Dordrecht, Netherlands

Partij voor de Dieren protesteert bij Chemours tegen GenX en PFOA

De Partij voor de Dieren gaat woensdag actievoeren voor de deur van het Dordtse bedrijf Chemours. De partij is boos dat Chemours een vergunning heeft aangevraagd voor het lozen van GenX en PFOA in de rivier.
Robert van Loon | 14 mei 2019 10:05 | Aangepast op 14 mei 2019 10:05
Chemours heeft al een vergunning voor uitstoot in de lucht, maar de stoffen komen ook in het water terecht. Deze vergunning moet dat legaliseren. Volgens minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat helpt dat bij het optreden als de normen worden overschreden.

Met de vergunning mag Chemours jaarlijks maximaal vijf kilo GenX en maximaal twee kilo PFOA lozen de Nieuwe Merwede.

De actie van de Partij van de Dieren is woensdagmiddag om 15:00 uur aan de Baanhoekweg. Donderdag is er een debat in de Tweede Kamer over de situatie rondom Chemours.

Lees ook

Lift station Sliedrecht Baanhoek blijft voorlopig buiten gebruik

De lift op station Sliedrecht Baanhoek moet volledig worden vervangen. Het apparaat is sinds begin d...

Vier naaldbomen worden verplaatst, ruimte maken voor nieuwbouw

De gemeente Dordrecht heeft woensdagmiddag een boom verplaatst vanaf het Admiraalsplein naar de Admi...

Bekritiseerd fitnesstraject op de schop: ‘Verplicht karakter een struikelblok’

De bekritiseerde fysioproef ‘Powerful Ageing’ binnen de Drechtsteden wordt flink aangepast. Om het o...

Jongens van 14 en 15 jaar verdacht van straatroof in Dordtse wijk

Een 14-jarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 15-jarige uit de omgeving Utrecht zijn opgepakt ...

Mariniers te zien op straat, defensie oefent in onze streek

De Koninklijke Marine gaat dinsdag 1 april oefenen in Sliedrecht. De training is onderdeel van de op...

Explosie in straat waar eerder beschieting was

Bij een woning aan de Willem Marisstraat in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een e...