Dordrecht, Netherlands

Over een week is Pap helemaal weg

Nog een kleine week en dan zijn de kassen van tuincentrum Pap volledig verdwenen. Dat zegt een medewerker van het sloopbedrijf. Aan de Lindelaan in Dubbeldam zijn alle ruiten al verwijderd.
Peter Tromp | 2 augustus 2017 15:56 | Aangepast op 2 augustus 2017 15:56
Veel materiaal wordt hergebruikt. Zo wordt het hout apart gehouden en gaat het ijzer naar de oud-ijzerboer. De straatstenen worden ook weer ergens anders neergelegd. Wat overblijft wordt op het terrein fijngemalen en gebruikt als onderlaag voor wegen.


Weer open

Het tuincentrum ging eerder dit jaar dicht, maar opende korte tijd later toch weer haar deuren, omdat de sloop nog enige tijd op zich liet wachten.

Lange geschiedenis

Het tuincentrum begon bijna veertig jaar geleden met een kwekerij aan huis en groeide uit tot een drukbezocht centrum voor bloemen tuinplanten, tuinmeubelen en huiskamerplanten.. Nu wordt het gesloopt, omdat de grond is verkocht. Open rond het terrein komen 12 woningen en vrije kavels voor particuliere woningbouw.

Nog aam één tuincentrum over

Met de sluiting van Pap is er nog maar één tuincentrum over in Dordrecht. Dat ligt langs de Provincialeweg tussen Dubbeldam en Stadspolders. Eerder stopte De Biesbosch aan de Zuidbuitenpoldersekade met de verkoop en ging alleen verder als hoveniersbedrijf. En ook De Staartploeg aan de Stevensweg is dicht. daar worden nu 20 winingen gebouwd.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Man aangehouden voor bedreiging in huiselijke sfeer

Corrado Francke | 9 mei 2025 17:53

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Lees ook

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per du...

Moestuinherstel Papendrecht komende week van start: geen afgraving, wel schone grond

De proef om meerdere moestuintjes in de streek van PFAS te ontdoen gaat op 19 mei van start in Papen...

De Plucheplakkers blikken vooruit op de play-offs

FC Dordrecht start dinsdag aan de play-offs om promotie. Na de 4-1 thuisoverwinning op kampioen FC V...

Teleurstelling en begrip na afblazen Pasar Malam

Geen kraampjes, muziek en busladingen Indonesisch voedsel op het Statenplein in Dordrecht dit jaar. ...

Dag van de Zorg: ziekenhuispersoneel krijgt een traktatie

De zorgmedewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) zijn maandagmiddag in het zonnetje gez...

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Bij een wasstraat aan de Merwedestraat is maandagmiddag een vechtpartij uitgebroken. Er zou ook een ...