gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Park Merwestein behoudt grenzen

Afgelopen dinsdag vroeg Beter voor Dordt duidelijkheid aan wethouder Rinnete Reynvaan over de toekomst van 'Het Werfje'. Het huisje in het Merwestein Park wordt gebruikt als opslag door Stadsbeheer, maar wordt met ingang van 2017 niet meer verhuurd aan het Stadsbeheer. Dit in verband met de geplande bezuinigen op de buitendienst wat vorig jaar werd besloten door het College van B&W.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De stichting, die opkomt voor behoud van het park, wil dat het huisje onderdeel blijft uitmaken van het park zodat het niet kleiner wordt. Het bestuur van de stichting trok aan de bel en Beter voor Dordt vroeg vervolgens om opheldering. 'Park Merwestein wordt niet kleiner', luidde het antwoord van de wedhouder. 'De grenzen liggen vast en het huisje hoort bij het grondgebied de monumentenstatus van het park, waardoor het niet mogelijk is dat het park kleiner wordt. De invulling van 'Het Werfje' verandert alleen maar.'


Aanstaande dinsdag is er weer een raadscommissie in het stadskantoor. Stichting Park Merwestein zegt één van de insprekers te zijn voor deze avond.

Lees ook

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

burgderaadtsingel2

Onduidelijke situatie fietsoversteekplaats: gemeente gaat borden plaatsen

De gemeente Dordrecht gaat extra snelheidsborden plaatsen bij de nieuwe fietsoversteekplaats aan de Burgemeester de Raadtsingel. Op sociale media regent het reacties van mensen die de nieuwe verkeerssituatie op die plek onveilig vinden.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.