gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oude bekenden op jubileum Johan de Witt gymnasium

0d049d7301dc96d220e7f261523aa867

Een hoop bijzondere figuren liepen donderdagmorgen in de binnenstad. Onder andere Johan en Cornelis de Witt kwamen een kijkje nemen in hun stad. maar zij waren niet alleen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook een ontslagen conrector, schilder, straatschoffies en een piraat liepen rond. Allemaal ter ere van het 765 jaar bestaan van het Johan de Witt gymnasium. Het oudste gymnasium van het land. De leraren zijn trots dat de school dit jubileum heeft gehaald en vieren elk lustrum uitgebreid.

Deze keer gingen de leerlingen op vossenjacht door de stad. Met de vossenjacht hoopt de school de leerlingen iets bij te brengen over de geschiedenis van de school.

Toen de school in 1253 werd opgericht was het een parochieschool die was verbonden aan de Onze Lieve Vrouwe Kerk. Daarna is hij onder andere verder gegaan onder de naam Latijnse school en het Stedelijke Gymnasium genoemd. Sinds 1953 heet het zijn huidige naam. Het 700-jarig jubileum was een mooi moment om de school te noemen naar hun beroemdste oud-leerling: Johan de Witt.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

pixabay containers

Kliko eerder aan de straat vanwege de hitte

Inwoners van onder meer Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam moeten deze donderdag en vrijdag hun kliko eerder aan de straat zetten dan gebruikelijk. Vanwege de hitte werkt de buitendienst met een tropenrooster en wordt afval eerder opgehaald.

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.