Dordrecht, Netherlands

Overeenkomst Stededijk getekend

De gemeente Dordrecht heeft met Rijkswaterstaat en de provincie Zuid-Holland de inrichtingsovereenkomst voor de polder Stededijk ondertekend.
Gert van der Steen | 11 mei 2015 11:41 | Aangepast op 11 mei 2015 11:41
De polder wordt opnieuw ingericht met Rijkswaterstaat als hoofdfinancier. Dordrecht stelt de grond ter beschikking en de provincie draagt bij in de kosten.

In het kader van de KRW, de Europese Kaderrichtlijn Water, moet hier een gebied ontstaan dat goede omstandigheden biedt voor een vruchtbare ontwikkeling van planten en dieren. Dat moet gebeuren door aansluiting op het zoetwatergetijde met de aanleg van een paar kreken, die in open verbinding staan met de Doode Kikvorschkil. Dat is een kreek in de Sliedrechtse Biesbosch.

Omdat de herinrichting van de polder Stededijk bijdraagt aan de doelstellingen van de ecologische hoofdstructuur (EHS) en Natura 2000, betaalt de provincie mee aan het project.

Tegelijkertijd heeft Dordrecht als voorwaarde gesteld dat het gebied ook geschikt moet blijven voor recreatie.

Lees ook

Veiligheidscamera geplaatst bij toekomstige opvang amv'ers

De gemeente Papendrecht heeft een bewakingscamera geplaatst bij een opvanglocatie voor minderjarige...

Het Jaar Van: de verdwaalde trucker die een fietsbrug aan gort reed en viral ging

Het werd begin dit jaar wereldnieuws: een trucker die over een fietsbruggetje rijdt en een spoor van...

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...