Dordrecht, Netherlands

Oranjegekte in het kwadraat in Dubbeldam: Mervin pakt helemaal uit met zijn voortuin

Fietsers verdraaien hun nek, automobilisten nemen flink wat gas terug: bij de woningen van Mervin Acoca en zijn naaste buren blijf je als vanzelf even kijken. In hun voortuinen op de Haaswijkweg West heerst er Oranjekoorts in het kwadraat.
Alexander Eleveld | 16 juni 2021 14:36 | Aangepast op 16 juni 2021 14:36
Wie een streep trekt tussen de twee huizen in de Dordtse wijk Dubbeldam komt tot de conclusie dat de versiering haast perfect symmetrisch is opgehangen. Geen toeval hoor, Mervin gaat zorgvuldig te werk. "Ik had nog veel meer vlaggetjes uit de opslag achter het huis kunnen halen, maar ik wil wel dat het mooi blijft."

Het meest in het oog springt de zeven meter hoge opblaasbare, zilveren beker. Voor Mervin persoonlijk is de leeuwenkop in het midden echt een pronkstuk. "Die stond op het dak van een winkelcentrum en toen ze hem daar weghaalden, klopten ze bij mij aan met de vraag of ik hem wilde. Zonder hem gezien te hebben, zei ik meteen ja."

Helemaal tevreden is hij met het eindresultaat. Het overtreft de uitdossing tijdens het vorige eindtoernooi - alweer zeven jaar geleden - met gemak. "Ik kreeg toevallig laatst een melding op Facebook, ik wist niet meer precies hoe het er toen uitzag. Maar we hebben nu zeker meer uitgepakt."

Ook zijn twee kinderen en de buurkinderen vinden de uitbundig versierde huizen simpelweg fantastisch. Trots lopen ze in hun oranje outfits door de straat. Speciaal voor de camera hebben zij zich ook even mooi gemaakt. Fanatiek zwaaiend met hun vlaggetjes staan ze voor de deur. Voor sommigen is het de eerste keer dat ze Oranje op een eindtoernooi zien spelen.

Voor Mervin is het dat zeker niet. Als echte Oranje-fan was hij er als het even kon altijd bij in het stadion. Hoewel er in zijn achtertuin een scherm hangt waar menig bioscoop jaloers op zou zijn, bekeek hij ook de eerste poulewedstrijd van het Nederlands elftal op dit EK vanaf de tribune. "We hebben in principe met een clubje kaarten tot aan de finale, ook de kinderen gaan mee."

Het was een feest om eindelijk weer naar het stadion te mogen, blikt Mervin terug. Hij hoopt dat Oranje het ver schopt. Zo niet, dan blijft de versiering heus nog even hangen. "Nee, dat haal ik niet meteen weg. Stel dat ze de halve finale halen, dan blijft het zeker tot na de finale zo."

Een eindtoernooi van het Nederlands elftal is niet de enige gelegenheid die Mervin aangrijpt om uit te pakken in de voortuin. Ook na de geboorte van zijn kinderen bouwde hij de hele tuin vol. Hij haalde er steeds het nieuws mee en vindt dat alleen maar leuk. "De hele wereld mag onze tuin zien."

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...