gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oranjegekte in het kwadraat in Dubbeldam: Mervin pakt helemaal uit met zijn voortuin

d7fd0245b08f266c30738f743327da2c

Fietsers verdraaien hun nek, automobilisten nemen flink wat gas terug: bij de woningen van Mervin Acoca en zijn naaste buren blijf je als vanzelf even kijken. In hun voortuinen op de Haaswijkweg West heerst er Oranjekoorts in het kwadraat.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Wie een streep trekt tussen de twee huizen in de Dordtse wijk Dubbeldam komt tot de conclusie dat de versiering haast perfect symmetrisch is opgehangen. Geen toeval hoor, Mervin gaat zorgvuldig te werk. "Ik had nog veel meer vlaggetjes uit de opslag achter het huis kunnen halen, maar ik wil wel dat het mooi blijft."

Het meest in het oog springt de zeven meter hoge opblaasbare, zilveren beker. Voor Mervin persoonlijk is de leeuwenkop in het midden echt een pronkstuk. "Die stond op het dak van een winkelcentrum en toen ze hem daar weghaalden, klopten ze bij mij aan met de vraag of ik hem wilde. Zonder hem gezien te hebben, zei ik meteen ja."

Helemaal tevreden is hij met het eindresultaat. Het overtreft de uitdossing tijdens het vorige eindtoernooi - alweer zeven jaar geleden - met gemak. "Ik kreeg toevallig laatst een melding op Facebook, ik wist niet meer precies hoe het er toen uitzag. Maar we hebben nu zeker meer uitgepakt."

Ook zijn twee kinderen en de buurkinderen vinden de uitbundig versierde huizen simpelweg fantastisch. Trots lopen ze in hun oranje outfits door de straat. Speciaal voor de camera hebben zij zich ook even mooi gemaakt. Fanatiek zwaaiend met hun vlaggetjes staan ze voor de deur. Voor sommigen is het de eerste keer dat ze Oranje op een eindtoernooi zien spelen.

Voor Mervin is het dat zeker niet. Als echte Oranje-fan was hij er als het even kon altijd bij in het stadion. Hoewel er in zijn achtertuin een scherm hangt waar menig bioscoop jaloers op zou zijn, bekeek hij ook de eerste poulewedstrijd van het Nederlands elftal op dit EK vanaf de tribune. "We hebben in principe met een clubje kaarten tot aan de finale, ook de kinderen gaan mee."

Het was een feest om eindelijk weer naar het stadion te mogen, blikt Mervin terug. Hij hoopt dat Oranje het ver schopt. Zo niet, dan blijft de versiering heus nog even hangen. "Nee, dat haal ik niet meteen weg. Stel dat ze de halve finale halen, dan blijft het zeker tot na de finale zo."

Een eindtoernooi van het Nederlands elftal is niet de enige gelegenheid die Mervin aangrijpt om uit te pakken in de voortuin. Ook na de geboorte van zijn kinderen bouwde hij de hele tuin vol. Hij haalde er steeds het nieuws mee en vindt dat alleen maar leuk. "De hele wereld mag onze tuin zien."

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.