gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overtreding coronaregels zorgt voor 4 bekeuringen afgelopen week

19b5febf64d9acde46588cc7484ac060

In de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid zijn in de afgelopen week 21 waarschuwingen en 4 bekeuringen uitgedeeld vanwege het overtreden van de coronaregels. Dat maakte Wouter Kolff, burgemeester en voorzitter van de Veiligheidsregio, bekend tijdens de wekelijkse persconferentie.

Corrado Francke |  | Aangepast op
“De regels moeten helder zijn en worden nageleefd”, vindt Kolff. Wel benadrukt hij dat de regels voor een groot deel goed worden nageleefd en ‘nu de maatregelen des te belangrijker worden’.

Wel is de burgemeester voorstander van zo min mogelijk regels, ook voor ondernemers. “Maar de ondernemers die het goed doen, verwachten ook handhaving van de overheid, zeker in de komende tijd.”

In het weekend was het op sommige plekken, zoals het Scheffersplein, druk in de stad. “Daar moeten we dan even alert op zijn, en onderscheid maken tussen wie hun best doet om de regels na te leven en wie ze bewust overtreden.”

Kolff betreurt dat een aantal horecagelegenheden hun deuren moeten sluiten, maar benadrukt het belang van de corona-aanpak. “Zonder die aanpak zouden er duizenden mensen meer op de IC liggen.”

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

luchtalarm 02

Lokale partijen slaan alarm over verdwijnende sirene: 'Goed functionerend waarschuwingssysteem'

"Schaf het luchtalarm niet af!" Het is de oproep van dertig lokale partijen in heel Nederland, waaronder Slydregt.NU. De partijen reageren daarmee op minister Van Weel van Justitie, die maandag schreef dat de bekende sirene vanaf 1 januari 2028 verdwijnt.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.