Dordrecht, Netherlands

Partij voor de Dieren protesteert bij Chemours tegen GenX en PFOA

De Partij voor de Dieren gaat woensdag actievoeren voor de deur van het Dordtse bedrijf Chemours. De partij is boos dat Chemours een vergunning heeft aangevraagd voor het lozen van GenX en PFOA in de rivier.
Robert van Loon | 14 mei 2019 10:05 | Aangepast op 14 mei 2019 10:05
Chemours heeft al een vergunning voor uitstoot in de lucht, maar de stoffen komen ook in het water terecht. Deze vergunning moet dat legaliseren. Volgens minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat helpt dat bij het optreden als de normen worden overschreden.

Met de vergunning mag Chemours jaarlijks maximaal vijf kilo GenX en maximaal twee kilo PFOA lozen de Nieuwe Merwede.

De actie van de Partij van de Dieren is woensdagmiddag om 15:00 uur aan de Baanhoekweg. Donderdag is er een debat in de Tweede Kamer over de situatie rondom Chemours.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...