gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oranjegekte in het kwadraat in Dubbeldam: Mervin pakt helemaal uit met zijn voortuin

d7fd0245b08f266c30738f743327da2c.jpg

Fietsers verdraaien hun nek, automobilisten nemen flink wat gas terug: bij de woningen van Mervin Acoca en zijn naaste buren blijf je als vanzelf even kijken. In hun voortuinen op de Haaswijkweg West heerst er Oranjekoorts in het kwadraat.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Wie een streep trekt tussen de twee huizen in de Dordtse wijk Dubbeldam komt tot de conclusie dat de versiering haast perfect symmetrisch is opgehangen. Geen toeval hoor, Mervin gaat zorgvuldig te werk. "Ik had nog veel meer vlaggetjes uit de opslag achter het huis kunnen halen, maar ik wil wel dat het mooi blijft."

Het meest in het oog springt de zeven meter hoge opblaasbare, zilveren beker. Voor Mervin persoonlijk is de leeuwenkop in het midden echt een pronkstuk. "Die stond op het dak van een winkelcentrum en toen ze hem daar weghaalden, klopten ze bij mij aan met de vraag of ik hem wilde. Zonder hem gezien te hebben, zei ik meteen ja."

Helemaal tevreden is hij met het eindresultaat. Het overtreft de uitdossing tijdens het vorige eindtoernooi - alweer zeven jaar geleden - met gemak. "Ik kreeg toevallig laatst een melding op Facebook, ik wist niet meer precies hoe het er toen uitzag. Maar we hebben nu zeker meer uitgepakt."

Ook zijn twee kinderen en de buurkinderen vinden de uitbundig versierde huizen simpelweg fantastisch. Trots lopen ze in hun oranje outfits door de straat. Speciaal voor de camera hebben zij zich ook even mooi gemaakt. Fanatiek zwaaiend met hun vlaggetjes staan ze voor de deur. Voor sommigen is het de eerste keer dat ze Oranje op een eindtoernooi zien spelen.

Voor Mervin is het dat zeker niet. Als echte Oranje-fan was hij er als het even kon altijd bij in het stadion. Hoewel er in zijn achtertuin een scherm hangt waar menig bioscoop jaloers op zou zijn, bekeek hij ook de eerste poulewedstrijd van het Nederlands elftal op dit EK vanaf de tribune. "We hebben in principe met een clubje kaarten tot aan de finale, ook de kinderen gaan mee."

Het was een feest om eindelijk weer naar het stadion te mogen, blikt Mervin terug. Hij hoopt dat Oranje het ver schopt. Zo niet, dan blijft de versiering heus nog even hangen. "Nee, dat haal ik niet meteen weg. Stel dat ze de halve finale halen, dan blijft het zeker tot na de finale zo."

Een eindtoernooi van het Nederlands elftal is niet de enige gelegenheid die Mervin aangrijpt om uit te pakken in de voortuin. Ook na de geboorte van zijn kinderen bouwde hij de hele tuin vol. Hij haalde er steeds het nieuws mee en vindt dat alleen maar leuk. "De hele wereld mag onze tuin zien."

Lees ook

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

WhatsApp Image 2026-04-27 at 16.00.36.jpeg

LIVE

Dit is Koningsdag: van aubade tot aan dancefeest

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag staat bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen deze Koningsdag? Of heb je een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.