gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overleden kunstenaar exposeert met vrienden: 'Echt geweldig!'

16a9a14ac33c7102d337d7a5781d14c0.jpg

De overleden Dordtse kunstenaar Bouke Ylstra exposeert weer. Van 5 tot en met 26 oktober zijn een aantal van zijn werken te zien in Galerie Wijnstraat. Samen met kunst van zijn twee beste vrienden, Rein Dool en Klaas Gubbels.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Jessica Ylstra, de oudste dochter van de kunstenaar, organiseert de tentoonstelling. “Het is ter nagedachtenis aan mijn vader, want hij is nu 15 jaar geleden overleden. Het leek mij een mooi moment om wat werk tentoon te stellen samen met twee kunstenaars van zijn generatie. Zijn twee beste vrienden.”

Bouke Ylstra wordt geboren in 1933 in Den Haag. Zijn gezin verhuist naar Rotterdam, en na het bombardement op 14 mei 1940 trekken ze naar Dordrecht. In de jaren ‘50 ontplooit hij zich tot kunstenaar. In zijn werk spelen mensen, verhalen van mensen en het bombardement een rol. Hij overlijdt in 2009 aan het gevolg van ziekte door roken.

Nieuw werk
De schilderijen van Ylstra die bij de tentoonstelling hangen, weerspiegelen verschillende fases van zijn leven. Van de andere kunstenaars gaat het om de meest recente werken. Zo zijn schilderijen van de 91-jarige Rein Dool de afgelopen paar maanden nog gemaakt.

Dool schildert het liefst nog zo veel mogelijk. “Ik werk elke dag nog, zo’n zes uur per dag. Ik heb dat heel mijn leven gedaan. Dat ik dit op mijn 91ste nog kan doen, dat vind ik echt geweldig”, aldus Dool. “En dat ik hier nog mag exposeren met mijn overleden vriend, dat vind ik echt geweldig.”

Streekomroep 56 ging langs bij de galerie aan de Wijnstraat en sprak er met dochter Jessica, weduwe José en beste vriend Rein Dool over het leven en werk van Ylstra. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.

voorroxane.png

Houden partijen in Dordrecht zich aan de (on)geschreven campagneregels?

De laatste lootjes van de campagnes voor de gemeenteraadsverkiezingen zorgen in Dordrecht voor wat opvallende praktijken. Partijen zijn hun campagneposters recht over die van andere partijen aan het plakken, wat leidt tot bijzondere collages.

AIverkiezingen.png

Politieke partijen gebruiken teksten van lobbyclubs: 'Het moet wel overeenkomen met wat we vinden'

Lobbyteksten van maatschappelijke organisaties en bedrijven komen soms letterlijk terug in de verkiezingsprogramma’s van lokale politieke partijen. Dit blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de Open State Foundation.

Foto voor artikel - web.JPG

Geen ouderbijdrage, wel speciaal fonds: iedereen kan speciale lessen en uitjes sponsoren

Hoe zorg je als school voor uitstapjes en speciale lessen als daar geen geld voor is? De Nestas scholengroep denkt daar een oplossing voor te hebben. Woensdag 18 maart wordt de stichting Vrienden van Nestas gelanceerd.

bosboomtoussaintstraat.jpeg

Kamer gesloten na vondst harddrugs en vuurwapen

Een kamer in een woning aan de Bosboom-Toussaintstraat is door de burgemeester van Dordrecht gesloten. Er is namelijk een grote hoeveelheid aan harddrugs en een vuurwapen met kogels gevonden.

zwinna.jpg

Dit zijn de Zwijndrechtse verkiezingsplannen tegen (jeugd)overlast

In Zwijndrecht leven politieke zorgen om (jeugd)overlast in de gemeente, maar met welke maatregelen willen de lokale partijen dit tegengaan? In de verkiezingsprogramma's komt vooral de term preventie naar voren.