Dordrecht, Netherlands

Pasar Malam wil extra Molukse avond en derde podium

De Pasar Malam moet volgend jaar op de zaterdagavond starten met een Molukse culturele avond. Ook moet er in 2017 een derde podium komen waar vooral jonge Indonesische acts optreden en de kramen eromheen bevolkt worden door jonge ondernemers.
Gert van der Steen | 18 augustus 2016 13:08 | Aangepast op 18 augustus 2016 13:08
De organisatie weet nog niet waar dit derde podium zou moeten komen en ook het geld is er nog niet voor bij elkaar gespaard. De prille plannen vloeien voort uit de bezoekersaantallen die dit jaar zijn gehaald, zegt woordvoerder Marcel Neervoort. Er zijn dit jaar naar schatting zo'n 60.000 mensen op de Oosterse avondmarkt afgekomen.


Frituurvet wegschrobben

De gemeente Dordrecht moest na het oosterse feest nog wel even aan de bak. Donderdagmiddag werd het Statenplein grondig schoongemaakt, daar lag veel frituurvet op. Het schoonmaakbedrijf moest met palmolie en warm water aan de slag om het vet te verwijderen.

Het Statenplein was door deze schoonmaakactie donderdagmiddag afgesloten. Nadat het Statenplein was schoongemaakt, moesten de schoonmakers nog hard doorwerken. Ook de Sarisgang moest schoon opgeleverd worden voordat de marktkoopmannen van de weekmarkt hun plekje weer komen innemen.

Zang en dans erg gewaardeerd

Bijzonder en erg gewaardeerd waren volgens de bezoekers op zondagavond de optredens van Bersama en van de Dordtse dansgroep Masohi. De laatste trad op met begeleiding van traditionele instrumenten in plaats van een muziekbandje. Ook de band Untung Bedjô Kumpulan trok veel publiek. Zij bezetten het kleine podium, maar de belangstelling was heel groot.

Zoals altijd was ook de afsluiting door Justine Pamelay weer een van de hoogtepunten, vooral omdat zij nog een half uur extra optrad met de grote band.

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...

Hitte zorgt voor branden: brandweer twee keer in actie

Onder tropische omstandigheden heeft de brandweer van Ridderkerk dinsdag tweemaal moeten uitrukken v...

Eén miljoen voor nieuw kunstgrasveld Oranje Wit

De Dordtse gemeenteraad heeft ingestemd met een voorstel om 1 miljoen euro opzij te zetten voor de a...