Dordrecht, Netherlands

Overeenkomst Stededijk getekend

De gemeente Dordrecht heeft met Rijkswaterstaat en de provincie Zuid-Holland de inrichtingsovereenkomst voor de polder Stededijk ondertekend.
Gert van der Steen | 11 mei 2015 11:41 | Aangepast op 11 mei 2015 11:41
De polder wordt opnieuw ingericht met Rijkswaterstaat als hoofdfinancier. Dordrecht stelt de grond ter beschikking en de provincie draagt bij in de kosten.

In het kader van de KRW, de Europese Kaderrichtlijn Water, moet hier een gebied ontstaan dat goede omstandigheden biedt voor een vruchtbare ontwikkeling van planten en dieren. Dat moet gebeuren door aansluiting op het zoetwatergetijde met de aanleg van een paar kreken, die in open verbinding staan met de Doode Kikvorschkil. Dat is een kreek in de Sliedrechtse Biesbosch.

Omdat de herinrichting van de polder Stededijk bijdraagt aan de doelstellingen van de ecologische hoofdstructuur (EHS) en Natura 2000, betaalt de provincie mee aan het project.

Tegelijkertijd heeft Dordrecht als voorwaarde gesteld dat het gebied ook geschikt moet blijven voor recreatie.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...