gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oppositie wil steun voor voedselbank

De gemeente Dordrecht moet de in financiële problemen geraakte voedselbank helpen. Dat stellen de raadsfracties van D66, GroenLinks, PvdA en SP. Burgemeester en wethouders hebben altijd gezegd wel hulp te willen bieden, maar géén subsidie te willen geven.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Volgens de vier oppositiepartijen is de voedselbank een noodzakelijke voorziening voor 350 gezinnen, die wekelijks een voedselpakket krijgen dankzij de inzet van 162 vrijwilligers en een aantal sponsors. Maar van die sponsors zijn er een paar afgehaakt.

De Stichting Vrienden van De Hoop stopt met het sponsoren van de helft van de huur voor een opslagloods. Ook het bedrijf dat de benzine voor de voedselbank betaalde, stopt met financieren. Daarnaast is de Dordtse organisatie meer geld kwijt aan het regionaal distributiecentrum van de voedselbanken.

De vier partijen noemen de voedselbank van levensbelang voor gezinnen die in armoede leven en willen in de gemeenteraad opnieuw een nieuw debat voeren. "Want in de meeste gemeentes worden voedselbanken gesubsidieerd door de gemeente."

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.