gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overhandiging eerste exemplaren 'Dichter bij Dordt'

De eerste exemplaren van de biografie Dichter bij Dordt, biografie van C. Buddingh’ worden vanavond door de burgemeester overhandigd aan de wethouder van cultuur en aan beide zonen van Kees Buddingh’. 

Stafani Romani |  | Aangepast op

De feestelijke presentatie zal om 18:30 uur plaatsvinden in de Raadzaal van het Stadhuis. Onder andere de heer P. Calis (literatuurhistoricus en biograaf), de heer V. van Rijt (uitgeverij Nijgh & Van Ditmar) en de heer W. Huijzer (biograaf) zullen tijdens de bijeenkomst spreken.

Kees Buddingh (1918 – 1985) was een van de populairste schrijvers uit zijn tijd en is Dordts ereburger. De biograaf van het boek is Wim Huijser.

De burgemeester is voorzitter van de Stichting Dordtse Academie. Deze academie werd 25 jaar geleden opgericht en heeft als doel de belangstelling voor biografieën te bevorderen.

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.