gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud en jong bewegen samen in het Sterrenwiel

b1af1b37e4070253972f3dd9b398b748

Ballontennisen, ballen overgooien en samen lachen. Elke week is het weer raak in het Sterrenwiel, maar een keer in de maand is het extra druk. Dan komen basisscholen namelijk een uurtje mee doen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het is belangrijk dat jong en oud samen komen legt Lou-Asia Dors van Dordt Sport uit. Zij begeleidt het gymspel. "Als de kinderen er zijn worden de ouderen zichtbaar vrolijk. Ze doen dan ook dingen die ze zonder de kinderen niet zouden doen."

De reacties zijn positief. "We kunnen de ouderen vermaken en dat is leuk", vertelt basisschoolleerling Sam. "Er was eens een mevrouw in een rolstoel. Ze vond het zo leuk dat ze opstond uit haar rolstoel en lekker mee bewoog", vertelt Dors vrolijk.

Pim Konijnendijk kwam op het idee jong en oud samen te laten komen doordat hij met een oudere dame door een verpleeghuis liep. Zij zagen een kindje actief spelen. Dat vond de vrouw zo indrukwekkend dat ze mee is gaan doen.

Lees ook

Point Blur_Oct232026_091239

Bestuurder busje wijkt uit voor remmende voorganger en rijdt sloot in

Een bestelbus is vrijdagochtend in een sloot beland bij Bleskensgraaf. De bestuurder moest uitwijken voor een remmende voorganger, laat een politiewoordvoerder weten.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.