Dordrecht, Netherlands

Partij voor de Dieren voor het eerst bij Dordtse gemeenteraadsverkiezingen: 'We hopen op 3 of 4 zetels'

De Partij voor de Dieren doet volgend jaar voor het eerst mee aan de Dordtse gemeenteraadsverkiezingen. Het landelijk bestuur van de partij heeft toestemming gegeven en de 29-jarige Pieter Groenewege voorgedragen als lijsttrekker. "Ik vind het heel gaaf dat ik nu de kans krijg om het verschil te maken in m’n eigen thuisstad."
Robin Nanninga | 20 oktober 2021 16:11 | Aangepast op 20 oktober 2021 16:11
Hij is nog een twintiger, maar de Dordtenaar heeft genoeg ervaring om de positie van lijsttrekker te bekleden. Hij werkt als beleidsmedewerker voor de Partij voor de Dieren in Den Haag. Nu richt hij zijn pijlen op zijn eigen stad, samen met nog elf kandidaten die op de lijst van de PvdD staan. "De PvdD zet met deze lijst een heel sterk team neer", vindt Groenewege.

De nummer twee is Daniëlle Vol (49): bekend van haar veganistische restaurant Daantje in de binnenstad en haar rol als coördinator van de werkgroep PvdD Dordrecht. Verder staan onder meer Cees Venderbos Lambinon (71), Irma van Herwijnen (39) en Ronald van Maren (45) op de lijst.

Drie tot vier zetels

Groenewege hoopt straks samen met een aantal van deze kandidaten een zetel te bemachtigen in de raadzaal. "Als je doorrekent van de vorige Tweede Kamerverkiezingen zouden we ongeveer uitkomen op twee zetels, maar ik hoop toch wel op drie of vier. Dan zit je er echt met een stevig team en kan je een verschil maken", zegt de Dordtenaar voor de camera.

Waarom Dordrecht de Partij voor de Dieren nodig heeft? "Nou", begint Groenewege. "Eén van de redenen zien we hier al." Hij wijst op Park Merwestein achter hem. "Toen we hier aankwamen was het park nog gesloten, omdat ze vandaag bezig waren met het selecteren van de damherten. Er moeten er uiteindelijk vijftien overblijven, nu zijn er meer. De rest gaat naar de poelier. Dat is natuurlijk geen diervriendelijk beleid."

Klimaatverandering

Verder zijn de klimaatcrisis en biodiversiteitscrisis belangrijke punten voor de Partij voor de Dieren. "Deze crises worden niet als urgent ervaren in de gemeente Dordrecht. De gemeente wil bijvoorbeeld pas in 2050 stoppen met bijdragen aan klimaatverandering. Dat is gewoon veel te laat als je de opwarming van de aarde wil beperken tot anderhalve graad."

De komende tijd komt de focus te liggen op het maken van het verkiezingsprogramma en het voeren van campagne. Daarna is het tijd om te werken aan een groene, duurzame en empathische stad. "Daar staan wij voor als Partij voor de Dieren en daar wil ik me voor gaan inzetten."

Lees ook

Dordtpas niet geraakt door failissement Groupcard

Het faillissement van Groupcard zet menig gemeente in op stelten, maar Dordrecht lijkt er vooral met...

Matteo Malasomma tweede Feyenoord-huurling bij FC Dordrecht

FC Dordrecht huurt Matteo Malasomma dit seizoen van Feyenoord. De 18-jarige Italiaan is, na Seunggyu...

Rick is gek op zijn klassieke Maserati: 'Ik ga er ook mee naar de supermarkt'

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Nepagent (22) aangehouden in Zwijndrecht: 'Melden helpt dus'

De politie heeft dinsdag een nepagent opgepakt in Zwijndrecht. De 22-jarige man uit de Hoeksche Waar...

Zon en hoge temperaturen in aantocht: 'Houdt mogelijk 2 weken aan'

Klaar met de constante afwisseling van je zonnebril en je paraplu vanwege het wisselvallig weer? Dan...

Regenboogpad Papendrecht opnieuw beklad: 'Onbegrijpelijk'

Het regenboogpad aan de kruising van de Veerweg met de Vondellaan in Papendrecht is opnieuw doelwit ...