gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oranjegekte in het kwadraat in Dubbeldam: Mervin pakt helemaal uit met zijn voortuin

d7fd0245b08f266c30738f743327da2c.jpg

Fietsers verdraaien hun nek, automobilisten nemen flink wat gas terug: bij de woningen van Mervin Acoca en zijn naaste buren blijf je als vanzelf even kijken. In hun voortuinen op de Haaswijkweg West heerst er Oranjekoorts in het kwadraat.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Wie een streep trekt tussen de twee huizen in de Dordtse wijk Dubbeldam komt tot de conclusie dat de versiering haast perfect symmetrisch is opgehangen. Geen toeval hoor, Mervin gaat zorgvuldig te werk. "Ik had nog veel meer vlaggetjes uit de opslag achter het huis kunnen halen, maar ik wil wel dat het mooi blijft."

Het meest in het oog springt de zeven meter hoge opblaasbare, zilveren beker. Voor Mervin persoonlijk is de leeuwenkop in het midden echt een pronkstuk. "Die stond op het dak van een winkelcentrum en toen ze hem daar weghaalden, klopten ze bij mij aan met de vraag of ik hem wilde. Zonder hem gezien te hebben, zei ik meteen ja."

Helemaal tevreden is hij met het eindresultaat. Het overtreft de uitdossing tijdens het vorige eindtoernooi - alweer zeven jaar geleden - met gemak. "Ik kreeg toevallig laatst een melding op Facebook, ik wist niet meer precies hoe het er toen uitzag. Maar we hebben nu zeker meer uitgepakt."

Ook zijn twee kinderen en de buurkinderen vinden de uitbundig versierde huizen simpelweg fantastisch. Trots lopen ze in hun oranje outfits door de straat. Speciaal voor de camera hebben zij zich ook even mooi gemaakt. Fanatiek zwaaiend met hun vlaggetjes staan ze voor de deur. Voor sommigen is het de eerste keer dat ze Oranje op een eindtoernooi zien spelen.

Voor Mervin is het dat zeker niet. Als echte Oranje-fan was hij er als het even kon altijd bij in het stadion. Hoewel er in zijn achtertuin een scherm hangt waar menig bioscoop jaloers op zou zijn, bekeek hij ook de eerste poulewedstrijd van het Nederlands elftal op dit EK vanaf de tribune. "We hebben in principe met een clubje kaarten tot aan de finale, ook de kinderen gaan mee."

Het was een feest om eindelijk weer naar het stadion te mogen, blikt Mervin terug. Hij hoopt dat Oranje het ver schopt. Zo niet, dan blijft de versiering heus nog even hangen. "Nee, dat haal ik niet meteen weg. Stel dat ze de halve finale halen, dan blijft het zeker tot na de finale zo."

Een eindtoernooi van het Nederlands elftal is niet de enige gelegenheid die Mervin aangrijpt om uit te pakken in de voortuin. Ook na de geboorte van zijn kinderen bouwde hij de hele tuin vol. Hij haalde er steeds het nieuws mee en vindt dat alleen maar leuk. "De hele wereld mag onze tuin zien."

Lees ook

relschopper FC.png

Supporter FC Dordrecht gaat opnieuw in de fout: veroordeeld voor openlijke geweldpleging

Een 31-jarige Dordtenaar heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden opgelegd gekregen, voor het plegen van openlijk geweld tegen meerdere agenten. Dat deed hij in aanloop naar de wedstrijd van FC Dordrecht tegen FC Den Bosch, aan het begin van dit jaar.

fouilleren.png

Tientallen wapens gevonden bij preventief fouilleren in Dordrecht, maatregel verlengd

Het preventief fouilleren in Dordrecht wordt met een jaar verlengd. Dat betekent dat mensen op verschillende plekken in de stad zonder concrete verdenking gefouilleerd mogen worden of dat voertuigen daar gecontroleerd mogen worden. Bij dergelijke controles zijn in meer dan een jaar tijd ruim dertig wapens van straat gehaald.

merwedelingelijn01.jpg

Voor één euro een hele dag met het ov: Qbuzz in actie voor CliniClowns

Reizigers in de streek kunnen binnenkort een hele dag reizen voor één euro met het openbaar vervoer van Qbuzz. De opbrengst gaat naar de CliniClowns, een stichting die zorgt voor plezier en afleiding bij zieke kinderen.

fotopersburobusinkdordt.jpg

Zwaargewonde bij bedrijfsongeluk in Dordrecht

Bij een bedrijfsongeval op industrieterrein Dordtse Kil III in Dordrecht is donderdagochtend iemand zwaargewond geraakt. Volgens een woordvoerder van de politie zou er iets op zijn voet zijn gevallen.

plucheplakkers

Welgemeend advies van de Plucheplakkers voor deze FC Dordrecht-middenvelders

FC Dordrecht is uitgespeeld in de Keuken Kampioen Divisie. Na het 4-1 verlies bij Almere City kan de ploeg van trainer Dirk Kuijt alleen nog tiende, elfde of twaalfde worden. De Plucheplakkers maken na de nederlaag in Flevoland de balans op.

IMG_1819.jpeg

Gloednieuw azc in Dordrecht klaar voor opvang van 580 vluchtelingen

De eerste 200 van de in totaal 580 asielzoekers krijgen vanaf 1 mei de sleutel van hun nieuwe woning. De vluchtelingen worden opgevangen in een gloednieuw complex aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht. In het complex kunnen de asielzoekers de komende tien jaar in rust leven, maar worden ze ook aangespoord om mee te draaien in de samenleving.