Dordrecht, Netherlands

Oude boom moet plaats maken voor woningen

De oude Moeras Cypres aan de Sluisweg moet weg. Hij moet plaats maken voor de nieuwe appartementen die daar gebouwd gaan worden. Maar voordat die woningen daar kunnen komen moet de bodem, die vol lood zit, worden schoongemaakt en daar moet de boom voor wijken.
Dennis Koorevaar | 4 september 2019 15:53 | Aangepast op 4 september 2019 15:53
De PvdA en GroenLinks hebben gevraagd om de boom te laten staan, of te verplaatsen. Maar bij verplaatsen heeft de boom een overlingskans van 60 procent, dat is te weinig.

Volgens de gemeente zijn alle opties al bekeken en wordt de boom op 19 september definitief gekapt. Ondanks dat de boom al oud is, doen beide partijen er nog alles aan om de Moeras Cypres te laten staan.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...