gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overtreding coronaregels zorgt voor 4 bekeuringen afgelopen week

19b5febf64d9acde46588cc7484ac060

In de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid zijn in de afgelopen week 21 waarschuwingen en 4 bekeuringen uitgedeeld vanwege het overtreden van de coronaregels. Dat maakte Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio, bekend tijdens de wekelijkse persconferentie.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“De regels moeten helder zijn en worden nageleefd”, vindt Kolff. Wel benadrukt hij dat de regels voor een groot deel goed worden nageleefd en ‘nu de maatregelen des te belangrijker worden’.

Wel is de burgemeester voorstander van zo min mogelijk regels, ook voor ondernemers. “Maar de ondernemers die het goed doen, verwachten ook handhaving van de overheid, zeker in de komende tijd.”

In het weekend was het op sommige plekken, zoals het Scheffersplein, druk in de stad. “Daar moeten we dan even alert op zijn, en onderscheid maken tussen wie hun best doet om de regels na te leven en wie ze bewust overtreden.”

Kolff betreurt dat een aantal horecagelegenheden hun deuren moeten sluiten, maar benadrukt het belang van de corona-aanpak. “Zonder die aanpak zouden er duizenden mensen meer op de IC liggen.”

Lees ook

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.