Dordrecht, Netherlands

Pas geopende Admiraal de Ruyterweg 'een racebaan'

De Admiraal de Ruyterweg in Wielwijk is nog maar net een week open, maar volgens wijkagent Bernhard van der Walle zijn de meldingen van gevaarlijk rijgedrag explosief toegenomen. Bewoners herkennen dit beeld."Er zit een nadeel aan: de auto's rijden veel te hard", vindt een vrouw. "Zeker naar de bocht toe, voor kinderen is dit levensgevaarlijk."
Corrado Francke | 29 juli 2020 14:46 | Aangepast op 29 juli 2020 14:46
Om vaart te minderen, zijn er in het midden van de weg hobbels aangelegd. "Maar ze gaan er allemaal omheen, dus met de snelheid houden ze helemaal geen rekening. Meer drempels is nodig, dat ze in ieder geval normaal blijven rijden."

De meldingen bestaan volgens de wijkagent voornamelijk uit hard rijden en vormen van geluidsoverlast. De politie en gemeente is op zoek naar een oplossing: Van der Walle vraagt om tot die tijd overlast te melden bij de gemeente.

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...