gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ottersluis weer open na reparatie

De boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Een van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de boten weer zonder problemen de sluis konden doorvaren.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Eén van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de pleziervaart weer zonder problemen de sluis door kon.

"De sluis gaat open en dicht met tandwielkasten," vertelt Joris Wiersma van Rijkswaterstaat. In de tandwielkasten zitten zogeheten 'bronzen bussen', daarop was speling ontstaan." De werkzaamheden werden ter preventie uitgevoerd, vertelt Wiersma: "Als het wel kapot gaat, moeten we drie weken dicht, in plaats van drie dagen. Door de onderhoudsbeurt is dit voorkomen."


Doordat de sluis drie dagen niet open kon, moesten boten omvaren. Sommigen hadden geluk en mochten aan de kant wachten. "We hebben hier gewoon een dagje gelegen," vertelt één van de recreatieschippers. De schipper was met zijn vrouw een weekje op vakantie met de boot. Ze wilden naar de Biesbosch, maar kwamen voor een dichte Ottersluis te liggen. "We hebben per ongeluk ontdekt hoe prachtig het hier is."


Benieuwd naar wat het echtpaar nog meer ontdekte? Bekijk het hier:

Lees ook

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."

selectietestdag brandweer.png

Op hoogte of geblinddoekt je werk doen: selectietestdag voor nieuwe brandweervrijwilligers

Een hardlooptest, zwemtest, hoogtetest, technische test en een engtetest. Dit moesten de 24 deelnemers van de selectietestdag bij de brandweer afgelopen zaterdag doorstaan bij de Dordtse brandweerkazerne. De kandidaten hopen brandweervrijwilliger te worden in de regio.

archieffotopolitie.png

Vijf oplichters maken met babbeltrucs duizenden euro's buit, politie zoekt de daders

De politie zoekt vijf verdachten die betrokken zijn bij verschillende oplichtingszaken in onze streek. De criminelen slagen er telkens in om hun slachtoffers, vooral bejaarden, geld afhandig te maken: in totaal bijna 20 duizend euro.

IMG_8187.JPG

Deze Dordtse muzikanten sluiten carrière van Lenny Kuhr af: 'Het klikte meteen'

Met het nummer De Troubadour won zij in 1969 het Eurovisiesongfestival. Nu, 57 jaar later, is Lenny Kuhr (76) bezig met haar afscheidstournee die eind mei eindigt. Daarin wordt ze begeleid door de Dordtse muzikanten Freek Dicke en Frans de Berg. En tot blijdschap van Frans en Freek wordt er ook in Dordrecht opgetreden.