gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Paarse Vrijdag op Da Vinci College

Paarse bandjes, paarse bekertjes en een regenboogpoort. Het Da Vinci College trekt alles uit de kast voor Paarse Vrijdag. Scholieren en studenten laten door het dragen van de kleur paars hun solidariteit zien met LHBT’ers. Sinds 2010 wordt de dag in Nederland op elke tweede vrijdag van december gehouden.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Paarse Vrijdag komt oorspronkelijk uit de Verenigde Staten, maar daar staat het bekend als Spirit Day. De kleur paars en Spirit Day komen van de paarse baan op de regenboogvlag. De vlag wordt gebruikt als symbool door LHBT’ers. De kleur paars staat voor karakter.

Gisteren is op eigen initiatief van studenten van het Da Vinci begonnen met het Gay Straight Alliance (GSA). Daar kunnen mensen eens per maand naar toe om te praten over van alles, maar wel met seksuele diversiteit als kern.

In 2010 deden er in Nederland 150 scholen mee aan Paarse Vrijdag. De laatste meting was in 2014. Toen deden al meer dan 500 scholen mee. Da Vinci College aan de Leerparkpromenade doet nu voor de eerste keer officieel mee met Paarse Vrijdag. De andere locaties doen nog niet mee, maar volgend jaar komt daar waarschijnlijk verandering in.

Lees ook

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.