gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ouders geven zelf les tijdens lerarenstaking

Het was zover in Nederland. Overal staakten de leerkrachten van het basisonderwijs. Ook in Dordrecht. Vrijwel alle scholen deden mee. Behalve op School Mühring aan de Vrieseweg. Daar besloten de ouders een dagje voor de klas te gaan staan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De leerkrachten staken voor de tweede keer niet alleen voor een beter salaris, maar ook voor betere arbeidsvoorwaarden, zoals kleinere klassen en meer ondersteuning.

De ouders van de leerlingen op School Mühring zijn het eens met de leerkrachten, maar besloten het op hun eigen manier aan te pakken. Ze gingen voor de verandering zelf voor de klas staan.

De leerlingen kregen daarom onder meer les van een huisarts, maar ook van een medewerkster monumentenzorg van de gemeente Dordrecht. Daarnaast stond er een hoogleraar pathologie van de Erasmus Universiteit in Rotterdam voor de klas. Hij gaf een uitgebreide biologieles en had daarvoor ook enkele spullen meegenomen om zijn verhaal te ondersteunen.

De leerlingen begrepen goed waarom hun juf en meesters staakten. Aan de andere kant vonden ze het helemaal niet erg om als een van de weinigen naar school te moeten. Dergelijke lessen komen namelijk niet vaak voor. “Normaal doen we hier alleen rekenen en schrijven,” aldus een van de kids.&t=35s

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.