gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Paarse Vrijdag op Da Vinci College

Paarse bandjes, paarse bekertjes en een regenboogpoort. Het Da Vinci College trekt alles uit de kast voor Paarse Vrijdag. Scholieren en studenten laten door het dragen van de kleur paars hun solidariteit zien met LHBT’ers. Sinds 2010 wordt de dag in Nederland op elke tweede vrijdag van december gehouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Paarse Vrijdag komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, maar daar staat het bekend als Spirit Day. De kleur paars en Spirit Day komen van de paarse baan op de regenboogvlag. De vlag wordt gebruikt als symbool door LHBT’ers. De kleur paars staat voor karakter.

Gisteren is op eigen initiatief van studenten van het Da Vinci begonnen met het Gay Straight Alliance (GSA). Daar kunnen mensen eens per maand naar toe om te praten over van alles, maar wel met seksuele diversiteit als kern.

In 2010 deden er in Nederland 150 scholen mee aan Paarse Vrijdag. De laatste meting was in 2014. Toen deden al meer dan 500 scholen mee. Da Vinci College aan de Leerparkpromenade doet nu voor de eerste keer officieel mee met Paarse Vrijdag. De andere locaties doen nog niet mee, maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk verandering in.

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.