gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overgebleven koekjes tegen eenzaamheid

b158245b3fcc8417eb0f898e13fbab46

Ze waren al besteld voor de open dag van het Da Vinci College, maar die kon vanwege de aangescherpte corona-maatregelen alleen digitaal gehouden worden. En dan zijn er opeens heel veel over: koekjes. Die werden maandag daarom langsgebracht bij ouderen in onze stad.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Yara volgt een opleiding in de zorg en is vrijwilliger bij de Stichting ‘Helpende Handjes’. Ze gaf een pakje koekjes aan mevrouw Dingermans, samen met een kaart om haar alvast fijne feestdagen te wensen. En dat viel goed in de smaak. “Ik vind het fantastisch,” zegt mevrouw Dingermans. Ze is blij met de lekkernij en met het bezoek, dat ze overigens vaker krijgt van de vrijwilligers. “Ze zijn jong en ik heb zelf ook een kleinklind van 17, dus ik kan wel met die kinderen meepraten.”


Stichting Helpende Handjes heeft als slogan ‘voor iedereen een helpende hand’. Vanuit drie locaties in de Drechtsteden staan stagiaires, participatiedeelnemers en nieuwe-Nederlanders voor mensen klaar die wel wat hulp kunnen gebruiken. Voor de vrijwilligers een goede manier om praktijkervaring in de zorg op te doen. En voor de mensen die geholpen worden een fijne steun in de rug. Soms om alleen maar de eenzaamheid tijdelijk te verdrijven. “We kijken vaak samen naar de Max geheugentrainer op tv. Dat vinden zij ook leuk,” vertelt mevrouw Dingermans lachend.

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

artikelfoto martijn noort

Abrupt einde Moulin Rouge: Dordtse musicalster Martijn Noort blijft verslagen achter

Voor Dordtenaar Martijn Noort is zijn eerste grote hoofdrol in een Nederlandse musical onverwacht ten einde gekomen. Aanvankelijk zou hij nog tot begin augustus te zien zijn in Moulin Rouge! De Musical. Maar nadat een sprinklerinstallatie door een technisch defect in het Utrechtse Beatrixtheater afging, zijn alle resterende voorstellingen geschrapt.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.