gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overslag Dordtse zeehaven fors gestegen

bcecbdd53c6df11bb791df8209dab5c4

De overslag in de zeehaven van Dordrecht is in de periode 2013 tot en met 2017 met meer dan een miljoen ton tot 3,7 miljoen ton gestegen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een aantal bedrijven is verantwoordeljk voor de stijging, zoals Standic, Silo, ZHD, Jansen Recyclng Group, Meijndert Tanktransport, Quartzline, VSM, DSV Air&Sea, Engie, Valk Logistics en Dimco. Zij zijn niet alleen goed voor de economie, maar ook voor de werkgelegenheid. In totaal werken er 4000 mensen in de zeehaven.

In het havengebied heeft industriegebied Louterbloemen een flinke make-over gekregen. Daar is in totaal 4 miljoen euro in geïnvesteerd door de gemeente en het Havenbedrijf Rotterdam. Daarnaast zijn de havens op diepte gebracht en is de Kilkade gereed gemaakt voor verdere ontwikkeling.

Voor de komende jaren staat de optimalisatie van de Wilhelminahaven op het programma. Daar komen meer ligplaatsen voor binnenvaart en duwbakken. “Dordrecht groeit echt uit tot een hotspot voor bulkoverslag, maritieme maakindustrie en logistieke dienstverleners,” aldus Ronald Peul, chief operational officer van het Havenbedrijf Rotterdam.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.