gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overslag Dordtse zeehaven fors gestegen

bcecbdd53c6df11bb791df8209dab5c4

De overslag in de zeehaven van Dordrecht is in de periode 2013 tot en met 2017 met meer dan een miljoen ton tot 3,7 miljoen ton gestegen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een aantal bedrijven is verantwoordeljk voor de stijging, zoals Standic, Silo, ZHD, Jansen Recyclng Group, Meijndert Tanktransport, Quartzline, VSM, DSV Air&Sea, Engie, Valk Logistics en Dimco. Zij zijn niet alleen goed voor de economie, maar ook voor de werkgelegenheid. In totaal werken er 4000 mensen in de zeehaven.

In het havengebied heeft industriegebied Louterbloemen een flinke make-over gekregen. Daar is in totaal 4 miljoen euro in geïnvesteerd door de gemeente en het Havenbedrijf Rotterdam. Daarnaast zijn de havens op diepte gebracht en is de Kilkade gereed gemaakt voor verdere ontwikkeling.

Voor de komende jaren staat de optimalisatie van de Wilhelminahaven op het programma. Daar komen meer ligplaatsen voor binnenvaart en duwbakken. “Dordrecht groeit echt uit tot een hotspot voor bulkoverslag, maritieme maakindustrie en logistieke dienstverleners,” aldus Ronald Peul, chief operational officer van het Havenbedrijf Rotterdam.

Lees ook

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

xr landbouw protest

Protest met veekar moet mensen laten nadenken over vleesconsumptie

‘Stop met ons fokken!’ Dat is de boodschap van Extinction Rebellion (XR) Landbouw tijdens een protest bij de MediaMarkt vrijdagochtend en aan het begin van de middag. Tijdens de actie gingen demonstranten in gesprek met voorbijgangers over vleesconsumptie, dierenwelzijn en de gevolgen van de intensieve veehouderij voor het milieu.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

nk2026102893A09535

Blamage FC Dordrecht: bekeravontuur meteen voorbij na verlies bij amateurs

Het KNVB-bekertoernooi zit er voor FC Dordrecht opnieuw na één ronde op. De ploeg bibberde woensdag vanaf de aftrap en kende wel een betere fase, maar blameerde zich alsnog bij derdedivisionist SC Genemuiden: 3-2.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”