Dordrecht, Netherlands

Ottersluis weer open na reparatie

De boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Een van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de boten weer zonder problemen de sluis konden doorvaren.
Stephanie Roggekamp | 25 juni 2021 14:49 | Aangepast op 25 juni 2021 14:49
Boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Eén van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de pleziervaart weer zonder problemen de sluis door kon.

"De sluis gaat open en dicht met tandwielkasten," vertelt Joris Wiersma van Rijkswaterstaat. In de tandwielkasten zitten zogeheten 'bronzen bussen', daarop was speling ontstaan." De werkzaamheden werden ter preventie uitgevoerd, vertelt Wiersma: "Als het wel kapot gaat, moeten we drie weken dicht, in plaats van drie dagen. Door de onderhoudsbeurt is dit voorkomen."


Doordat de sluis drie dagen niet open kon, moesten boten omvaren. Sommigen hadden geluk en mochten aan de kant wachten. "We hebben hier gewoon een dagje gelegen," vertelt één van de recreatieschippers. De schipper was met zijn vrouw een weekje op vakantie met de boot. Ze wilden naar de Biesbosch, maar kwamen voor een dichte Ottersluis te liggen. "We hebben per ongeluk ontdekt hoe prachtig het hier is."


Benieuwd naar wat het echtpaar nog meer ontdekte? Bekijk het hier:

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Lees ook

Karla ramt voetgangers én huis nadat ze dronken achter het stuur stapt

Het Openbaar Ministerie (OM) eist een taakstraf van 240 uur tegen een Sliedrechtse vrouw. De 61-jari...

Ongeluk op A15 zorgt voor lange file in avondspits

Op de A15 richting Gorinchem is het verkeer dinsdagmiddag vastgelopen bij Hardinxveld-Giessendam. Na...

Fietsforenzen worden naar de goede plek gezwaaid: 'Ik wist het niet'

De nieuwe fietsenstalling aan de achterkant van station Dordrecht heeft plaats voor 1800 fietsen. Te...

Na vechtpartij, krijgt deze wasstraat inbrekers op bezoek

Nog geen 24 uur na een vechtpartij, heeft een wasstraat aan de Merwedestraat in Dordrecht bezoek geh...

112-nieuws: man blust brand bij de buurman, fietser in ziekenhuis door botsing

Een Dordtenaar heeft met zijn tuinslang een brandje op het balkon van zijn buurman geblust. In het c...

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per du...