gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-veilinghuis getransformeerd naar boekhandel

da46effdb8647bf4961088887035618b

Boekhandel Vos & Van der Leer is voortaan te vinden aan de Visstraat. Het oude veilinghuis A. Mak is sinds woensdag de nieuwe locatie van de winkel.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bovenbuurman Pieter Jorissen overhandigde een antieke sleutelbos aan Piet Makkenze, de eigenaar van de boekhandel. Er was een behoorlijke toeloop bij de opening. “Meteen toen dat we bekendmaakte dat wij wilden gaan samenwerken, kwamen mensen naar ons toe om te vertellen wat een goed idee zij het vonden om het pand op die manier te benutten”, vertelt Makkenze.

Sinds 2015 is het oude veilinghuis A. Mak niet meer actief. Boekhandel Vos & Van de Leer was door het gebrek aan winkels en toeloop niet meer tevreden met de locatie op de Voorstraat.

Speciaal voor de opening was Dordtse schrijver Caty Groen aanwezig. Zij bracht pas een boek uit met een verhaal dat zich afspeelde in het oude veilinghuis. Zaterdagmiddag zal Caty de boeken signeren in de boekhandel. Donderdagmiddag is Amerikaanse thriller auteur Karen Slaughter aanwezig om haar eigen nieuwe boek te signeren.

Lees ook

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.