gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ottersluis weer open na reparatie

De boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Een van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de boten weer zonder problemen de sluis konden doorvaren.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Eén van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de pleziervaart weer zonder problemen de sluis door kon.

"De sluis gaat open en dicht met tandwielkasten," vertelt Joris Wiersma van Rijkswaterstaat. In de tandwielkasten zitten zogeheten 'bronzen bussen', daarop was speling ontstaan." De werkzaamheden werden ter preventie uitgevoerd, vertelt Wiersma: "Als het wel kapot gaat, moeten we drie weken dicht, in plaats van drie dagen. Door de onderhoudsbeurt is dit voorkomen."


Doordat de sluis drie dagen niet open kon, moesten boten omvaren. Sommigen hadden geluk en mochten aan de kant wachten. "We hebben hier gewoon een dagje gelegen," vertelt één van de recreatieschippers. De schipper was met zijn vrouw een weekje op vakantie met de boot. Ze wilden naar de Biesbosch, maar kwamen voor een dichte Ottersluis te liggen. "We hebben per ongeluk ontdekt hoe prachtig het hier is."


Benieuwd naar wat het echtpaar nog meer ontdekte? Bekijk het hier:

Lees ook

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

nepagentomroepmaxpolitie

‘Martin Hoogkramer’ blijkt geen agent maar oplichter, vrouw is hem te slim af

Een vrouw uit Ridderkerk heeft eerder deze zomer een oplichter in de val gelokt. De nepagent deed zich voor als ‘Martin Hoogkramer’, niet te verwarren met zanger Mart Hoogkamer.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.