gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-melkboer en voetballer Koos Schaap overleden

Voormalig DFC-speler en melkboer Koos Schaap is overleden. Dat meldt voetbalclub DFC op haar website. Schaap was lange tijd melkboer in de Vogelbuurt.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Koos Schaap was als melkboer een bekende verschijning. Hij bracht zuivelproducten rond met paard en wagen. Later deed hij dat met een bestelbusje. Zo'n 35 jaar geleden stopte hij daarmee.

Schaap was ook een verdienstelijk voetballer,. Hij begon bij Merwesteijn en stapte in 1945 over naar DFC. In zijn vijftien jaar durende carrière in het betaald- en amateurvoetbal speelde hij ruim 350 wedstrijden in het eerste elftal van DFC. Hij werd meerdere malen opgeroepen voor Nederlandse B-selectie. In 1960 stopte hij met voetballen. Hij was bang door blessures zijn werk als melkboer niet meer uit te kunnen oefenen.

Koos Schaap was 93 jaar oud.

Foto: website DFC

Lees ook

politiestock

Dordtenaar raakt gewond bij schietpartij in Breda

Een 20-jarige Dordtenaar is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt bij een schietpartij in Breda. Het slachtoffer werd beschoten op de Tolbrugstraat en is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

Point Blur_Aug052026_111634

Vrachtwagen ramt lijnbus, ruiten gesneuveld

Een vrachtwagen heeft woensdagochtend een lijnbus geraakt in Papendrecht. Hoewel er wel passagiers in de bus zaten, raakte niemand gewond.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.