gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overleden kunstenaar exposeert met vrienden: 'Echt geweldig!'

16a9a14ac33c7102d337d7a5781d14c0

De overleden Dordtse kunstenaar Bouke Ylstra exposeert weer. Van 5 tot en met 26 oktober zijn een aantal van zijn werken te zien in Galerie Wijnstraat. Samen met kunst van zijn twee beste vrienden, Rein Dool en Klaas Gubbels.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
Jessica Ylstra, de oudste dochter van de kunstenaar, organiseert de tentoonstelling. “Het is ter nagedachtenis aan mijn vader, want hij is nu 15 jaar geleden overleden. Het leek mij een mooi moment om wat werk tentoon te stellen samen met twee kunstenaars van zijn generatie. Zijn twee beste vrienden.”

Bouke Ylstra wordt geboren in 1933 in Den Haag. Zijn gezin verhuist naar Rotterdam, en na het bombardement op 14 mei 1940 trekken ze naar Dordrecht. In de jaren ‘50 ontplooit hij zich tot kunstenaar. In zijn werk spelen mensen, verhalen van mensen en het bombardement een rol. Hij overlijdt in 2009 aan het gevolg van ziekte door roken.

Nieuw werk
De schilderijen van Ylstra die bij de tentoonstelling hangen, weerspiegelen verschillende fases van zijn leven. Van de andere kunstenaars gaat het om de meest recente werken. Zo zijn schilderijen van de 91-jarige Rein Dool de afgelopen paar maanden nog gemaakt.

Dool schildert het liefst nog zo veel mogelijk. “Ik werk elke dag nog, zo’n zes uur per dag. Ik heb dat heel mijn leven gedaan. Dat ik dit op mijn 91ste nog kan doen, dat vind ik echt geweldig”, aldus Dool. “En dat ik hier nog mag exposeren met mijn overleden vriend, dat vind ik echt geweldig.”

Streekomroep 56 ging langs bij de galerie aan de Wijnstraat en sprak er met dochter Jessica, weduwe José en beste vriend Rein Dool over het leven en werk van Ylstra. Bekijk hier de reportage.

Lees ook

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.