gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Passion4Kids brengt het Paasverhaal tot leven voor en door kinderen

f9716c8f8dd3ab922389d40dd1b8367d.jpg

De cast van Passion4Kids met kinderen uit de streek zingt en acteert dit jaar voor de negende keer het Paasverhaal. De kinderen mogen het podium weer op en hebben er ontzettend veel zin in. Zo ook Fleur: "Ik ben altijd al aan het zingen, dus toen ik hoorde van de audities, moest ik me gewoon aanmelden. Ik ben heel blij dat ik gekozen ben!"

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Elk jaar trekt The Passion(het paasverhaal vertolkt met muziek en gespeeld door BN'ers) meer dan 2 miljoen kijkers bij de Evangelische Omroep. De kinderen uit de streek maken al jaren een eigen versie genaamd Passion4kids en vertellen op de radio bij ATOS samen met de initiatiefnemer Ronald van der Veen hoeveel zin ze erin hebben. Dit jaar markeert de 9e editie van de Passion4Kids, een project dat ieder jaar door kinderen van verschillende zogenoemde 'kindcentra' wordt opgevoerd.

Het ontstaan van Passion4Kids
Ronald van der Veen, initiatiefnemer van de eerste Passion4Kids, deelde in het interview hoe het idee in 2015 tot stand kwam. "Ik was toen directeur van een opleiding en ontmoette een medestudent die dit project op zijn school in Zoetermeer bedacht had. Het sprak me meteen aan, en ik besloot het idee verder uit te werken. Ik vroeg of ik het script van hem mocht lenen en zo begon het avontuur."

De allereerste uitvoering vond plaats op een schoolplein, waar de kinderen van de Notenbalk school in de kou het paasverhaal vertolkten. Sindsdien is Passion4Kids uitgegroeid tot een jaarlijks evenement, dat niet alleen kinderen uit Zoetermeer maar nu ook uit Hendrik-Ido-Ambacht, Zwijndrecht en andere regio's betrekt.

Voorbereidingen en selectie
De voorbereidingen voor Passion4Kids beginnen al in september met workshops, waarin kinderen worden klaargestoomd voor de audities. Ronald legt uit: "Kinderen kunnen zich opgeven voor audities in november, waarbij ze een filmpje opnemen van een liedje dat wij aanleveren. Vervolgens worden de kinderen geselecteerd en krijgen ze de kans om live auditie te doen." Dit jaar waren er maar liefst 60 tot 70 aanmeldingen, wat de selectie extra spannend maakte.

De audities vinden plaats in verschillende kindcentra en worden geleid door zangcoach Rowan. Ronald: "Rowan heeft veel ervaring met zingen en muziek, en hij is de doorslaggevende factor bij de uiteindelijke selectie."

De cast vertelt: "Het is spannend maar leuk!"
Vervolgens kwamen de kinderen uit de cast van Passion4Kids aan het woord. Ze vertelden enthousiast over hun deelname aan de voorstelling. Sam, een ander castlid, vertelde: "Het is leuk om te zingen, maar ook spannend, vooral met zo veel mensen in het publiek. Vorig jaar was ik er als toeschouwer en het was geweldig. Nu sta ik zelf op het podium, dat is echt bijzonder!"

Wat de kinderen vooral leuk vinden aan de Passion4Kids is de mogelijkheid om een rol te spelen in het Paasverhaal. Fleur vertelt: "Wij spelen de vrienden van Jezus, we hebben geen specifieke naam, maar we vertellen wel het verhaal. Het is echt heel bijzonder om deel uit te maken van zo'n groot project."

Het Paasverhaal voor kinderen en door kinderen
Passion4Kids is geïnspireerd door de grote Passion, maar dan speciaal voor kinderen. De voorstelling is een manier voor jonge deelnemers om het Paasverhaal op een toegankelijke manier te beleven en te delen. De castleden spelen een belangrijke rol in het vertellen van het verhaal, met de grote figuren zoals Jezus, Judas en Petrus die het meeste tekst hebben. De kinderen die geen specifieke rol krijgen, kunnen meelopen met het kruis tijdens de voorstelling.

Fleur, die dit jaar voor de tweede keer meedoet, zegt: "Het is altijd spannend om voor zo veel mensen op te treden, maar het is ook heel gezellig. Het oefenen en het uitvoeren van de voorstelling is ontzettend leuk."

Het jubileumjaar: 10 jaar Passion4Kids
Ronald kijkt alvast vooruit naar het tiende jubileumjaar van Passion4Kids, dat in 2025 plaats zal vinden. "Dit jaar is het de negende editie, maar volgend jaar wordt het de grote tien! Het wordt een bijzonder jaar, dat belooft een nog grotere uitvoering te worden." Het evenement van dit jaar vindt plaats op 16 april 2025 in het Bax park in Hendrik-Ido-Ambacht en zal volgens Ronald weer duizenden bezoekers trekken.

Lees ook

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.

Foto arikel afsluiting burg. raadtsingel.png

Werk aan Burgemeester de Raadtsingel net op tijd klaar voor sluiting brug

Er wordt al bijna een jaar gewerkt aan de Burgemeester de Raadtsingel en het einde lijkt in zicht te zijn. Vanaf 3 mei tot 17 juli 2026 wordt de laatste hand gelegd aan de weg. In deze periode wordt de Burgemeester de Raadtsingel regelmatig afgesloten voor doorgaand verkeer.

SLD sport web.png

Droom spat uiteen: Sliedrecht Sport verliest volleybalfinale voor landskampioenschap

Sliedrecht Sport heeft zaterdagavond net naast het landskampioenschap zaalvolleybal gegrepen. Na een spannende finale, moesten de dames het met 3-1 in sets afleggen tegen Apollo 8 uit Borne. “Het gevoel is echt ontzettend klote”, zegt coach Daniël van Helden verbeten.

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.