gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud en jong bewegen samen in het Sterrenwiel

b1af1b37e4070253972f3dd9b398b748

Ballontennisen, ballen overgooien en samen lachen. Elke week is het weer raak in het Sterrenwiel, maar een keer in de maand is het extra druk. Dan komen basisscholen namelijk een uurtje mee doen.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Het is belangrijk dat jong en oud samen komen legt Lou-Asia Dors van Dordt Sport uit. Zij begeleidt het gymspel. "Als de kinderen er zijn worden de ouderen zichtbaar vrolijk. Ze doen dan ook dingen die ze zonder de kinderen niet zouden doen."

De reacties zijn positief. "We kunnen de ouderen vermaken en dat is leuk", vertelt basisschoolleerling Sam. "Er was eens een mevrouw in een rolstoel. Ze vond het zo leuk dat ze opstond uit haar rolstoel en lekker mee bewoog", vertelt Dors vrolijk.

Pim Konijnendijk kwam op het idee jong en oud samen te laten komen doordat hij met een oudere dame door een verpleeghuis liep. Zij zagen een kindje actief spelen. Dat vond de vrouw zo indrukwekkend dat ze mee is gaan doen.

Lees ook

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

nepagentomroepmaxpolitie

Gemeente waarschuwt: met deze babbeltruc worden mensen in Ridderkerk beroofd

De gemeente Ridderkerk en de politie waarschuwen voor oplichters die langs de deur gaan bij inwoners en via een sluwe babbeltruc weten binnen te komen bij de mensen. Door deze babbeltruc zijn er al bij meerdere mensen bezittingen gestolen.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.