Dordrecht, Netherlands

Oude boom moet plaats maken voor woningen

De oude Moeras Cypres aan de Sluisweg moet weg. Hij moet plaats maken voor de nieuwe appartementen die daar gebouwd gaan worden. Maar voordat die woningen daar kunnen komen moet de bodem, die vol lood zit, worden schoongemaakt en daar moet de boom voor wijken.
Dennis Koorevaar | 4 september 2019 15:53 | Aangepast op 4 september 2019 15:53
De PvdA en GroenLinks hebben gevraagd om de boom te laten staan, of te verplaatsen. Maar bij verplaatsen heeft de boom een overlingskans van 60 procent, dat is te weinig.

Volgens de gemeente zijn alle opties al bekeken en wordt de boom op 19 september definitief gekapt. Ondanks dat de boom al oud is, doen beide partijen er nog alles aan om de Moeras Cypres te laten staan.

Lees ook

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...

Duurzaam, gratis én verbindend: ruiltas al vijf jaar in Dordts straatbeeld

Niet meer naar een drukke winkelstraat en geen stress in het pashokje: steeds meer inwoners sluiten ...

Opnieuw illegale prostitutie aangetroffen in Papendrecht

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is in Papendrecht illegale prostitutie aangetroffen in ee...

Optimisme bij De Plucheplakkers, over punten en miljoenen

FC Dordrecht boekt twee overwinningen op rij en is dit kalenderjaar nog ongeslagen. Daarom staan de ...

Auto vliegt in brand na explosie

In de Rembrandtstraat in Zwijndrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. ...

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...