gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-veilinghuis getransformeerd naar boekhandel

da46effdb8647bf4961088887035618b.jpg

Boekhandel Vos & Van der Leer is voortaan te vinden aan de Visstraat. Het oude veilinghuis A. Mak is sinds woensdag de nieuwe locatie van de winkel.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bovenbuurman Pieter Jorissen overhandigde een antieke sleutelbos aan Piet Makkenze, de eigenaar van de boekhandel. Er was een behoorlijke toeloop bij de opening. “Meteen toen dat we bekendmaakte dat wij wilden gaan samenwerken, kwamen mensen naar ons toe om te vertellen wat een goed idee zij het vonden om het pand op die manier te benutten”, vertelt Makkenze.

Sinds 2015 is het oude veilinghuis A. Mak niet meer actief. Boekhandel Vos & Van de Leer was door het gebrek aan winkels en toeloop niet meer tevreden met de locatie op de Voorstraat.

Speciaal voor de opening was Dordtse schrijver Caty Groen aanwezig. Zij bracht pas een boek uit met een verhaal dat zich afspeelde in het oude veilinghuis. Zaterdagmiddag zal Caty de boeken signeren in de boekhandel. Donderdagmiddag is Amerikaanse thriller auteur Karen Slaughter aanwezig om haar eigen nieuwe boek te signeren.

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.