gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oud-wethouders: “Crisis gemeenteraad niet zorgelijk”

Oud-wethouders Jan Lagendijk en Dirk ten Veen verwachten dat de crisis in de Dordtse gemeenteraad wel wordt opgelost. Beiden zien een belangrijke bemiddelende rol wegglegd voor burgemeester Arno Brok. De oud-wethouders reageerden zaterdagmorgen op de crisis, in een uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De oppositie van D66, PvdA, VSP, Groen Links en SP, samen 14 van de 39 zetels, liep afgelopen woensdag weg uit de vergadering van de gemeenteraad. De oppositie voelde zich overvallen en gefrustreerd door een motie van de coalitie om vrij onverwacht 400.000 euro extra ter beschikbaar te stellen voor de kunstgrasveld bij voetbalvereniging Oranje Wit.


Oud-wethouder Jan Lagendijk ziet dit echter niet als iets waarover je boos moet worden. “De houding van Beter voor Dordt verschilt niet van die van de PvdA toen die de macht had. Als je jarenlang in de oppositie hebt gezeten en geneneerd bent, dan toon je datzelfde gedrag als je aan de beurt bent om de grootste te zijn. Je gaat voor de macht en er komt vijandsdenken naar boven.”

Oud-wethouder Dirk ten Veen stelde wel dat het weglopen van de gehele oppositie nog nooit is voorgekomen. “Het is op zich niet zorgwekkend, maar ik hoor al maanden geluiden uit de raad, ook van coalitiepartijen, dat Beter voor Dordt niet luistert. De kritiek richt zich op de dominante positie van BVD. En dat is ook niet vreemd want ze zijn de grootste.”

Volgens Ten Veen ontwikkelt de oppositie ook geen kracht. “Alle partijen buiten BVD is slappe hap. Ze laten het gebeuren. Als alle partijen zeggen dat ze het niet pikken, dan zal het anders gaan, maar dat gebeurt niet.”


Als de oppositie het weglopen als machtsmiddel wil gebruiken, dan moet ze dit volgens Jan Lagendijk vaker doen. “Ik zou het wat fanatieker spelen.” Lagendijk meent ook dat de oppositie er te serieus in zit. “Als ik kijk naar Cor van Verk van de PvdA, die neemt het allemaal zo zwaar op, alhoewel hij zijn hart op de goede plek heeft. Ook D66 en de SP maken het zwaar. Als de oppositie in staat zou zijn om de verhoudingen te accepteren zoals ze zijn, dan zal het anders gaan. Maar soms kookt het en dat begrijp ik.”

Volgens Dirk ten Veen is het weglopen van de oppositie wel nodig geweest om andere raadsleden tot het besef te brengen dat ze het niet goed doen. “Maar het komt wel goed. Het zal veel werk vergen van de mensen zelf en van onze burgemeester Arno Brok.”

Lees ook

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”