gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oranjegekte in het kwadraat in Dubbeldam: Mervin pakt helemaal uit met zijn voortuin

d7fd0245b08f266c30738f743327da2c.jpg

Fietsers verdraaien hun nek, automobilisten nemen flink wat gas terug: bij de woningen van Mervin Acoca en zijn naaste buren blijf je als vanzelf even kijken. In hun voortuinen op de Haaswijkweg West heerst er Oranjekoorts in het kwadraat.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Wie een streep trekt tussen de twee huizen in de Dordtse wijk Dubbeldam komt tot de conclusie dat de versiering haast perfect symmetrisch is opgehangen. Geen toeval hoor, Mervin gaat zorgvuldig te werk. "Ik had nog veel meer vlaggetjes uit de opslag achter het huis kunnen halen, maar ik wil wel dat het mooi blijft."

Het meest in het oog springt de zeven meter hoge opblaasbare, zilveren beker. Voor Mervin persoonlijk is de leeuwenkop in het midden echt een pronkstuk. "Die stond op het dak van een winkelcentrum en toen ze hem daar weghaalden, klopten ze bij mij aan met de vraag of ik hem wilde. Zonder hem gezien te hebben, zei ik meteen ja."

Helemaal tevreden is hij met het eindresultaat. Het overtreft de uitdossing tijdens het vorige eindtoernooi - alweer zeven jaar geleden - met gemak. "Ik kreeg toevallig laatst een melding op Facebook, ik wist niet meer precies hoe het er toen uitzag. Maar we hebben nu zeker meer uitgepakt."

Ook zijn twee kinderen en de buurkinderen vinden de uitbundig versierde huizen simpelweg fantastisch. Trots lopen ze in hun oranje outfits door de straat. Speciaal voor de camera hebben zij zich ook even mooi gemaakt. Fanatiek zwaaiend met hun vlaggetjes staan ze voor de deur. Voor sommigen is het de eerste keer dat ze Oranje op een eindtoernooi zien spelen.

Voor Mervin is het dat zeker niet. Als echte Oranje-fan was hij er als het even kon altijd bij in het stadion. Hoewel er in zijn achtertuin een scherm hangt waar menig bioscoop jaloers op zou zijn, bekeek hij ook de eerste poulewedstrijd van het Nederlands elftal op dit EK vanaf de tribune. "We hebben in principe met een clubje kaarten tot aan de finale, ook de kinderen gaan mee."

Het was een feest om eindelijk weer naar het stadion te mogen, blikt Mervin terug. Hij hoopt dat Oranje het ver schopt. Zo niet, dan blijft de versiering heus nog even hangen. "Nee, dat haal ik niet meteen weg. Stel dat ze de halve finale halen, dan blijft het zeker tot na de finale zo."

Een eindtoernooi van het Nederlands elftal is niet de enige gelegenheid die Mervin aangrijpt om uit te pakken in de voortuin. Ook na de geboorte van zijn kinderen bouwde hij de hele tuin vol. Hij haalde er steeds het nieuws mee en vindt dat alleen maar leuk. "De hele wereld mag onze tuin zien."

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.