gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechtse kinderen herdenken oorlog: witte rozen, verhalen en twee minuten stilte

a1e2c7bc0eb04c85a2fd7c0caa407471

Leerlingen van twee basisschoolklassen uit Papendrecht hebben woensdag de Tweede Wereldoorlog herdacht. Ongeveer 50 kinderen, afkomstig uit groep 7 en 8, verzamelden zich op de begraafplaats bij het oorlogsmonument. Na een stilte van twee minuten hebben de leerlingen allemaal een witte roos neergelegd bij het monument.

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
Jaarlijks vindt deze bijeenkomst plaats. Dit keer zijn leerlingen van groep 8 van IKC Beatrix en groep 7 van De Viermaster erbij. Het is onderdeel van het project 'Adoptie Oorlogsmonument'. Het doel om kinderen de oorlogsgeschiedenis bij te brengen. Daarnaast ervaren ze op deze manier wat herdenken betekent en dat leven in vrijheid niet vanzelfsprekend is.

Dat de kinderen deze boodschap hebben meegekregen, is woensdagochtend duidelijk geworden. Buiten voor het uitvaartcentrum aan de Admiraal de Ruyterweg hoor je de vogeltjes fluiten tijdens de twee minuten stilte voor de slachtoffers.

Overdragen monument
Daarvoor is de bijeenkomst binnen in het uitvaartcentrum geopend door wethouder Arjan Kosten. Hij vertelt het verhaal van Rinus Veth, een Papendrechter die actief was in het verzet tijdens de oorlog. Vervolgens staan de kinderen in een rij om één voor één hun eigen geschreven verhaal of gedicht voor te lezen. Sommigen op basis van echte verhalen van familieleden die de oorlog hebben meegemaakt.

De groep verplaatst zich naar buiten en daar spreekt de burgemeester de kinderen toe. "Soms lijken de verhalen heel ver weg of van lang geleden, alsof ze niets te maken hebben met hoe wij nu leven. Maar, dat is niet zo. De geschiedenis is dichterbij dan je denkt. Veel opa's en oma's hebben de oorlog meegemaakt. En ook in Papendrecht zijn in die tijd belangrijke en verdrietige dingen gebeurd. Die verhalen horen bij het dorp", vertelt ze.

Na de twee minuten stilte die volgt, legt de wethouder samen met vier leerlingen een krans bij het monument. Burgemeester Margreet van Driel en kinderburgemeester Mees van Veen volgen met een tweede krans. Tot slot legen alle leerlingen hun witte roos bij het monument. Het oorlogsmonument voor het uitvaartcentrum is hiermee symbolisch 'overgedragen' door de organiserende groep 8 IKC Beatrix aan groep 7 van De Viermaster. De laatste gaat volgend jaar het project voortzetten.

Lees ook

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.