gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oppositie wil steun voor voedselbank

De gemeente Dordrecht moet de in financiële problemen geraakte voedselbank helpen. Dat stellen de raadsfracties van D66, GroenLinks, PvdA en SP. Burgemeester en wethouders hebben altijd gezegd wel hulp te willen bieden, maar géén subsidie te willen geven.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Volgens de vier oppositiepartijen is de voedselbank een noodzakelijke voorziening voor 350 gezinnen, die wekelijks een voedselpakket krijgen dankzij de inzet van 162 vrijwilligers en een aantal sponsors. Maar van die sponsors zijn er een paar afgehaakt.

De Stichting Vrienden van De Hoop stopt met het sponsoren van de helft van de huur voor een opslagloods. Ook het bedrijf dat de benzine voor de voedselbank betaalde, stopt met financieren. Daarnaast is de Dordtse organisatie meer geld kwijt aan het regionaal distributiecentrum van de voedselbanken.

De vier partijen noemen de voedselbank van levensbelang voor gezinnen die in armoede leven en willen in de gemeenteraad opnieuw een nieuw debat voeren. "Want in de meeste gemeentes worden voedselbanken gesubsidieerd door de gemeente."

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.