gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overwaarde koophuis kan verzilverd worden

abe8c8c091aed7d8d54f85c13943a201

Nog geen enkele gemeente in Zuid-Holland biedt de zogeheten verzilverlening aan. Met die lening kunnen eigenaren de overwaarde van hun koophuis omzetten in geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Verenigde Senioren Partij (VSP) heeft burgemeester en wethouders in Dordrecht gevraagd om de verzilverlening in die gemeente aan te bieden. Alleen Ridderkerk is een stapje verder.

"Ik kocht mijn huis voor 74 duizend gulden. De hypotheek is bijna afgelost en de woningen gaan hier in de buurt voor zo'n 180 duizend euro weg. Op papier ben ik dus rijk, maar ik heb er niks aan", zegt Dordtenaar Jan Versteeg (70).


Onbegrijpelijk briefje

De verzilverlening kan aangevraagd worden bij het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting. De VNG stimuleert gemeentes om mee te doen, maar in Zuid-Holland zonder veel succes.

Versteeg, bewoner van de Dordtse wijk Sterrenburg 3, vroeg B&W in Dordt of hij de verzilverlening kan krijgen: "Er kwam een onbegrijpelijk briefje en daarop heb ik de VSP ingeschakeld."


Stenen in geld
"Het is een prima regeling. Wij willen die zo snel mogelijk beschikbaar maken voor inwoners van Dordt", zegt raadslid Margret Stolk van de VSP; "het biedt een echte win-win situatie."

"Door de lening kunnen mensen stenen omzetten in geld, waarvan ze hun huis kunnen laten aanpassen om er langer te kunnen blijven wonen. Da's ook goed voor de economie", zegt ze.


Lage rente

Versteeg heeft zich er al in verdiept: "ik kan voor langere termijn lenen tegen een lage rente en de overheid heeft als dekking de overwaarde op mijn huis. Inderdaad win-win dus."

B&W van Dordt moeten in maart aangeven of de verzilverlening beschikbaar komt. De gemeenteraad van Ridderkerk nam op 22 november al een motie aan om dat te doen, maar ook daar is de lening nog niet beschikbaar.

Lees ook

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.