Dordrecht, Netherlands

Ouders dragen steentje bij met opbouw GroenBlauw schoolplein Vrije School

Het is één grote zandbak op het plein van de Dordtse Vrije School. En niet een zandbak waar kinderen in spelen, want het plein wordt helemaal omgegooid. Alle grijze tegels worden er uitgehaald om het 'GroenBlauw' te maken.
Vivian Rutte | 16 november 2021 17:15 | Aangepast op 16 november 2021 17:15
Ondertussen zijn er al 7500 tegels verwijderd. En nee, die worden niet vervangen door groene en blauwe tegels. Een GroenBlauw schoolplein is namelijk een plein met meer planten en minder tegels; het groene aspect. Dat heeft voordelen, want planten houden regenwater vast; het blauwe aspect. Bij tegels kan het water juist niet weg.

Ouders van de leerlingen helpen de hoveniers mee met het verbouwen. Iedereen is welkom om een handje te helpen. Zo hebben ook de ouders, kinderen, leerkrachten en buurtbewoners meegedacht aan het ontwerp van het schoolplein. “Zo komt er een wadi voor waterberging op het laagste punt van het plein, worden heel veel stoeptegels hergebruikt tot tribunes en randen voor plantvakken en komen er heel veel planten en bomen bij”, beschrijft Nienke Bouwhuis, één van de ontwerpers van Bureau Krachtgroen.

De verwachting is dat het rond de kerstvakantie af is. Maar volgens de ecologische hovenier Ilya Toornvliet ligt dat wat genuanceerder: “Eigenlijk begint het dan pas. Dan moet de rest nog groeien. Je zet niet zomaar een klimrek neer en een paar planten en het is klaar. Je plant zo’n wilgentak en dan wacht je totdat het groter wordt.”

De gemeente Dordrecht wil graag dat scholen hun pleinen groener maken en zo ook bijdragen aan de berging van regenwater. “Dat kan met twee regelingen, één voor de uitvoering en één voor het maken van een ontwerp,” legt Annemarie Lammers uit, beleidsadviseur voor Gezonde Leefomgeving. “Deze school heeft al gebruik gemaakt van de ontwerpregeling en nu hebben ze geld gekregen voor de uitvoerregeling.” Lammers hoopt dat alle scholen in Dordrecht en Nederland groenblauw kunnen worden.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...