gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Opvoeden is samenspel'

41ba8d07907cdf703fcbffe413b74ca8.jpg

Dordrecht doet weer mee met de landelijke Week van de Opvoeding. Het thema voor dit jaar is ‘Opvoeden is samenspel’. Van maandag 1 tot en met zondag 7 oktober is er van alles te doen in het kader van deze week.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Opvoeden doe je niet alleen. Ouders hebben een belangrijke taak hierin, maar ook familie, buren, school en vrienden spelen een rol. Tijdens de Week van de Opvoeding wordt hier extra aandacht aan besteed met activiteiten, lezingen, workshops en bijeenkomsten.


Maandagavond opent wethouder Rik van der Linden de week met een lezing van Jürgen Peeters. Hij schreef het boek ‘Kinderen zijn geen puppy’s.” Daarna kunnen de opvoeders verschillende workshops volgen.


Het doel van de week is dat ouders met elkaar in contact komen of ondersteuning krijgen bij hun opvoedvragen. Het Ukkepuk concert, een kinderfestival in het Energiehuis, een avond speciaal voor professionals en nog veel andere activiteiten worden georganiseerd om aan deel te nemen.

Lees ook

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.

cirkelloop.jpeg

Dit hardloopevenement kun je dit jaar ook fietsend doen

De zesde editie van de Passaat Cirkelloop belooft een bijzondere editie te worden. Naast wandelaars en hardlopers zijn er namelijk voor het eerst fietsers welkom op het evenement van Atletiekvereniging Passaat in Papendrecht.

Gluren bij de Buren eerdere editie.png

Speelplekken gezocht voor Gluren bij de Buren 2026: ‘Vooral in de buitenwijken’

De organisatie van de Dordtse editie van Gluren bij de Buren is nog op zoek naar locaties voor mini-concertjes. Op zondag 28 juni worden huiskamers, tuinen of andere intieme locaties tijdelijk omgetoverd tot podia voor artiesten. Alleen de aanmeldingen vanuit wijken buiten het stadshart lopen nog niet storm.

Ad website foto.png

Kritiek op nieuw afvalbeleid gemeente Dordrecht: uitdaging voor mensen die slecht ter been zijn

Veel vragen zijn er bij inwoners van Dordrecht over een nieuwe manier van afvalverzameling. De gemeente Dordrecht heeft tientallen ondergrondse afvalcontainers verwijderd. Er zijn een aantal bovengrondse containers voor in de plaats gekomen, maar die staan voor veel bewoners een stuk verder weg dan voorheen. En dat is voor mensen die slecht ter been zijn een behoorlijke uitdaging.

stadsboerderij weizigt.png

Verlies van pasgeboren veulen en moeder valt zwaar: ‘Heeft grote impact’

Het plotselinge overlijden van veulen Storm en moeder Shadow is groot bij Stadsboerderij Weizigt. Tonny Luesken, dierenverzorger bij de boerderij moet slikken als ze erover vertelt. "Je mist opeens twee paardjes die heel geliefd zijn, dus dat heeft een grote impact.”

jan luykenstraat-2026-04-21(2).JPG

Brand uitgebroken op zolder in Papendrecht

In een woonhuis aan de Jan Luykenstraat in Papendrecht kwam dinsdagmiddag rond 15.20 uur rook uit een dak. Het blijkt te gaan om een wasmachine met kortsluiting op de zolder, die in brand was gevlogen. De brandweer was snel ter plaatse om de brand te blussen.