Dordrecht, Netherlands

Partij voor de Dieren: hang linten aan bomen die gekapt moeten worden

Dordtenaren worden te laat geïnformeerd over ingrijpende plannen van de gemeente. Dat vindt de lokale afdeling van de Partij voor de Dieren. “Iedereen moet mee kunnen praten over plannen in de stad,” stelt fractievoorzitter Pieter Groenewege. Daarom roept hij het college op om tijdig informatieborden en -linten te plaatsen waar bomen gekapt gaan worden, of bij andere ingrijpende plannen.
Marjolein Vos | 8 augustus 2022 12:15 | Aangepast op 8 augustus 2022 11:49
Aanleiding voor het idee van de partij is de aangekondigde kap van 118 bomen in het Weizigtpark. Die kap zorgt namelijk voor de nodige onrust. Vanwege de herinrichting van het gebied wordt een deel van het bestaande groen omgehaald. En dat is tegen het zere been van een groep ‘bomenridders’. Vorige week protesteerden ze nog met borden tegen de kap. Die actie werd overigens, zo meldde de burgemeester later, ten onrechte vroegtijdig beëindigd door de politie.

Eerder informeren
“Veel Dordtenaren raakten pas op de hoogte van de plannen toen er een bord bij het park werd gezet. Toen waren de plannen al goedgekeurd door de gemeenteraad, was de vergunning al verleend, en was de bezwaarperiode al afgelopen”, zegt Groenewege. “Het democratische proces is niet goed gegaan bij het Weizigtpark. Het is belangrijk dat iedereen die mee wil praten over plannen in hun omgeving, mee kan praten.” Groenewege stelt voor om in Dordrecht informatieve linten aan bomen te hangen waarvoor een kapvergunning is aangevraagd, zoals nu al in Den Haag gebeurt. Ook wil hij informatieborden op plekken waar herinrichtingen worden voorbereid. “Met borden en linten kan de gemeente ook Dordtenaren die het lokale nieuws niet volgen op de hoogte brengen van plannen, vóórdat ze zijn vastgesteld. Zo kunnen ook zij nog meepraten.”
Zo moet het park eruit komen te zien aan de achterkant van het station. @gemeente Dordrecht.
De partij heeft schriftelijk vragen gesteld aan het college. Groenewege is ook benieuwd wat het college doet met de breed gedeelde verontwaardiging over de bomenkap. “Ik wil van het college horen of het de plannen naar aanleiding van de protesten aan gaat passen.”

Benieuwd waarom de bomen gekapt moeten worden? Lees hier meer over de plannen van de gemeente.

Lees meer over:

Bomenkap|Weizigtpark|

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Lees ook

Opknapbeurt Weizigtpark is klaar: 'een frisse look'

Het Dordtse Weizigtpark is flink opgeknapt en dat is zaterdag gevierd met een officiële opening. Het...

Overval in Weizigtpark: politie zoekt getuigen

De politie is opzoek naar getuigen van verschillende overvallen in het Weizigtpark in Dordrecht. Tot...

Tak valt uit boom: zes populieren Papendrecht uit voorzorg gekapt

Zes populieren aan de Vrijheer van Eslaan in Papendrecht worden woensdag gekapt. Afgelopen vrijdag i...

Gemeente Ridderkerk gaat bijna 100 zieke bomen kappen

De gemeente Ridderkerk kapt bomen voor de veiligheid. Het gaat dit jaar om 96 bomen die helaas niet ...

112-nieuws: steekpartij in woning en man te water in Dordrecht

Een man is in het water van een sloot beland in het Dordtse Weizigtpark. Dat gebeurde vrijdagavond r...

Bezoekers Lepeltje Lepeltje genieten van hapjes, muziek en de zon

Het is dit Hemelvaartsweekend vier dagen lang genieten geblazen voor de bezoekers van het culturele ...