Dordrecht, Netherlands

Oude boom moet plaats maken voor woningen

De oude Moeras Cypres aan de Sluisweg moet weg. Hij moet plaats maken voor de nieuwe appartementen die daar gebouwd gaan worden. Maar voordat die woningen daar kunnen komen moet de bodem, die vol lood zit, worden schoongemaakt en daar moet de boom voor wijken.
Dennis Koorevaar | 4 september 2019 15:53 | Aangepast op 4 september 2019 15:53
De PvdA en GroenLinks hebben gevraagd om de boom te laten staan, of te verplaatsen. Maar bij verplaatsen heeft de boom een overlingskans van 60 procent, dat is te weinig.

Volgens de gemeente zijn alle opties al bekeken en wordt de boom op 19 september definitief gekapt. Ondanks dat de boom al oud is, doen beide partijen er nog alles aan om de Moeras Cypres te laten staan.

Lees ook

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Tweemalig wereldkampioen Lotte van Drunen in het zonnetje gezet

In het Australische Darwin wist Lotte van Drunen in september opnieuw wereldkampioen motorcross voor...

Nieuw lijflied voor baggerdorp? Deze Klokhuis-boyband maakt slib sexy

Baggermuziek heeft er sinds deze week een nieuwe betekenis bij. De creatieve geesten van NPO 3-progr...

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Wilma Verhoeven

Kinderboekwinkel De Giraf is niet meer weg te denken uit Dordrecht. Presentator Ben Corino spreekt z...

Winnares Groot Dordts Dictee maakte maar één spelfout: ‘Spelling is niet mijn favoriete onderdeel'

Wie kan het beste spellen? De gemeente Dordrecht en Scholengroep Driestar-Wartburg organiseerde dond...

'Zorgwekkende' toename van wapens: Preventief fouilleren gaat door in deze zes wijken

De politie gaat door met het preventief fouilleren van mensen in zes Dordtse wijken. “De toename van...