Dordrecht, Netherlands

Partij voor de Dieren wil geen herrie bij zwaan

De Partij voor de Dieren waakt donderdag over de broedende zwanen op de Spuiboulevard. De werkgroep wil voorkomen dat bezoekers van Dancetour de beesten wegjagen.
Peter Tromp | 24 april 2017 16:27 | Aangepast op 24 april 2017 16:27
“Wij zijn niet tegen festivals of andere evenementen. Het gaat om de combinatie van mensen en feestjes en het hierbij rekening houden met dieren, natuur en milieu”, zegt actie-coordinator Leo Jabaaij. Hij roept mensen op zich te melden als vrijwilliger om de beesten te beschermen.

Een broedende zwaan tijdens Koningsdag is niet bijzonder. De beesten nestelen altijd rond deze tijd. De gemeente heeft al een scherm om het nest gezet. Maar dat is niet voldoende voor Jabaaij: 'We hopen dat de geluidshinder de dieren niet zal wegjagen. Het enige wat wij, op deze dag, nu nog voor deze dieren kunnen doen is waken over hun veiligheid, zodat bezoekers van dit festival deze dieren niet lastig gaan vallen.”

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Bewoners voelen zich onveilig na fataal ongeluk: ‘Het was wachten tot het misging’

Na het verkeersdrama dinsdagmiddag op de Dordtse Krispijnseweg gaat het de dag erna vooral over hard...

Voedselbank Dordrecht viert éénjarig bestaan met muurschildering en extra hulpverlening

De Dordtse voedselbank aan de Edisonstraat vierde woensdag haar éénjarig bestaan. Ter gelegenheid da...

Dodelijk ongeluk bij onbewaakte spoorwegovergang: risico's waren bekend

De veiligheidsrisico's bij de onbewaakte spoorwegovergang in het Brabantse Hooge Zwaluwe waren beken...

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

Deze horecaondernemer wint prestigieuze prijs: 'Ik ben ongelofelijk trots'

Alblasserdammer en horecabaas Bjorn van Dijl is tijdens de Entree Awards uitgeroepen tot Horecaonder...

Voetganger (34) die werd geschept door auto in ziekenhuis overleden

De voetganger die dinsdag aan het einde van de middag op de Krispijnseweg in Dordrecht werd aangered...