gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-melkboer en voetballer Koos Schaap overleden

Voormalig DFC-speler en melkboer Koos Schaap is overleden. Dat meldt voetbalclub DFC op haar website. Schaap was lange tijd melkboer in de Vogelbuurt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Koos Schaap was als melkboer een bekende verschijning. Hij bracht zuivelproducten rond met paard en wagen. Later deed hij dat met een bestelbusje. Zo'n 35 jaar geleden stopte hij daarmee.

Schaap was ook een verdienstelijk voetballer,. Hij begon bij Merwesteijn en stapte in 1945 over naar DFC. In zijn vijftien jaar durende carrière in het betaald- en amateurvoetbal speelde hij ruim 350 wedstrijden in het eerste elftal van DFC. Hij werd meerdere malen opgeroepen voor Nederlandse B-selectie. In 1960 stopte hij met voetballen. Hij was bang door blessures zijn werk als melkboer niet meer uit te kunnen oefenen.

Koos Schaap was 93 jaar oud.

Foto: website DFC

Lees ook

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”