gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Partij voor de Dieren wil af van mollenklemmen

De Partij van de Dieren wil dat er gestopt wordt met de mollenklemmen op de Wantijdijk. Daar is sinds vandaag een mollenvanger actief, die namens het Waterschap de mollen aan het ruimen is.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Het vangen van de mollen met een klem gebeurt al jaren. Toch heeft Clarissa Griffioen van de Dierenpartij flink bezwaar tegen deze methode. ¨Ik pleit er voor om mollen carbid te gebruiken. Hoewel er daarbij een chemische reactie ontstaat is het toch diervriendelijk. De mollen schrikken van de geur en zullen snel de gangenstelsels onder de dijk verlaten.¨

Het Waterschap blijft echter voorstander van de huidige praktijken. ¨We willen niet per se mollen doden, maar in het belang van de veiligheid is het noodzakelijk¨, aldus woordvoerder Arco van der Ree. Waterschap Hollandse Delta heeft sinds vandaag weer een mollenvanger naar de Wantijdijk gestuurd om de populatie mollen in te laten krimpen.

Lees ook

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

foto ketting straatroof zwi

Bejaarde vrouw (84) beroofd, buit meteen ingeleverd bij goudwisselkantoor

Het Openbaar Ministerie eist negen maanden cel tegen S.L. (23), verdachte van een straatroof op een bejaarde vrouw in Zwijndrecht. Drie kwartier na de beroving leverde hij de buitgemaakte ketting in bij een goudwisselkantoor, maar was hij ook degene die de vrouw beroofde?