gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Paarse Vrijdag op Da Vinci College

Paarse bandjes, paarse bekertjes en een regenboogpoort. Het Da Vinci College trekt alles uit de kast voor Paarse Vrijdag. Scholieren en studenten laten door het dragen van de kleur paars hun solidariteit zien met LHBT’ers. Sinds 2010 wordt de dag in Nederland op elke tweede vrijdag van december gehouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Paarse Vrijdag komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, maar daar staat het bekend als Spirit Day. De kleur paars en Spirit Day komen van de paarse baan op de regenboogvlag. De vlag wordt gebruikt als symbool door LHBT’ers. De kleur paars staat voor karakter.

Gisteren is op eigen initiatief van studenten van het Da Vinci begonnen met het Gay Straight Alliance (GSA). Daar kunnen mensen eens per maand naar toe om te praten over van alles, maar wel met seksuele diversiteit als kern.

In 2010 deden er in Nederland 150 scholen mee aan Paarse Vrijdag. De laatste meting was in 2014. Toen deden al meer dan 500 scholen mee. Da Vinci College aan de Leerparkpromenade doet nu voor de eerste keer officieel mee met Paarse Vrijdag. De andere locaties doen nog niet mee, maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk verandering in.

Lees ook

erikpeeters

Na gedoe om aankoop van huis in verdwijnend dorp, kijken Terrence en Lindsey positief naar de toekomst

Voor even waren Lindsey (31) en Terrence (31) uit Papendrecht eind vorig jaar ‘wereldnieuws’ in Nederland. Het stel haalde alle voorpagina’s toen ze, net nadat ze een huis hadden gekocht in Moerdijk, te horen kregen dat het dorp zou gaan verdwijnen. “We hebben besloten om ons te richten op de toekomst en ons leven niet te laten bepalen door onzekerheid.”

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.