gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkhuis krijgt kletskeet en praatbalkon

731663a825e6f6d572b39290de2a6882

Bij het Parkhuis in Dordrecht was het maandag toch een beetje feest. Het verzorgingshuis, waar 200 dementerende ouderen wonen, kreeg van sponsors een kletskeet en een praatbalkon.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Bewoners op beide verdiepingen van het verzorgingshuis kunnen hun familieleden nu letterlijk weer zien. En dankzij microfoons aan weerszijden van de ramen, elkaar ook weer spreken.

De kletskeet wordt al bij meer instellingen in het land gebruikt, Voor de bewoners van de bovenste verdieping gebruikte Het Parkhuis een hoogwerker, maar die is nu vervangen door een balkonconstructie met een trap.

Familieleden en bewoners tonen zich blij en dankbaar. Paul van Gennip, bestuurder van Het Parkhuis in Dordrecht, is zijn sponsors erkentelijk: "Fantastisch dat bedrijven, die het ook moeilijk hebben, ons zo willen helpen."

Hij is ook zijn personeel dankbaar: "Er is hier niemand besmet met het coronavirus. Dat is een factor geluk, maar ook een factor je stinkende best doen om het buiten te houden. Ons personeel is daar constant mee bezig. Chapeau daarvoor."

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

ridderkerkflat

Flat al weken zonder gas, bewoners met handdoek en douchegel over straat

Bewoners van de Tourmalijn-flats aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk zitten al weken zonder gas. Nadat meerdere mensen onwel zijn geworden door koolmonoxidevergiftiging heeft de gemeente de gaskraan dichtgedraaid. Dat betekent voor de bewoners: koud douchen, of naar de parkeerplaats beneden voor een warme douche.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.