gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overwaarde koophuis kan verzilverd worden

abe8c8c091aed7d8d54f85c13943a201

Nog geen enkele gemeente in Zuid-Holland biedt de zogeheten verzilverlening aan. Met die lening kunnen eigenaren de overwaarde van hun koophuis omzetten in geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Verenigde Senioren Partij (VSP) heeft burgemeester en wethouders in Dordrecht gevraagd om de verzilverlening in die gemeente aan te bieden. Alleen Ridderkerk is een stapje verder.

"Ik kocht mijn huis voor 74 duizend gulden. De hypotheek is bijna afgelost en de woningen gaan hier in de buurt voor zo'n 180 duizend euro weg. Op papier ben ik dus rijk, maar ik heb er niks aan", zegt Dordtenaar Jan Versteeg (70).


Onbegrijpelijk briefje

De verzilverlening kan aangevraagd worden bij het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting. De VNG stimuleert gemeentes om mee te doen, maar in Zuid-Holland zonder veel succes.

Versteeg, bewoner van de Dordtse wijk Sterrenburg 3, vroeg B&W in Dordt of hij de verzilverlening kan krijgen: "Er kwam een onbegrijpelijk briefje en daarop heb ik de VSP ingeschakeld."


Stenen in geld
"Het is een prima regeling. Wij willen die zo snel mogelijk beschikbaar maken voor inwoners van Dordt", zegt raadslid Margret Stolk van de VSP; "het biedt een echte win-win situatie."

"Door de lening kunnen mensen stenen omzetten in geld, waarvan ze hun huis kunnen laten aanpassen om er langer te kunnen blijven wonen. Da's ook goed voor de economie", zegt ze.


Lage rente

Versteeg heeft zich er al in verdiept: "ik kan voor langere termijn lenen tegen een lage rente en de overheid heeft als dekking de overwaarde op mijn huis. Inderdaad win-win dus."

B&W van Dordt moeten in maart aangeven of de verzilverlening beschikbaar komt. De gemeenteraad van Ridderkerk nam op 22 november al een motie aan om dat te doen, maar ook daar is de lening nog niet beschikbaar.

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.