gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oppositie wil steun voor voedselbank

De gemeente Dordrecht moet de in financiële problemen geraakte voedselbank helpen. Dat stellen de raadsfracties van D66, GroenLinks, PvdA en SP. Burgemeester en wethouders hebben altijd gezegd wel hulp te willen bieden, maar géén subsidie te willen geven.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Volgens de vier oppositiepartijen is de voedselbank een noodzakelijke voorziening voor 350 gezinnen, die wekelijks een voedselpakket krijgen dankzij de inzet van 162 vrijwilligers en een aantal sponsors. Maar van die sponsors zijn er een paar afgehaakt.

De Stichting Vrienden van De Hoop stopt met het sponsoren van de helft van de huur voor een opslagloods. Ook het bedrijf dat de benzine voor de voedselbank betaalde, stopt met financieren. Daarnaast is de Dordtse organisatie meer geld kwijt aan het regionaal distributiecentrum van de voedselbanken.

De vier partijen noemen de voedselbank van levensbelang voor gezinnen die in armoede leven en willen in de gemeenteraad opnieuw een nieuw debat voeren. "Want in de meeste gemeentes worden voedselbanken gesubsidieerd door de gemeente."

Lees ook

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.