gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Partij voor de Dieren wil af van mollenklemmen

De Partij van de Dieren wil dat er gestopt wordt met de mollenklemmen op de Wantijdijk. Daar is sinds vandaag een mollenvanger actief, die namens het Waterschap de mollen aan het ruimen is.

Kees Rijborz |  | Aangepast op
Het vangen van de mollen met een klem gebeurt al jaren. Toch heeft Clarissa Griffioen van de Dierenpartij flink bezwaar tegen deze methode. ¨Ik pleit er voor om mollen carbid te gebruiken. Hoewel er daarbij een chemische reactie ontstaat is het toch diervriendelijk. De mollen schrikken van de geur en zullen snel de gangenstelsels onder de dijk verlaten.¨

Het Waterschap blijft echter voorstander van de huidige praktijken. ¨We willen niet per se mollen doden, maar in het belang van de veiligheid is het noodzakelijk¨, aldus woordvoerder Arco van der Ree. Waterschap Hollandse Delta heeft sinds vandaag weer een mollenvanger naar de Wantijdijk gestuurd om de populatie mollen in te laten krimpen.

Lees ook

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

businkbrandgrevelingenweg

Brand bij afvalverwerker in Dordrecht, gebouw ontruimd

Bij een afvalverwerkingsbedrijf aan de Grevelingenweg in Dordrecht heeft maandagavond brand gewoed. Het vuur ontstond in een versnipperaar.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.