gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overval Ayasofia Moskee

Voorzitter Vedat Özdat van de Ayasofia Moskee roept op tot kalmte.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Bij de aanval op de Ayasofia Moskee aan de Merwedestraat eerder deze avond raakte twee mensen licht gewond. Voorzitter Özdat roept met name de jongeren van zijn gemeenschap op om rustig te blijven en wil de dialoog aangaan met de Koerdische groepen die in Dordrecht wonen.

Rond 20.15 uur kwam er groep van ongeveer dertig personen de moskee binnen. Zij gaven aan te willen praten over een incident dat eerder deze week in Wielwijk plaats vond: een ruit werd ingegooid bij een Koerdische familie. Deze familie had ter viering van een behaald diploma een Nederlandse en Koerdisch vlag uit het raam gehangen.

De aanwezige vice-voorzitter van de Ayasofia Moskee, Sukuru Durusoy, gaf aan dat hij geen behoefte had om met de groep te praten en er ontstond een vechtpartij waarbij een vuurwapen getrokken werd. Een van de aanwezige kreeg een klap tegen zijn slaap met het vuurwapen en is later door de ambulancedienst ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen.Tijdens de vechtpartij die plaats vond in het voorste gedeelte van de moskee waren in het achterste gedeelde diverse vrouwen en kinderen aanwezig. Rond 23.00 u. konden de moskeebezoekers het pand weer betreden en hun gebeden verrichten.

Lees ook

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.