gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ouders geven zelf les tijdens lerarenstaking

Het was zover in Nederland. Overal staakten de leerkrachten van het basisonderwijs. Ook in Dordrecht. Vrijwel alle scholen deden mee. Behalve op School Mühring aan de Vrieseweg. Daar besloten de ouders een dagje voor de klas te gaan staan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De leerkrachten staken voor de tweede keer niet alleen voor een beter salaris, maar ook voor betere arbeidsvoorwaarden, zoals kleinere klassen en meer ondersteuning.

De ouders van de leerlingen op School Mühring zijn het eens met de leerkrachten, maar besloten het op hun eigen manier aan te pakken. Ze gingen voor de verandering zelf voor de klas staan.

De leerlingen kregen daarom onder meer les van een huisarts, maar ook van een medewerkster monumentenzorg van de gemeente Dordrecht. Daarnaast stond er een hoogleraar pathologie van de Erasmus Universiteit in Rotterdam voor de klas. Hij gaf een uitgebreide biologieles en had daarvoor ook enkele spullen meegenomen om zijn verhaal te ondersteunen.

De leerlingen begrepen goed waarom hun juf en meesters staakten. Aan de andere kant vonden ze het helemaal niet erg om als een van de weinigen naar school te moeten. Dergelijke lessen komen namelijk niet vaak voor. “Normaal doen we hier alleen rekenen en schrijven,” aldus een van de kids.&t=35s

Lees ook

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

a8419246a66f830a452e9b4de43779b5

Let op: woensdagochtend rijden er door staking nauwelijks treinen en bussen

Vakbonden CNV en FNV organiseren woensdagochtend een landelijke staking. Vanaf 04.00 uur tot 08.00 uur rijden er in het hele land geen treinen vanuit de NS en dus ook niet in onze streek. Ook rijden er tot 08.00 uur mogelijk minder of zelfs helemaal geen bussen en treinen van Qbuzz.

bigriverswebfoto

Big Rivers 2026 losgebarsten: ‘Telefoon uit en genieten’

Kleurrijke outfits, volle pleinen en heel veel muziek: Big Rivers 2026 is vrijdag vrolijk van start gegaan. “We zijn al rond geweest en overal blijven we even hangen”, klinkt het vanuit de zonovergoten Dordtse binnenstad.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.