gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang daklozen gaat op de schop

5a4e48581432c91d1b0b82449dcb11ba

De opvang van daklozen gaat in Dordrecht drastisch veranderen als het aan zorgwethouder Peter Heijkoop ligt: "De kwaliteit van opvang moet omhoog en de doorstroming naar wonen moet verbeteren."

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
In de komende vijf jaar moet het beleid concreet worden, te beginnen met een verbouwing bij het Leger des Heils: "de slaapzalen zijn niet meer van deze tijd. Die moeten plaats maken voor kamers waar ieder privacy, rust en veiligheid heeft."


Nu maken dagelijks zo'n 125 mensen gebruik van de dag- en nachtopvang en andere voorzieningen van het Leger des Heils. Het actiecomité Kromhout/Kasperspad vreest dat dat aantal stijgt en ziet de opvang liever verplaatsen of sluiten.


"Laten we wel zijn", reageert Heijkoop; "er komen 50 éénpersoons kamers en 10 andere plekken. Da's dus minder opvang op deze locatie en door de hogere kwaliteit ook minder overlast voor de omgeving."


Omdat het aantal daklozen stijgt (van 290 gebruikers van de nachtopvang in 2015 tot zo'n 400 mensen nu) is wel méér opvang mogelijk. "Maar dat moet dan op andere locaties in Dordrecht en de regio", zegt de wethouder.


Arnold Tibboel, voorzitter van de Cliëntenraad van het Leger des Heils is blij met de plannen: "Als ex-dakloze weet ik dat mijn echte herstel pas begon toen ik de sleutel van mijn eigen flatje kreeg."


Volgens Tibboel is doorstroming naar 'gewoon wonen' super belangrijk. Heijkoop erkent dat: "daarom maken we ook afspraken met woningcorporaties." Ook het Leger des Heils is blij met de plannen, die betaald worden door de Drechtsteden.


"De plannen passen prima bij onze doelstelling; een menswaardige opvang en werken aan perspectief en herstel voor mensen aan de onderkant van de samenleving", aldus Robert de Bruin van het Leger des Heils.


De plannen worden in het nieuwe jaar besproken door de Dordtse gemeenteraad.

Lees ook

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.