gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Paarse Vrijdag op Da Vinci College

Paarse bandjes, paarse bekertjes en een regenboogpoort. Het Da Vinci College trekt alles uit de kast voor Paarse Vrijdag. Scholieren en studenten laten door het dragen van de kleur paars hun solidariteit zien met LHBT’ers. Sinds 2010 wordt de dag in Nederland op elke tweede vrijdag van december gehouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Paarse Vrijdag komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, maar daar staat het bekend als Spirit Day. De kleur paars en Spirit Day komen van de paarse baan op de regenboogvlag. De vlag wordt gebruikt als symbool door LHBT’ers. De kleur paars staat voor karakter.

Gisteren is op eigen initiatief van studenten van het Da Vinci begonnen met het Gay Straight Alliance (GSA). Daar kunnen mensen eens per maand naar toe om te praten over van alles, maar wel met seksuele diversiteit als kern.

In 2010 deden er in Nederland 150 scholen mee aan Paarse Vrijdag. De laatste meting was in 2014. Toen deden al meer dan 500 scholen mee. Da Vinci College aan de Leerparkpromenade doet nu voor de eerste keer officieel mee met Paarse Vrijdag. De andere locaties doen nog niet mee, maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk verandering in.

Lees ook

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Voormalig olympisch kampioen zwemt voor kankeronderzoek door Molenlanden

Maarten van der Weijden is maandag begonnen aan zijn laatste grote zwemtocht voor kankeronderzoek. De voormalig olympisch kampioen zwemt in totaal langs 22 steden, een route van in totaal 270 kilometer. Hij doet daarbij ook onze streek aan.

IMG_5345

Jonge fietser aangereden op rotonde in Zwijndrecht

Een fietser is maandagochtend aangereden op de rotonde naar de Brugweg in Zwijndrecht. De jongen is ter plekke gecontroleerd door ambulancepersoneel, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.