gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overleden kunstenaar exposeert met vrienden: 'Echt geweldig!'

16a9a14ac33c7102d337d7a5781d14c0

De overleden Dordtse kunstenaar Bouke Ylstra exposeert weer. Van 5 tot en met 26 oktober zijn een aantal van zijn werken te zien in Galerie Wijnstraat. Samen met kunst van zijn twee beste vrienden, Rein Dool en Klaas Gubbels.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Jessica Ylstra, de oudste dochter van de kunstenaar, organiseert de tentoonstelling. “Het is ter nagedachtenis aan mijn vader, want hij is nu 15 jaar geleden overleden. Het leek mij een mooi moment om wat werk tentoon te stellen samen met twee kunstenaars van zijn generatie. Zijn twee beste vrienden.”

Bouke Ylstra wordt geboren in 1933 in Den Haag. Zijn gezin verhuist naar Rotterdam, en na het bombardement op 14 mei 1940 trekken ze naar Dordrecht. In de jaren ‘50 ontplooit hij zich tot kunstenaar. In zijn werk spelen mensen, verhalen van mensen en het bombardement een rol. Hij overlijdt in 2009 aan het gevolg van ziekte door roken.

Nieuw werk
De schilderijen van Ylstra die bij de tentoonstelling hangen, weerspiegelen verschillende fases van zijn leven. Van de andere kunstenaars gaat het om de meest recente werken. Zo zijn schilderijen van de 91-jarige Rein Dool de afgelopen paar maanden nog gemaakt.

Dool schildert het liefst nog zo veel mogelijk. “Ik werk elke dag nog, zo’n zes uur per dag. Ik heb dat heel mijn leven gedaan. Dat ik dit op mijn 91ste nog kan doen, dat vind ik echt geweldig”, aldus Dool. “En dat ik hier nog mag exposeren met mijn overleden vriend, dat vind ik echt geweldig.”

Streekomroep 56 ging langs bij de galerie aan de Wijnstraat en sprak er met dochter Jessica, weduwe José en beste vriend Rein Dool over het leven en werk van Ylstra. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

tiktokpolitie

Dordtenaar (18) aangehouden nadat hij vuurwapen op TikTok toont

Een 18-jarige Dordtenaar is op woensdag 8 juli aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. De politie kwam op het spoor van de verdachte door een foto van het wapen op een openbaar TikTok-account.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

Schermafbeelding 2026-07-23 170721

Doorstroming van N3 naar A16 moet beter, dit gaat er gebeuren

Weggebruikers die vanaf de N3 linksaf naar de A16 willen, kunnen na een ingreep gebruik maken van twee rijstroken. Rijkswaterstaat past het kruispunt in Dordrecht aan aangezien verkeer daar regelmatig opstroopt, ook nu de Papendrechtsebrug dicht is. “We hebben dit vooraf zien aankomen.”

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.