gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oven van bakkerij Van der Steenhoven duikt na jaren weer op

e5402b857567b25b6dff8cb4a3087ea4

Nu zit er een winkel waar je computers en telefoons kunt kopen, maar vroeger zat aan het Bagijnhof de beroemde bakkerswinkel Van der Steenhoven. Daarvoor kwamen zelfs mensen van buiten Dordt naar onze stad. Om de verhalen over Dordse ondernemers van weleer levendig te houden, schreeft Caty Groen ooit het boek ‘Blijf Maar’. Inmiddels kun je de door haar opgetekende geschiedenis ook beluisteren in de vorm van een podcast.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
“Het boek werd in 2012 uitgebracht, maar is inmiddels uitverkocht”, vertelt Groen. “Maar de vraag blijft. Daarom hebben we er een podcast van gemaakt. In iedere aflevering hoor je het verhaal over een verdwenen Dordtse winkel uit de jaren 50 en 60.”

In deze aflevering van de podcast gaat het over brood en banket. Groen blikt terug op de geschiedenis van bakkerij Van der Steenhoven. “Bakkerij Van der Steenhoven was in vroeger jaren een legendarische naam. De bakkerswinkel in de Prinsenstraat werd drukbezocht, ook door mensen van buiten Dordrecht. Al in 1830 was er op de hoek van de Prinsenstraat en de Grote Kalkstraat een koekbakkerij gevestigd. Een broer van de grondlegger opende een bakkerij op het Bagijnhof”, legt ze uit.

De oven is er nog
“Over de bakkerij op het Bagijnhof ontvingen we onlangs een paar leuke foto's. Wim de Lang werkt bij Apple expert-winkel Amac. De winkel van Amac is gevestigd op het Bagijnhof in het voormalige pand van de bakker. De eigenaar van de huidige winkel wilde weten wat de staat is van het afgesloten gedeelte aan de achterkant van het pand, vertelt Wim de Lang. Het ging om een onbewoonbaar verklaard gedeelte waar het personeel niet bij kan komen. Aan de achterkant in het pand zitten witbeschotten tegen wat ooit ramen waren.”

“Toen de werklui bezig waren vertelde Wim hen over de bakkerij die er vroeger zat, waarop de werkmensen vertelden dat ze de oven nog konden zien. Wim vroeg aan de opzichter of hij de foto's van de oven mocht hebben en stuurde ze aan ons door.”

Diaconessenhuis Refaja
Bakker Jan van der Steenhoven was zeer begaan met het diaconessenhuis in de Prinsenstraat, aan de overkant van de bakkerij. “Het diaconessenhuis had veel te danken aan de inspanningen van Van der Steenhoven. Het Van der Steenhovenplein, waaraan het latere Refejaziekenhuis was gevestigd, is dan ook naar de bakker vernoemd.”

Beluister hier de podcast over bakkerij Van der Steenhoven. De komende weken is op onze site steeds een nieuwe aflevering van de podcast ‘Blijf Maar’ te beluitsteren.
96030a8391db5cd29d7ee19a30a0e05d

Lees ook

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

kat bevrijdt door brandweer

Kat zit hevig miauwend tussen zonnepanelen

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een kat die vast zat op het dak van een woning aan het Suze Groeneweg-erf Dordrecht. Het dier zat onder zonnepanelen en kon er niet zelfstandig afkomen.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.