gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ouders geven zelf les tijdens lerarenstaking

Het was zover in Nederland. Overal staakten de leerkrachten van het basisonderwijs. Ook in Dordrecht. Vrijwel alle scholen deden mee. Behalve op School Mühring aan de Vrieseweg. Daar besloten de ouders een dagje voor de klas te gaan staan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De leerkrachten staken voor de tweede keer niet alleen voor een beter salaris, maar ook voor betere arbeidsvoorwaarden, zoals kleinere klassen en meer ondersteuning.

De ouders van de leerlingen op School Mühring zijn het eens met de leerkrachten, maar besloten het op hun eigen manier aan te pakken. Ze gingen voor de verandering zelf voor de klas staan.

De leerlingen kregen daarom onder meer les van een huisarts, maar ook van een medewerkster monumentenzorg van de gemeente Dordrecht. Daarnaast stond er een hoogleraar pathologie van de Erasmus Universiteit in Rotterdam voor de klas. Hij gaf een uitgebreide biologieles en had daarvoor ook enkele spullen meegenomen om zijn verhaal te ondersteunen.

De leerlingen begrepen goed waarom hun juf en meesters staakten. Aan de andere kant vonden ze het helemaal niet erg om als een van de weinigen naar school te moeten. Dergelijke lessen komen namelijk niet vaak voor. “Normaal doen we hier alleen rekenen en schrijven,” aldus een van de kids.&t=35s

Lees ook

aszsli artikelfoto

Meer ziekenhuiszorg in Sliedrecht vanwege Papendrechtsebrug: 'Veel makkelijker'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis gaat meer zorg aanbieden op hun locatie in Sliedrecht tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug. Zo hoopt het ziekenhuis dat minder patiënten uit de Alblasserwaard en Vijfheerenlanden naar Dordrecht moeten reizen tijdens de werkzaamheden. “Het is voor de patiënt dan veel makkelijker om hiernaartoe te komen”, aldus Peta Bennis, afdelingshoofd van het ziekenhuis.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

baanhoekbrug

Let op: vanaf maandag is fietspad Baanhoekbrug voor 9 maanden dicht

Wie met de fiets van Dordrecht naar Sliedrecht of andersom wil, kan de komende negen maanden geen gebruik maken van de Baanhoekbrug. Het fietspad wordt maandagochtend om 07.00 uur afgesloten, vanwege de aankomende werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug.