gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Overwaarde koophuis kan verzilverd worden

abe8c8c091aed7d8d54f85c13943a201

Nog geen enkele gemeente in Zuid-Holland biedt de zogeheten verzilverlening aan. Met die lening kunnen eigenaren de overwaarde van hun koophuis omzetten in geld.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De Verenigde Senioren Partij (VSP) heeft burgemeester en wethouders in Dordrecht gevraagd om de verzilverlening in die gemeente aan te bieden. Alleen Ridderkerk is een stapje verder.

"Ik kocht mijn huis voor 74 duizend gulden. De hypotheek is bijna afgelost en de woningen gaan hier in de buurt voor zo'n 180 duizend euro weg. Op papier ben ik dus rijk, maar ik heb er niks aan", zegt Dordtenaar Jan Versteeg (70).


Onbegrijpelijk briefje

De verzilverlening kan aangevraagd worden bij het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting. De VNG stimuleert gemeentes om mee te doen, maar in Zuid-Holland zonder veel succes.

Versteeg, bewoner van de Dordtse wijk Sterrenburg 3, vroeg B&W in Dordt of hij de verzilverlening kan krijgen: "Er kwam een onbegrijpelijk briefje en daarop heb ik de VSP ingeschakeld."


Stenen in geld
"Het is een prima regeling. Wij willen die zo snel mogelijk beschikbaar maken voor inwoners van Dordt", zegt raadslid Margret Stolk van de VSP; "het biedt een echte win-win situatie."

"Door de lening kunnen mensen stenen omzetten in geld, waarvan ze hun huis kunnen laten aanpassen om er langer te kunnen blijven wonen. Da's ook goed voor de economie", zegt ze.


Lage rente

Versteeg heeft zich er al in verdiept: "ik kan voor langere termijn lenen tegen een lage rente en de overheid heeft als dekking de overwaarde op mijn huis. Inderdaad win-win dus."

B&W van Dordt moeten in maart aangeven of de verzilverlening beschikbaar komt. De gemeenteraad van Ridderkerk nam op 22 november al een motie aan om dat te doen, maar ook daar is de lening nog niet beschikbaar.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.