stug vast aan het vastgestelde bedrag. "Wij hebben in maart iets afgestproken met de coalitie om met een bepaald bedrag te gaan onderzoeken en daar goed uit te komen. Het is tot nu toe niet tot een goed gesprek gekomen met de verenigingen en ik wil toch vragen dat nog een keer te proberen," zegt Robbert de Boer van Beter voor Dordt. Daarmee maakt hij het zijn eigen wethouder moeilijk. Want voor 5,5 miljoen lijkt een oplossing met de clubs ver weg.

Lees ook

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.