Dordrecht, Netherlands

Parkhuis krijgt speciale fiets cadeau

Bewoners van het Parkhuis hebben een mooi cadeau gekregen. Dankzij stichting Ronde Tafel Dordrecht is er donderdag een zogeheten 'easyrider' geleverd. Hiermee kan op een comfortabele manier gefietst worden waardoor deze driewieler goed geschikt is voor ouderen.
Sander Verrips | 4 februari 2021 19:02 | Aangepast op 4 februari 2021 19:02
Bewegingscoach Pauline Busch is erg blij met het geschenk. “We hebben een zware tijd gehad en daar herstellen we langzaam van. Bewegen is daarbij een belangrijk onderdeel. Bijvoorbeeld door veel te wandelen, maar dus ook door deze fiets te gebruiken.”

Marijn van Twist van Ronde Tafel Dordrecht was er ook bij toen de fiets werd overhandigd. “Wij zamelen geld in en zijn door het Parkhuis benaderd. Dan is het mooi om iets tastbaars te overhandigen. Hiermee kunnen de bewoners zo de weg op.”

Fietsverkoper Gert Lunenborg vertelt waarom deze driewieler geschikt is voor ouderen. “Je hebt geen gewoon zadel, maar een echte zetel. Ook vanuit een rolstoel of met krukken kun je er zo instappen.” Daarnaast is de fiets stabiel en elektrisch aangedreven.

“We zijn enorm vereerd,” zegt Busch. “We hebben veel bewoners die wat moeilijker kunnen bewegen. Dan is dit geweldig.” Ook Van Twist is tevreden. “Mooi dat je iets kunt doen voor de bewoners na zo’n eenzame en angstige tijd.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...

Opnieuw peperdure behandeling voor Jetske, maar die wordt niet vergoed: 'Oneerlijk'

Jetske Postma is opzoek naar geld voor een peperdure behandeling in het buitenland. Aankomende donde...

Nieuwe Kinderraad geïnstalleerd: ‘Geen beleid over kinderen, maar mét ze’

“Ik beloof dat...”, spreken 18 nieuwe Kinderraadsleden de burgemeester van Sliedrecht toe. De Kinder...