Dordrecht, Netherlands

Oud-veilinghuis getransformeerd naar boekhandel

Boekhandel Vos & Van der Leer is voortaan te vinden aan de Visstraat. Het oude veilinghuis A. Mak is sinds woensdag de nieuwe locatie van de winkel.
Jerom Huijskens | 5 juni 2019 17:06 | Aangepast op 5 juni 2019 17:06
Bovenbuurman Pieter Jorissen overhandigde een antieke sleutelbos aan Piet Makkenze, de eigenaar van de boekhandel. Er was een behoorlijke toeloop bij de opening. “Meteen toen dat we bekendmaakte dat wij wilden gaan samenwerken, kwamen mensen naar ons toe om te vertellen wat een goed idee zij het vonden om het pand op die manier te benutten”, vertelt Makkenze.

Sinds 2015 is het oude veilinghuis A. Mak niet meer actief. Boekhandel Vos & Van de Leer was door het gebrek aan winkels en toeloop niet meer tevreden met de locatie op de Voorstraat.

Speciaal voor de opening was Dordtse schrijver Caty Groen aanwezig. Zij bracht pas een boek uit met een verhaal dat zich afspeelde in het oude veilinghuis. Zaterdagmiddag zal Caty de boeken signeren in de boekhandel. Donderdagmiddag is Amerikaanse thriller auteur Karen Slaughter aanwezig om haar eigen nieuwe boek te signeren.

Lees ook

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Het Scheffersplein moet het hele jaar een bruisende plek gaan worden. Dat hebben de horeca-onderneme...