gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overleden kunstenaar exposeert met vrienden: 'Echt geweldig!'

16a9a14ac33c7102d337d7a5781d14c0

De overleden Dordtse kunstenaar Bouke Ylstra exposeert weer. Van 5 tot en met 26 oktober zijn een aantal van zijn werken te zien in Galerie Wijnstraat. Samen met kunst van zijn twee beste vrienden, Rein Dool en Klaas Gubbels.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Jessica Ylstra, de oudste dochter van de kunstenaar, organiseert de tentoonstelling. “Het is ter nagedachtenis aan mijn vader, want hij is nu 15 jaar geleden overleden. Het leek mij een mooi moment om wat werk tentoon te stellen samen met twee kunstenaars van zijn generatie. Zijn twee beste vrienden.”

Bouke Ylstra wordt geboren in 1933 in Den Haag. Zijn gezin verhuist naar Rotterdam, en na het bombardement op 14 mei 1940 trekken ze naar Dordrecht. In de jaren ‘50 ontplooit hij zich tot kunstenaar. In zijn werk spelen mensen, verhalen van mensen en het bombardement een rol. Hij overlijdt in 2009 aan het gevolg van ziekte door roken.

Nieuw werk
De schilderijen van Ylstra die bij de tentoonstelling hangen, weerspiegelen verschillende fases van zijn leven. Van de andere kunstenaars gaat het om de meest recente werken. Zo zijn schilderijen van de 91-jarige Rein Dool de afgelopen paar maanden nog gemaakt.

Dool schildert het liefst nog zo veel mogelijk. “Ik werk elke dag nog, zo’n zes uur per dag. Ik heb dat heel mijn leven gedaan. Dat ik dit op mijn 91ste nog kan doen, dat vind ik echt geweldig”, aldus Dool. “En dat ik hier nog mag exposeren met mijn overleden vriend, dat vind ik echt geweldig.”

Streekomroep 56 ging langs bij de galerie aan de Wijnstraat en sprak er met dochter Jessica, weduwe José en beste vriend Rein Dool over het leven en werk van Ylstra. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.