gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkeerautomaten beschermd tegen vuurwerk

39d93a6fd930622f1598be95c0513de5

Het nieuwe jaar staat weer voor de deur. Dit betekent dat er weer veel mensen de straat opgaan met vuurwerk. Zaterdag start de verkoop van het vuurwerk, daarom startte de gemeente vrijdag met de benodigde maatregelen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Prullenbakken en parkeermeters zijn vaak de dupe van vernieling door middel van vuurwerk. Om de parkeerautomaten te beschermen voor vuurwerk wordt er een kap op gemonteerd.

Deze kap wordt over het scherm en toetsenbord geplaatst en met een slot vast gemaakt. Gemeentewerker André Ruijter vertelt dat de kap zeker grotendeels de automaat zal beschermen. "Alleen de vandalen vinden steeds vaker creatieve oplossingen om de automaten toch te vernielen."

Staat er al een kap op uw parkeermeter? Dan kunt u uw auto met een gerust hart parkeren, u hoeft geen cent te betalen. Na de jaarwisseling zullen de kappen weer verwijderd worden en zal u weer moeten betalen.

Lees ook

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.