gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overslag Dordtse zeehaven fors gestegen

bcecbdd53c6df11bb791df8209dab5c4.jpg

De overslag in de zeehaven van Dordrecht is in de periode 2013 tot en met 2017 met meer dan een miljoen ton tot 3,7 miljoen ton gestegen.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Een aantal bedrijven is verantwoordeljk voor de stijging, zoals Standic, Silo, ZHD, Jansen Recyclng Group, Meijndert Tanktransport, Quartzline, VSM, DSV Air&Sea, Engie, Valk Logistics en Dimco. Zij zijn niet alleen goed voor de economie, maar ook voor de werkgelegenheid. In totaal werken er 4000 mensen in de zeehaven.

In het havengebied heeft industriegebied Louterbloemen een flinke make-over gekregen. Daar is in totaal 4 miljoen euro in geïnvesteerd door de gemeente en het Havenbedrijf Rotterdam. Daarnaast zijn de havens op diepte gebracht en is de Kilkade gereed gemaakt voor verdere ontwikkeling.

Voor de komende jaren staat de optimalisatie van de Wilhelminahaven op het programma. Daar komen meer ligplaatsen voor binnenvaart en duwbakken. “Dordrecht groeit echt uit tot een hotspot voor bulkoverslag, maritieme maakindustrie en logistieke dienstverleners,” aldus Ronald Peul, chief operational officer van het Havenbedrijf Rotterdam.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..