Dordrecht, Netherlands

Partijen Papendrecht willen koopstudio's in Van der Palmgebied

Twee partijen in de Papendrechtse gemeenteraad, D66 en het Papendrechts Algemeen Belang (PAB), willen koopstudio's op het Van Der Palmgebied gaan bouwen. Hun motie wordt donderdag behandeld in de gemeenteraad.
Redactie Streek 56 | Hans Hulswit | 2 juli 2025 17:21 | Aangepast op 2 juli 2025 17:21
De motie moet ter sprake komen in het overleg met de Bethlehemkerk, die eigenaar is van een deel van de grond waarop gebouwd moet gaan worden. De eerste stap is hierin het onderzoeken van de haalbaarheid van de beoogde woningbouw.

De partijen vragen in het onderzoek ook mee te nemen of eenvoudige inrichting (badkamer/keuken) de verkoopprijs positief kan beïnvloeden. De doelgroep voor de appartementen bestaat uit jongvolwassenen en (andere) alleenstaanden.

Reuring
Het ligt voor de hand om te bouwen voor jongvolwassenen, want “het beoogde appartementencomplex komt in een gebied te staan met veel reuring. Dit komt door de aanwezigheid van gebouwen die veel mensen trekken: een VO-scholengemeenschap, een theater, een multifunctionele accommodatie en een sportvoorziening."

"Het moeten bewoners zijn die houden van drukte en levendigheid op alle dagen van de week, zowel overdag als ’s avonds. Wanneer dat niet het geval is, kan dit leiden tot aanhoudende klachten van overlast”, aldus D66 en PAB.

In de motie wordt ook nog opgemerkt dat “veel jongvolwassen inwoners van Papendrecht graag de koop-woningmarkt op willen, maar dit niet kunnen omdat de gebruikelijke starterswoningen voor hen vaak te duur zijn”.

‘Vragen om ellende'
Margé van Wijngaarden (PAB) is een van de indieners van de motie. Zij zegt: “gezinswoningen bouwen in dit gebied is vragen om ellende. Als je rustig wilt wonen zonder iets te merken van je omgeving, moet je hier niet zijn.“

De appartementen zouden goedkoop moeten worden uitgevoerd en daardoor bereikbaar moeten zijn voor starters. “Dit worden woningen die geschikt zijn voor mensen die al tien jaar inwonen bij pa en ma en dat nu wel zat zijn”, voegt ze er aan toe. In dergelijke studio’s kun je trouwens niet met twee personen wonen, want daarvoor zijn ze te klein. “Dan moet je wel héél veel van elkaar houden”, besluit Van Wijngaarden.

De motie wordt donderdag behandeld in de gemeenteraad.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...