Dordrecht, Netherlands

Overslag Dordtse zeehaven fors gestegen

De overslag in de zeehaven van Dordrecht is in de periode 2013 tot en met 2017 met meer dan een miljoen ton tot 3,7 miljoen ton gestegen.
Leo Roubos | 18 september 2018 12:20 | Aangepast op 18 september 2018 12:20
Een aantal bedrijven is verantwoordeljk voor de stijging, zoals Standic, Silo, ZHD, Jansen Recyclng Group, Meijndert Tanktransport, Quartzline, VSM, DSV Air&Sea, Engie, Valk Logistics en Dimco. Zij zijn niet alleen goed voor de economie, maar ook voor de werkgelegenheid. In totaal werken er 4000 mensen in de zeehaven.

In het havengebied heeft industriegebied Louterbloemen een flinke make-over gekregen. Daar is in totaal 4 miljoen euro in geïnvesteerd door de gemeente en het Havenbedrijf Rotterdam. Daarnaast zijn de havens op diepte gebracht en is de Kilkade gereed gemaakt voor verdere ontwikkeling.

Voor de komende jaren staat de optimalisatie van de Wilhelminahaven op het programma. Daar komen meer ligplaatsen voor binnenvaart en duwbakken. “Dordrecht groeit echt uit tot een hotspot voor bulkoverslag, maritieme maakindustrie en logistieke dienstverleners,” aldus Ronald Peul, chief operational officer van het Havenbedrijf Rotterdam.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Lees ook

Klus geklaard, Oranje Wit heeft gloednieuwe sporthallen: 'Enorme verbetering'

Het vergde veel geduld en aanpassingsvermogen, maar de vernieuwde sporthallen van Oranje Wit in Dord...

Deze kerk wordt geteisterd door scheuren, gemeenschap zamelt geld in voor renovatie

De Bethelkerk in Zwijndrecht zit vol met scheuren. Doordat het grondwaterpeil is veranderd, is de ke...

Politie vermoedt opzet bij vele autobranden deze maand en zoekt getuigen

De vele autobranden in Dordrecht sinds de jaarwisseling zijn waarschijnlijk allemaal aangestoken. Da...

Stephano Carrillo scoort voor FC Dordrecht en viert dat met een 'bro hug'

Stéphano Carrillo is een vat vol verhalen. Daar zijn Arco Bomgaars (AD/De Dordtenaar), Corrado Franc...

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...