Dordrecht, Netherlands

Organisatie vuurwerkshow houdt hart vast: Als er mist is zien de mensen niks

Als er mist is zien mensen niks, toch moet de eerste vuurwerkshow tijdens de Dordtse jaarwisseling volgens de organisatoren een groot spektakel worden. Er wordt al sinds maandag hard gewerkt aan de opbouw van de show.
Petra Scheurwater | 31 december 2019 13:12 | Aangepast op 31 december 2019 13:12
Een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt is niet nieuw, jaarlijks is het op Koningsdag vaste prik. Maar het vuurwerk tijdens de jaarwisseling wordt volgens organisator Peter van der Leer veel spectaculairder. “Het is in opbouw drie keer groter dan het koningsvuurwerk, het moet gelijk staan. Het wordt een groot spektakel.”


De show op het Drierivierenpunt voor het Groothoofd draait deze eerste keer vooral om vuurwerk. In andere steden komt een vuurwerkshow vaak met optredens en een gezamenlijk aftelmoment, maar de gemeente Dordrecht heeft besloten dat niet te doen. Wel staat er op het Groothoofd een tent en is er een bar aanwezig.


“Ik had er eigenlijk een groter evenement van willen maken met horeca en muziek maarja, dat is voor andere jaren,” legt van der Leer uit. “Als dit slaagt en de entourage is goed en het weer zit mee, dan heb je een opstrap om het groter te maken. Je kan beter klein beginnen en groot eindigen dan groot beginnen met een debacle.”


Of de show een succes wordt, hangt deels samen met het verwachte weer. De mist dinsdag zorgt voor een slecht vooruitzicht.


“Ik hoop dat er wind bij komt, dan waait het weg. Als er kruitdampen bij komen vind ik niet zo erg, dan is het vuurwerk tenminste gezien. Op het moment van afschieten willen mensen een heldere lucht om die show te zien.


De vuurwerkshow begint dinsdagavond klokslag middernacht en is - als het weer mee zit - te zien vanaf het Groothoofd.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...

Gevangene overleden na brand in cel

Bij een brand in een gevangeniscel in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand om het ...

Nieuw plan voor weren vervuilend transport, maar opnieuw veel kritiek

GroenLinks doet opnieuw een poging om een emissievrije zone voor stadslogistiek in de binnenstad van...

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...