Dordrecht, Netherlands

Over een week is Pap helemaal weg

Nog een kleine week en dan zijn de kassen van tuincentrum Pap volledig verdwenen. Dat zegt een medewerker van het sloopbedrijf. Aan de Lindelaan in Dubbeldam zijn alle ruiten al verwijderd.
Peter Tromp | 2 augustus 2017 15:56 | Aangepast op 2 augustus 2017 15:56
Veel materiaal wordt hergebruikt. Zo wordt het hout apart gehouden en gaat het ijzer naar de oud-ijzerboer. De straatstenen worden ook weer ergens anders neergelegd. Wat overblijft wordt op het terrein fijngemalen en gebruikt als onderlaag voor wegen.


Weer open

Het tuincentrum ging eerder dit jaar dicht, maar opende korte tijd later toch weer haar deuren, omdat de sloop nog enige tijd op zich liet wachten.

Lange geschiedenis

Het tuincentrum begon bijna veertig jaar geleden met een kwekerij aan huis en groeide uit tot een drukbezocht centrum voor bloemen tuinplanten, tuinmeubelen en huiskamerplanten.. Nu wordt het gesloopt, omdat de grond is verkocht. Open rond het terrein komen 12 woningen en vrije kavels voor particuliere woningbouw.

Nog aam één tuincentrum over

Met de sluiting van Pap is er nog maar één tuincentrum over in Dordrecht. Dat ligt langs de Provincialeweg tussen Dubbeldam en Stadspolders. Eerder stopte De Biesbosch aan de Zuidbuitenpoldersekade met de verkoop en ging alleen verder als hoveniersbedrijf. En ook De Staartploeg aan de Stevensweg is dicht. daar worden nu 20 winingen gebouwd.

Lees ook

Het Jaar Van: PKC'ers blikken terug op krankzinnig 'comeback season'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Voor ...

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...