Dordrecht, Netherlands

Opvang daklozen gaat op de schop

De opvang van daklozen gaat in Dordrecht drastisch veranderen als het aan zorgwethouder Peter Heijkoop ligt: "De kwaliteit van opvang moet omhoog en de doorstroming naar wonen moet verbeteren."
Jordy Nijenhuis | 24 december 2019 16:50 | Aangepast op 24 december 2019 16:50
In de komende vijf jaar moet het beleid concreet worden, te beginnen met een verbouwing bij het Leger des Heils: "de slaapzalen zijn niet meer van deze tijd. Die moeten plaats maken voor kamers waar ieder privacy, rust en veiligheid heeft."


Nu maken dagelijks zo'n 125 mensen gebruik van de dag- en nachtopvang en andere voorzieningen van het Leger des Heils. Het actiecomité Kromhout/Kasperspad vreest dat dat aantal stijgt en ziet de opvang liever verplaatsen of sluiten.


"Laten we wel zijn", reageert Heijkoop; "er komen 50 éénpersoons kamers en 10 andere plekken. Da's dus minder opvang op deze locatie en door de hogere kwaliteit ook minder overlast voor de omgeving."


Omdat het aantal daklozen stijgt (van 290 gebruikers van de nachtopvang in 2015 tot zo'n 400 mensen nu) is wel méér opvang mogelijk. "Maar dat moet dan op andere locaties in Dordrecht en de regio", zegt de wethouder.


Arnold Tibboel, voorzitter van de Cliëntenraad van het Leger des Heils is blij met de plannen: "Als ex-dakloze weet ik dat mijn echte herstel pas begon toen ik de sleutel van mijn eigen flatje kreeg."


Volgens Tibboel is doorstroming naar 'gewoon wonen' super belangrijk. Heijkoop erkent dat: "daarom maken we ook afspraken met woningcorporaties." Ook het Leger des Heils is blij met de plannen, die betaald worden door de Drechtsteden.


"De plannen passen prima bij onze doelstelling; een menswaardige opvang en werken aan perspectief en herstel voor mensen aan de onderkant van de samenleving", aldus Robert de Bruin van het Leger des Heils.


De plannen worden in het nieuwe jaar besproken door de Dordtse gemeenteraad.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. ...

Let op: komende avonden één buis Drechttunnel dicht

Weggebruikers op de A16 moeten komende avonden en nachten rekening houden met afsluitingen. Rijkswat...

Zwaar vuurwerk vernielt auto volledig; politie zoekt voorbijrijdende fietser

De politie is op zoek naar mensen die iets hebben gezien of gehoord rondom een explosie in Zwijndrec...

Besluitvorming opvang minderjarige vluchtelingen ‘zorgvuldig en volgens de regels'

De besluitvorming over de opvanglocatie voor alleenstaande minderjarige vreemdelingen aan de Weterin...

Oplichter opgepakt dankzij man (84): ‘Meneer bleek een zeer goed toneelspeler’

In Ridderkerk is afgelopen vrijdag een oplichter opgepakt. De politie kreeg daarbij hulp van het beo...

Anouk (21) maakt met buurtbewoners metersgrote muurschildering in eigen wijk

De 21-jarige kunstenaar Anouk Brand heeft met buurtbewoners een kale, saaie muur aan de Pijnenburg i...