gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overeenkomst Stededijk getekend

De gemeente Dordrecht heeft met Rijkswaterstaat en de provincie Zuid-Holland de inrichtingsovereenkomst voor de polder Stededijk ondertekend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De polder wordt opnieuw ingericht met Rijkswaterstaat als hoofdfinancier. Dordrecht stelt de grond ter beschikking en de provincie draagt bij in de kosten.

In het kader van de KRW, de Europese Kaderrichtlijn Water, moet hier een gebied ontstaan dat goede omstandigheden biedt voor een vruchtbare ontwikkeling van planten en dieren. Dat moet gebeuren door aansluiting op het zoetwatergetijde met de aanleg van een paar kreken, die in open verbinding staan met de Doode Kikvorschkil. Dat is een kreek in de Sliedrechtse Biesbosch.

Omdat de herinrichting van de polder Stededijk bijdraagt aan de doelstellingen van de ecologische hoofdstructuur (EHS) en Natura 2000, betaalt de provincie mee aan het project.

Tegelijkertijd heeft Dordrecht als voorwaarde gesteld dat het gebied ook geschikt moet blijven voor recreatie.

Lees ook

branda16.jpg

Vrachtwagen en bestelbus in brand bij tankstation langs A16

Bij een tankstation langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht hebben vrijdagochtend een vrachtwagen en bestelbus in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij. Hulpdiensten werden iets voor 09.30 uur massaal opgeroepen.

pexels-basmasseus-1117063.jpg

Kinderen online geterroriseerd, meisje verkracht: 9 jaar cel en tbs

Hij perste jarenlang meisjes af, onder wie een 13-jarig meisje uit Alblasserdam, en ook een jongen. Slachtoffers in de leeftijd van 8 tot 17 jaar. Mohamed B. (31) uit Oosterhout dwong ze tot wanhoop. Hij werd gepakt en is donderdag veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging. Hij krijgt zijn vrijheid pas terug als het risico is geweken en dat kan vele jaren duren.

fotovoorcorradoooo.png

Personeel vakantiepark voelt zich onveilig, gemeente wil einde aan illegale bewoning

Personeel van vakantiepark Europarcs De Biesbosch, aan de zuidkant van Dordrecht, voelt zich steeds onveiliger. De medewerkers krijgen volgens de gemeente te maken met agressie door geweerde arbeidsmigranten en vaste bewoners en zien steeds vaker politie op het park.

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.