gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Papendrechtse kinderen herdenken oorlog: witte rozen, verhalen en twee minuten stilte

a1e2c7bc0eb04c85a2fd7c0caa407471

Leerlingen van twee basisschoolklassen uit Papendrecht hebben woensdag de Tweede Wereldoorlog herdacht. Ongeveer 50 kinderen, afkomstig uit groep 7 en 8, verzamelden zich op de begraafplaats bij het oorlogsmonument. Na een stilte van twee minuten hebben de leerlingen allemaal een witte roos neergelegd bij het monument.

Jonathan Sekeris |  | Aangepast op
Jaarlijks vindt deze bijeenkomst plaats. Dit keer zijn leerlingen van groep 8 van IKC Beatrix en groep 7 van De Viermaster erbij. Het is onderdeel van het project 'Adoptie Oorlogsmonument'. Het doel om kinderen de oorlogsgeschiedenis bij te brengen. Daarnaast ervaren ze op deze manier wat herdenken betekent en dat leven in vrijheid niet vanzelfsprekend is.

Dat de kinderen deze boodschap hebben meegekregen, is woensdagochtend duidelijk geworden. Buiten voor het uitvaartcentrum aan de Admiraal de Ruyterweg hoor je de vogeltjes fluiten tijdens de twee minuten stilte voor de slachtoffers.

Overdragen monument
Daarvoor is de bijeenkomst binnen in het uitvaartcentrum geopend door wethouder Arjan Kosten. Hij vertelt het verhaal van Rinus Veth, een Papendrechter die actief was in het verzet tijdens de oorlog. Vervolgens staan de kinderen in een rij om één voor één hun eigen geschreven verhaal of gedicht voor te lezen. Sommigen op basis van echte verhalen van familieleden die de oorlog hebben meegemaakt.

De groep verplaatst zich naar buiten en daar spreekt de burgemeester de kinderen toe. "Soms lijken de verhalen heel ver weg of van lang geleden, alsof ze niets te maken hebben met hoe wij nu leven. Maar, dat is niet zo. De geschiedenis is dichterbij dan je denkt. Veel opa's en oma's hebben de oorlog meegemaakt. En ook in Papendrecht zijn in die tijd belangrijke en verdrietige dingen gebeurd. Die verhalen horen bij het dorp", vertelt ze.

Na de twee minuten stilte die volgt, legt de wethouder samen met vier leerlingen een krans bij het monument. Burgemeester Margreet van Driel en kinderburgemeester Mees van Veen volgen met een tweede krans. Tot slot legen alle leerlingen hun witte roos bij het monument. Het oorlogsmonument voor het uitvaartcentrum is hiermee symbolisch 'overgedragen' door de organiserende groep 8 IKC Beatrix aan groep 7 van De Viermaster. De laatste gaat volgend jaar het project voortzetten.

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

gevangenisdordrecht

Bewaker Rens helpt gedetineerde, maar wordt geslagen en houdt er dubbele kaakbreuk aan over

Het geweld duurt slechts 18 seconden: gedetineerde Saban slaat een gevangenbewaarder van De Dordtse Poorten een dubbele kaakbreuk en trapt vervolgens een psycholoog tegen de rug. “Ik was mijzelf die dag niet”, zegt hij in de rechtszaal. “Ik was verward.”