Dordrecht, Netherlands

Oude boom moet plaats maken voor woningen

De oude Moeras Cypres aan de Sluisweg moet weg. Hij moet plaats maken voor de nieuwe appartementen die daar gebouwd gaan worden. Maar voordat die woningen daar kunnen komen moet de bodem, die vol lood zit, worden schoongemaakt en daar moet de boom voor wijken.
Dennis Koorevaar | 4 september 2019 15:53 | Aangepast op 4 september 2019 15:53
De PvdA en GroenLinks hebben gevraagd om de boom te laten staan, of te verplaatsen. Maar bij verplaatsen heeft de boom een overlingskans van 60 procent, dat is te weinig.

Volgens de gemeente zijn alle opties al bekeken en wordt de boom op 19 september definitief gekapt. Ondanks dat de boom al oud is, doen beide partijen er nog alles aan om de Moeras Cypres te laten staan.

Meest gelezen

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Glijden of wippen kan hier straks niet meer, want er is te weinig geld

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 29 jan 2026 10:46

Lees ook

Krijgt deze Dordtse uitvinding een standbeeld? 'Iconen moet je koesteren'

Als het aan Tjarco van Raalte ligt, staat er over precies drie jaar na vandaag een standbeeld van de...

Ontmoetingen met lijsttrekkers in nieuwe serie van Op Pad Met Ad

Op Pad Met Ad staat de komende weken geheel in het teken van de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maa...

Verwarde man aangetroffen na melding schietpartij in Papendrecht

Door een melding van een schietpartij zijn verschillende eenheden woensdagmiddag naar de Duivenstraa...

Met de kabel over de stoep: Dordtenaren mogen elektrische auto voortaan vanuit huis opladen

Goed nieuws voor gebruikers van elektrische auto's: Dordtenaren hoeven geen vergunning meer te hebbe...

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

De bouw van bijna tweehonderd jongerenwoningen in Dordrecht gaat binnenkort van start. Bouwer AKOR i...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...