Dordrecht, Netherlands

Paarse Vrijdag op Da Vinci College

Paarse bandjes, paarse bekertjes en een regenboogpoort. Het Da Vinci College trekt alles uit de kast voor Paarse Vrijdag. Scholieren en studenten laten door het dragen van de kleur paars hun solidariteit zien met LHBT’ers. Sinds 2010 wordt de dag in Nederland op elke tweede vrijdag van december gehouden.
Peter Tromp | 8 december 2017 17:19 | Aangepast op 8 december 2017 17:19
Paarse Vrijdag komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, maar daar staat het bekend als Spirit Day. De kleur paars en Spirit Day komen van de paarse baan op de regenboogvlag. De vlag wordt gebruikt als symbool door LHBT’ers. De kleur paars staat voor karakter.

Gisteren is op eigen initiatief van studenten van het Da Vinci begonnen met het Gay Straight Alliance (GSA). Daar kunnen mensen eens per maand naar toe om te praten over van alles, maar wel met seksuele diversiteit als kern.

In 2010 deden er in Nederland 150 scholen mee aan Paarse Vrijdag. De laatste meting was in 2014. Toen deden al meer dan 500 scholen mee. Da Vinci College aan de Leerparkpromenade doet nu voor de eerste keer officieel mee met Paarse Vrijdag. De andere locaties doen nog niet mee, maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk verandering in.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...

Drie overlastgevers opgepakt in Hendrik-Ido-Ambacht

De politie heeft vrijdagavond laat drie mensen aangehouden op de Sophiapromenade in Hendrik-Ido-Amba...