gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ottersluis weer open na reparatie

De boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Een van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de boten weer zonder problemen de sluis konden doorvaren.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
Boten die de afgelopen dagen door de Ottersluis heen wilden varen, hadden pech. Eén van de tandwielkasten moest worden vervangen. Vrijdag werden de laatste werkzaamheden uitgevoerd, waarna de pleziervaart weer zonder problemen de sluis door kon.

"De sluis gaat open en dicht met tandwielkasten," vertelt Joris Wiersma van Rijkswaterstaat. In de tandwielkasten zitten zogeheten 'bronzen bussen', daarop was speling ontstaan." De werkzaamheden werden ter preventie uitgevoerd, vertelt Wiersma: "Als het wel kapot gaat, moeten we drie weken dicht, in plaats van drie dagen. Door de onderhoudsbeurt is dit voorkomen."


Doordat de sluis drie dagen niet open kon, moesten boten omvaren. Sommigen hadden geluk en mochten aan de kant wachten. "We hebben hier gewoon een dagje gelegen," vertelt één van de recreatieschippers. De schipper was met zijn vrouw een weekje op vakantie met de boot. Ze wilden naar de Biesbosch, maar kwamen voor een dichte Ottersluis te liggen. "We hebben per ongeluk ontdekt hoe prachtig het hier is."


Benieuwd naar wat het echtpaar nog meer ontdekte? Bekijk het hier:

Lees ook

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.

seringenstraat Papendrecht

Raad wil besluit over huisvesting statushouders overlaten aan nieuw college: ‘Politiek zuiver’

Een ruime meerderheid van de gemeenteraad van Papendrecht wil een besluit over de huisvesting van statushouders overlaten aan het nieuwe college. Het huidig gemeentebestuur stelt voor om mensen met een verblijfsvergunning tijdelijk te huisvesten in de voormalige asielopvang aan de Seringenstraat. Volgens de raad is het politiek zuiver om daarmee te wachten tot het nieuwe bestuur is aangetreden.