gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-veilinghuis getransformeerd naar boekhandel

da46effdb8647bf4961088887035618b.jpg

Boekhandel Vos & Van der Leer is voortaan te vinden aan de Visstraat. Het oude veilinghuis A. Mak is sinds woensdag de nieuwe locatie van de winkel.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bovenbuurman Pieter Jorissen overhandigde een antieke sleutelbos aan Piet Makkenze, de eigenaar van de boekhandel. Er was een behoorlijke toeloop bij de opening. “Meteen toen dat we bekendmaakte dat wij wilden gaan samenwerken, kwamen mensen naar ons toe om te vertellen wat een goed idee zij het vonden om het pand op die manier te benutten”, vertelt Makkenze.

Sinds 2015 is het oude veilinghuis A. Mak niet meer actief. Boekhandel Vos & Van de Leer was door het gebrek aan winkels en toeloop niet meer tevreden met de locatie op de Voorstraat.

Speciaal voor de opening was Dordtse schrijver Caty Groen aanwezig. Zij bracht pas een boek uit met een verhaal dat zich afspeelde in het oude veilinghuis. Zaterdagmiddag zal Caty de boeken signeren in de boekhandel. Donderdagmiddag is Amerikaanse thriller auteur Karen Slaughter aanwezig om haar eigen nieuwe boek te signeren.

Lees ook

combi witte herder bordeaux.jpg

Met dubbele tong zou Toon zijn hond hebben opgehitst: ‘Ik ben 62, dat zou ik nooit doen’

Toon heeft geen hond meer. Want de nog maar 8-jarige Amber is dood. Afgemaakt, nadat ze een herdershond aanviel en diens baas. En Toon? Die zit mokkend voor de rechter.

rowwenhezerusso.png

Rowwen Hèze, Russo en Douwe Bob komen naar Wantijpop

Russo, Jett Rebel, Douwe Bob en Rowwen Hèze komen naar Dordrecht. Zij treden op zaterdag 6 juni op tijdens Wantijpop, het gratis Dordtse festival in het Wantijpark.

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.