gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Organisatie vuurwerkshow houdt hart vast: Als er mist is zien de mensen niks

0335791b8df09b48c88f23c2a87a01b0.jpg

Als er mist is zien mensen niks, toch moet de eerste vuurwerkshow tijdens de Dordtse jaarwisseling volgens de organisatoren een groot spektakel worden. Er wordt al sinds maandag hard gewerkt aan de opbouw van de show.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt is niet nieuw, jaarlijks is het op Koningsdag vaste prik. Maar het vuurwerk tijdens de jaarwisseling wordt volgens organisator Peter van der Leer veel spectaculairder. “Het is in opbouw drie keer groter dan het koningsvuurwerk, het moet gelijk staan. Het wordt een groot spektakel.”


De show op het Drierivierenpunt voor het Groothoofd draait deze eerste keer vooral om vuurwerk. In andere steden komt een vuurwerkshow vaak met optredens en een gezamenlijk aftelmoment, maar de gemeente Dordrecht heeft besloten dat niet te doen. Wel staat er op het Groothoofd een tent en is er een bar aanwezig.


“Ik had er eigenlijk een groter evenement van willen maken met horeca en muziek maarja, dat is voor andere jaren,” legt van der Leer uit. “Als dit slaagt en de entourage is goed en het weer zit mee, dan heb je een opstrap om het groter te maken. Je kan beter klein beginnen en groot eindigen dan groot beginnen met een debacle.”


Of de show een succes wordt, hangt deels samen met het verwachte weer. De mist dinsdag zorgt voor een slecht vooruitzicht.


“Ik hoop dat er wind bij komt, dan waait het weg. Als er kruitdampen bij komen vind ik niet zo erg, dan is het vuurwerk tenminste gezien. Op het moment van afschieten willen mensen een heldere lucht om die show te zien.


De vuurwerkshow begint dinsdagavond klokslag middernacht en is - als het weer mee zit - te zien vanaf het Groothoofd.

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.