gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ouders geven zelf les tijdens lerarenstaking

Het was zover in Nederland. Overal staakten de leerkrachten van het basisonderwijs. Ook in Dordrecht. Vrijwel alle scholen deden mee. Behalve op School Mühring aan de Vrieseweg. Daar besloten de ouders een dagje voor de klas te gaan staan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De leerkrachten staken voor de tweede keer niet alleen voor een beter salaris, maar ook voor betere arbeidsvoorwaarden, zoals kleinere klassen en meer ondersteuning.

De ouders van de leerlingen op School Mühring zijn het eens met de leerkrachten, maar besloten het op hun eigen manier aan te pakken. Ze gingen voor de verandering zelf voor de klas staan.

De leerlingen kregen daarom onder meer les van een huisarts, maar ook van een medewerkster monumentenzorg van de gemeente Dordrecht. Daarnaast stond er een hoogleraar pathologie van de Erasmus Universiteit in Rotterdam voor de klas. Hij gaf een uitgebreide biologieles en had daarvoor ook enkele spullen meegenomen om zijn verhaal te ondersteunen.

De leerlingen begrepen goed waarom hun juf en meesters staakten. Aan de andere kant vonden ze het helemaal niet erg om als een van de weinigen naar school te moeten. Dergelijke lessen komen namelijk niet vaak voor. “Normaal doen we hier alleen rekenen en schrijven,” aldus een van de kids.&t=35s

Lees ook

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

kiltunneldordtstreetview

Let op: Kiltunnel richting Dordrecht avond en nacht dicht

De Kiltunnel van ‘s-Gravendeel naar Dordrecht is woensdagavond- en nacht afgesloten vanwege herstelwerkzaamheden. Verkeer wordt omgeleid, meldt de provincie.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.