gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ouders geven zelf les tijdens lerarenstaking

Het was zover in Nederland. Overal staakten de leerkrachten van het basisonderwijs. Ook in Dordrecht. Vrijwel alle scholen deden mee. Behalve op School Mühring aan de Vrieseweg. Daar besloten de ouders een dagje voor de klas te gaan staan.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De leerkrachten staken voor de tweede keer niet alleen voor een beter salaris, maar ook voor betere arbeidsvoorwaarden, zoals kleinere klassen en meer ondersteuning.

De ouders van de leerlingen op School Mühring zijn het eens met de leerkrachten, maar besloten het op hun eigen manier aan te pakken. Ze gingen voor de verandering zelf voor de klas staan.

De leerlingen kregen daarom onder meer les van een huisarts, maar ook van een medewerkster monumentenzorg van de gemeente Dordrecht. Daarnaast stond er een hoogleraar pathologie van de Erasmus Universiteit in Rotterdam voor de klas. Hij gaf een uitgebreide biologieles en had daarvoor ook enkele spullen meegenomen om zijn verhaal te ondersteunen.

De leerlingen begrepen goed waarom hun juf en meesters staakten. Aan de andere kant vonden ze het helemaal niet erg om als een van de weinigen naar school te moeten. Dergelijke lessen komen namelijk niet vaak voor. “Normaal doen we hier alleen rekenen en schrijven,” aldus een van de kids.&t=35s

Lees ook

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.