gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oude bekenden op jubileum Johan de Witt gymnasium

0d049d7301dc96d220e7f261523aa867

Een hoop bijzondere figuren liepen donderdagmorgen in de binnenstad. Onder andere Johan en Cornelis de Witt kwamen een kijkje nemen in hun stad. maar zij waren niet alleen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook een ontslagen conrector, schilder, straatschoffies en een piraat liepen rond. Allemaal ter ere van het 765 jaar bestaan van het Johan de Witt gymnasium. Het oudste gymnasium van het land. De leraren zijn trots dat de school dit jubileum heeft gehaald en vieren elk lustrum uitgebreid.

Deze keer gingen de leerlingen op vossenjacht door de stad. Met de vossenjacht hoopt de school de leerlingen iets bij te brengen over de geschiedenis van de school.

Toen de school in 1253 werd opgericht was het een parochieschool die was verbonden aan de Onze Lieve Vrouwe Kerk. Daarna is hij onder andere verder gegaan onder de naam Latijnse school en het Stedelijke Gymnasium genoemd. Sinds 1953 heet het zijn huidige naam. Het 700-jarig jubileum was een mooi moment om de school te noemen naar hun beroemdste oud-leerling: Johan de Witt.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.