gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overleden kunstenaar exposeert met vrienden: 'Echt geweldig!'

16a9a14ac33c7102d337d7a5781d14c0

De overleden Dordtse kunstenaar Bouke Ylstra exposeert weer. Van 5 tot en met 26 oktober zijn een aantal van zijn werken te zien in Galerie Wijnstraat. Samen met kunst van zijn twee beste vrienden, Rein Dool en Klaas Gubbels.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Jessica Ylstra, de oudste dochter van de kunstenaar, organiseert de tentoonstelling. “Het is ter nagedachtenis aan mijn vader, want hij is nu 15 jaar geleden overleden. Het leek mij een mooi moment om wat werk tentoon te stellen samen met twee kunstenaars van zijn generatie. Zijn twee beste vrienden.”

Bouke Ylstra wordt geboren in 1933 in Den Haag. Zijn gezin verhuist naar Rotterdam, en na het bombardement op 14 mei 1940 trekken ze naar Dordrecht. In de jaren ‘50 ontplooit hij zich tot kunstenaar. In zijn werk spelen mensen, verhalen van mensen en het bombardement een rol. Hij overlijdt in 2009 aan het gevolg van ziekte door roken.

Nieuw werk
De schilderijen van Ylstra die bij de tentoonstelling hangen, weerspiegelen verschillende fases van zijn leven. Van de andere kunstenaars gaat het om de meest recente werken. Zo zijn schilderijen van de 91-jarige Rein Dool de afgelopen paar maanden nog gemaakt.

Dool schildert het liefst nog zo veel mogelijk. “Ik werk elke dag nog, zo’n zes uur per dag. Ik heb dat heel mijn leven gedaan. Dat ik dit op mijn 91ste nog kan doen, dat vind ik echt geweldig”, aldus Dool. “En dat ik hier nog mag exposeren met mijn overleden vriend, dat vind ik echt geweldig.”

Streekomroep 56 ging langs bij de galerie aan de Wijnstraat en sprak er met dochter Jessica, weduwe José en beste vriend Rein Dool over het leven en werk van Ylstra. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

Illegale prostitutie

Illegale prostitutie op twee plaatsen in onze streek, ook hennep aangetroffen

In Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht is illegale prostitutie geconstateerd na een regionaal onderzoek op vijf verschillende plaatsen in onze streek. Ook is er in Zwijndrecht tijdens deze controle hennep aangetroffen.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.