gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Parkhuis krijgt kletskeet en praatbalkon

731663a825e6f6d572b39290de2a6882

Bij het Parkhuis in Dordrecht was het maandag toch een beetje feest. Het verzorgingshuis, waar 200 dementerende ouderen wonen, kreeg van sponsors een kletskeet en een praatbalkon.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Bewoners op beide verdiepingen van het verzorgingshuis kunnen hun familieleden nu letterlijk weer zien. En dankzij microfoons aan weerszijden van de ramen, elkaar ook weer spreken.

De kletskeet wordt al bij meer instellingen in het land gebruikt, Voor de bewoners van de bovenste verdieping gebruikte Het Parkhuis een hoogwerker, maar die is nu vervangen door een balkonconstructie met een trap.

Familieleden en bewoners tonen zich blij en dankbaar. Paul van Gennip, bestuurder van Het Parkhuis in Dordrecht, is zijn sponsors erkentelijk: "Fantastisch dat bedrijven, die het ook moeilijk hebben, ons zo willen helpen."

Hij is ook zijn personeel dankbaar: "Er is hier niemand besmet met het coronavirus. Dat is een factor geluk, maar ook een factor je stinkende best doen om het buiten te houden. Ons personeel is daar constant mee bezig. Chapeau daarvoor."

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.