gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oude bekenden op jubileum Johan de Witt gymnasium

0d049d7301dc96d220e7f261523aa867.jpg

Een hoop bijzondere figuren liepen donderdagmorgen in de binnenstad. Onder andere Johan en Cornelis de Witt kwamen een kijkje nemen in hun stad. maar zij waren niet alleen.

Maud Kannekens |  | Aangepast op
Ook een ontslagen conrector, schilder, straatschoffies en een piraat liepen rond. Allemaal ter ere van het 765 jaar bestaan van het Johan de Witt gymnasium. Het oudste gymnasium van het land. De leraren zijn trots dat de school dit jubileum heeft gehaald en vieren elk lustrum uitgebreid.

Deze keer gingen de leerlingen op vossenjacht door de stad. Met de vossenjacht hoopt de school de leerlingen iets bij te brengen over de geschiedenis van de school.

Toen de school in 1253 werd opgericht was het een parochieschool die was verbonden aan de Onze Lieve Vrouwe Kerk. Daarna is hij onder andere verder gegaan onder de naam Latijnse school en het Stedelijke Gymnasium genoemd. Sinds 1953 heet het zijn huidige naam. Het 700-jarig jubileum was een mooi moment om de school te noemen naar hun beroemdste oud-leerling: Johan de Witt.&frags=pl%2Cwn

Lees ook

yv202643NKS08299.jpg

Play-offplek FC Dordrecht verder uit zicht na dreun van Roda JC

Wat eindelijk weer eens een stap richting play-offdeelname moest worden, eindigde voor FC Dordrecht vrijdagavond in mineur én in het rechterrijtje. In eigen stadion ging de ploeg van Dirk Kuijt hard onderuit tegen Roda JC: 0-3.

foto skatepark.png

Skatepark Maasplaza heeft een nieuwe look: ‘Zorgen dat het aantrekkelijk blijft’

Het bekende skatepark Maasplaza in Dordrecht heeft een make-over gekregen. Voor Project Clean the Scene 2.0 hebben tien kunstenaars zich gestort op het opknappen van de plek. Met kleurrijke kunstwerken van graffiti wordt het skatepark aantrekkelijker gemaakt.

foto erik rtv papendrecht

Crowdfunding geeft RTV Papendrecht-vrijwilliger Erik Vastenouw zijn drive-in terug

De Papendrechter die afgelopen november zijn dj-spullen kwijtraakte, is nu weer gigantisch blij. Erik Vastenouw heeft via een crowdfunding, opgestart door zijn vrouw Cora, genoeg geld bij elkaar verzameld om de gestolen spullen opnieuw te kopen.

OPMA20260401 Nieuwe Raad.jpg

Ad neemt een kijkje bij de kersverse gemeenteraad

We hebben een nieuwe gemeenteraad in Dordrecht. De woensdag beëdigde raad is een combinatie van oude bekenden en nieuwe gezichten. In de nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik enkele van deze nieuwe gezichten. Daarna is Ad ook nog in gesprek gegaan met verschillende lijsttrekkers over de bevindingen van de verkenner, waarover de partijen diezelfde dag hebben gedebatteerd.

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.