gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Partij voor de Dieren wil geen herrie bij zwaan

De Partij voor de Dieren waakt donderdag over de broedende zwanen op de Spuiboulevard. De werkgroep wil voorkomen dat bezoekers van Dancetour de beesten wegjagen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“Wij zijn niet tegen festivals of andere evenementen. Het gaat om de combinatie van mensen en feestjes en het hierbij rekening houden met dieren, natuur en milieu”, zegt actie-coordinator Leo Jabaaij. Hij roept mensen op zich te melden als vrijwilliger om de beesten te beschermen.

Een broedende zwaan tijdens Koningsdag is niet bijzonder. De beesten nestelen altijd rond deze tijd. De gemeente heeft al een scherm om het nest gezet. Maar dat is niet voldoende voor Jabaaij: 'We hopen dat de geluidshinder de dieren niet zal wegjagen. Het enige wat wij, op deze dag, nu nog voor deze dieren kunnen doen is waken over hun veiligheid, zodat bezoekers van dit festival deze dieren niet lastig gaan vallen.”

Lees ook

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”