gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overal dertig kilometer per uur rijden in Dordt van de baan

0679b69b08c7c412fe62cb94fc98c1c3.jpg

Alleen nog maar dertig kilometer per uur rijden in Dordrecht, dat idee is de prullenbak in geëindigd. Wethouder mobiliteit en verkeer is op zoek naar nieuwe oplossingen.

Marie Frenay |  | Aangepast op
Het college kreeg twee jaar geleden de opdracht om op zoek te gaan naar straten waar dertig kilometer per uur gereden kan worden. Weinig straten, elf in totaal, bleken geschikt te zijn voor deze plannen. Het idee werd door de gemeenteraad zo de prullenbak in gemikt.

De motie die jaren geleden ingediend en geaccepteerd werd, is nu dus van de kaart geveegd. Wethouder verkeer en mobiliteit Rik van der Linden moet weer aan de slag, maar wilt eerst wel het gesprek aangaan met de gemeenteraad. “Ik houd er niet zo van als moties worden aangenomen en deze te lang blijven sudderen. Ik wil dus zo snel mogelijk in gesprek met de raad”, zegt de wethouder.
Ook hulpverleners waren niet overtuigd van het idee om dertig kilometer per uur zones uit te breiden. De brandweer, politie en ambulances waren niet te spreken over extra drempels in de straten van Dordt.

Ondanks deze tegenslag denkt de wethouder wel dat het mogelijk is om de dertig kilometerstraten in Dordrecht uit te breiden: “Tussen de vijf a zeven straten moet wel lukken.”

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.